877 Shares 9725 views

Złamanie przedramienia: rehabilitacja i leczenie

Przedramiona – część ramienia, w tym kości łokciowej, kości promieniowych. W rzeczywistości, to kontynuacja jego ramieniu. Wspólne połączenie – łokieć. Przedramię jest podłączony do nadgarstka pędzla. ICD złamanie przedramienia zaszyfrowany kod S52. To szkoda – poważne uszkodzenie wymagające pilnego odwołania do lekarza. Jednym z ważnych etapów pomocy – unieruchomienie ze złamanym przedramieniem. To musi być zrobione szybko, dokładnie, bez pogorszenia stanu pacjenta.

Fracture: Przyczyny

Złamanie jest sprowokowany doznał kontuzji kości, z przyczyn, które są:

 • nieudana spadek;
 • wieje bezpośrednie;
 • ręcznie wyżymania.

Ryzyko złamania przedramienia powyżej, jeżeli pacjent charakteryzuje się:

 • starsze niż średnia;
 • niska masa mięśni;
 • choroby kości;
 • aktywność sportowa.

Wysokie prawdopodobieństwo złamań przedramienia u tych, którzy mają do czynienia z przemocą lub nie jest wystarczająco dużo pożywienia.

Jako podejrzane?

Gdy otwarte / zamknięte złamanie przedramienia pacjentów skarży się na:

 • ból;
 • obrzęk;
 • deformacja obszarze zagrożonym.

ręka pacjenta nie może poruszać się w normalnym zakresie.

Jeśli masz takie objawy należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Na początkowym badaniu ekspert posiada badanie pacjenta, zbierając informacje na temat obu tych objawów i na poprzednich imprezach wywołał złamanie przedramienia. Ponadto, lekarz analizuje uszkodzonego obszaru do dokładnej diagnozy.

stwierdzimy złamanie

Aby zdiagnozować kryty / odkryty złamania przedramienia, głównie robi prześwietlenie. Dostarcza informacji na temat wewnętrznej struktury ludzkiego ciała, daje wskazanie stanu kości. Lekarz może wskazać obszar problemu.

Innym skutecznym i dokładny sposób otrzymywania danych – tomografii komputerowej. W testowaniu za pomocą komputera i potężne X-ray, która pozwala uzyskać dokładny obraz wewnętrznych urazów i struktury kości, tkanki mięśniowej. Obrazowanie zapewnia obraz stanu ścięgna, chrząstki. W przypadku złamania kompleksu przedramienia, a następnie obrazowanie staje się niezbędnym narzędziem lekarza odpowiedzialnego za odbudowę kości.

Radzić sobie z tym problemem może być

Współczesna medycyna może wyleczyć złamane przedramię, jednak powodzenie zależy od jakiego urazu, gdzie znajduje się wewnątrz ciała, jak to jest trudne. Zazwyczaj lekarze przeprowadzają działania mające na celu:

 • kości z powrotem do pierwotnego stanu, który często towarzyszy anestezjologii, chirurgii;
 • ochrona obszaru dotkniętego stałe, aż do kości nie rosną razem.

skuteczne metody

Do złamania szyna przedramię było skuteczne, należy zastosować jedną z następujących metod:

 • odlew nałożone przed zabiegiem, a także w przypadkach, gdy procedura inwazyjna nie jest konieczne;
 • metalowa płyta (ustawiany podczas działania);
 • śruby (zestaw inwazyjny).

Aby zmniejszyć ból, dokonaj zastrzyków znieczulających. Po zabiegu pacjent regularnie sprawdzane tomografii lub promieni rentgenowskich do monitorowania procesu gojenia. W przypadku nieoczekiwanego przemieszczenia kości może natychmiast zdiagnozować i podjąć odpowiednie działania.

Co będzie dalej?

Kiedy złamanie przedramienia pierwszej pomocy został dostarczony, operacja została wykonana, a pacjent udał się do poprawki, konieczne jest, aby zrobić specjalne ćwiczenia. Ich głównym zadaniem – w celu wzmocnienia mięśni i przywrócić ciału możliwość poruszania się. Głównym zadaniem pacjenta i lekarzy – aby przywrócić zdolność do pracy ramion, palce. Zazwyczaj przepisywane fizjoterapii i zakazać wykonywania i ciężkich ładunków.

Zazwyczaj, złamanie kości przedramienia wyleczyć około 10 tygodni, czasem – szybciej. Jeśli nie było publicznego lub złamania przedramienia z przemieszczeniem, po czym czas trwania leczenia i rehabilitacji więcej. W niektórych skomplikowanych przypadkach nie być w stanie osiągnąć pełną regenerację. Jednak w każdym przypadku sukces wydarzeń w dużej mierze zależy od tego, jak dobrze pacjent przestrzega instrukcji lekarzy. W przypadku naruszenia takiego wysokiego prawdopodobieństwa wystąpienia powikłań.

Jak zapobiegać?

Oczywiście, zdolność do wspomagania ze złamaną ręką – jest to przydatne i ważne umiejętności, ale nawet bardziej przydatne wiedzieć, jak zapobiec takiej sytuacji. Zalecana jako środki zapobiegawcze:

 • uniknąć niebezpiecznych sytuacji, które mogą spowodować szkody;
 • kontrolowanie zawartości witaminy D, wapnia w diecie;
 • robić regularne ćwiczenia wzmacnia kości;
 • trenować mięśnie;
 • w pracy, w sporcie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Zachowawczo i inwazyjnie

Złamanie przedramienia można leczyć lub chirurgicznie lub w sposób konserwatywny. Druga opcja jest możliwa, jeśli nie ma uprzedzeń czy stan pacjenta jest taka, że operacja niesie ogromne zagrożenie dla życia. Metoda polega konserwatywny długi pobyt w gipsie, które mogą powodować nieprawidłową fuzję. U wielu pacjentów, którzy traktowani tak złamania funkcji kończyny dotkniętej znacznie gorzej niż przed złamaniem. Ponadto, nie są niestabilne złamania, którymi trudno jest osiągnąć precyzyjne repozycjonowanie.

Operacja traumatologii przez wielu za najbardziej znanym w naszym opcji leczenia czas. Istnieje minimalnie inwazyjne metody działają na kości łokciowej, kości promieniowej. Lekarz w przypadku posiada położenie fragmentów kości, z fizjologicznie prawidłowe i ustalania położenia specjalnych urządzeń. Małe zakażenia uzyskuje się, że do manipulacji dokonać tylko niewielkich nakłuć, a wszystkie ruchy są kontrolowane przez x-ray. tkanek miękkich pozostają nienaruszone, odzyskiwanie trwa stosunkowo krótki okres czasu, zanim będzie można zostać zwolniony ze szpitala. Ponadto, gdy taka operacja, ryzyko powikłań jest zmniejszona.

Mocowania i konsekwencje

Do złamań przedramienia przy użyciu różnych klipów. Niektóre z najbardziej skutecznych – szpilki śródkostnych, niezbędna, jeśli uszkodzonego trzonu. Podczas korzystania z tych zacisków można osiągnąć rezultaty przy minimalnym uszkodzeniem mięśni. Operacja, która towarzyszy montaż zamków, pozostawia blizny, ale są one bardzo małe, prawie niewidoczne, nawet dla lekarzy.

Innym popularnym rodzajem klamry – płyty, dołączony do kości za pomocą śrub. Wbijanie gwoździ – rodzaj „złoty standard” medycyny. Większość obecnych modeli płyt pozwalają naprawić fragmenty kości w najbardziej odpowiednim miejscu i zachować je tak długo, jak pęknięcie nie jest srastetsya.

To jest ważne!

W przypadku, gdy jest to niemożliwe, aby uniknąć operacji otwartych złamań. Interwencja polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń, ustalanie poza przedramienia. To sprawia, że możliwe, aby ustabilizować stan pacjenta, a następnie można przystąpić do dalszych działań.

Gdy leczy rany, urządzenie usunięto i utrwalono w płytkach kostnych lub prętów. Takie podejście minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań septycznych.

Bądź ostrożny

Obsługiwać obszar przedramienia – nie jest łatwym zadaniem. Obszar ten jest bogaty w nerwów, naczyń krwionośnych, których awaria może negatywnie wpływać na stan pacjenta. Po otrzymaniu dodatkowego urazu jest wysokie prawdopodobieństwo powikłań, które mogą prowadzić do nieodwracalnej utraty aktywności ruchowej lub wrażliwości. Najprawdopodobniej naruszenie operacji pędzla. Aby uniknąć komplikacji, chirurg musi być bardzo dokładnie zaplanowane i wdrożone interwencję.

gojenie niebezpieczeństwo

Trzonu kości z dorosłego leczyć przez dłuższy czas. Po sześciu tygodniach, zrób RTG uszkodzonego obszaru w celu sprawdzenia obecności kalusa. Po kolejnych czterech tygodniach przeprowadzono testy dla poziomu bezpieczeństwa. W normalnym kości musi wybrać do 80% w stosunku do wcześniej odporność na pękanie. Restrukturyzacja tkanki i całkowite uzdrowienie trwa rok.

Jak splice uszkodzony obszar może zostać usunięty metaliczny uchwyt. To zdarzenie nie jest obowiązkowe, ale czasami obecność metalowego elementu powoduje dyskomfort, a nawet ból, który jest wskazaniem do usunięcia. Płyty, pręty są usuwane z organizmu człowieka w ciągu dwóch lat lub później. Obowiązkowy wymóg – do promieni rentgenowskich powinno być oczywiste oznaki konsolidacji.

typowe złamanie

Zazwyczaj typowy – pęknięcie lub Smith Kolles. W tym przypadku uszkodzenie fragmentów kości nie są przemieszczane. Po badaniu rentgenowskim pacjentów nałożyć gipsu do unieruchomienia uszkodzonej części. Obsada zaczyna się na czubkach palców, górny rozciąga się na trzeciej części przedramienia. Unieruchomienie ręki trwa około miesiąca. Gdy tynk jest usuwany, przepisana fizykoterapia rozwijać mięśnie nadgarstka. W normalnym rozwoju, odzyskiwanie sytuacja trwa jeden do dwóch tygodni.

Proste złamanie, skomplikowane zmiany, trakcja wymaga repozycjonowanie, gdy kości prowadzi do normy, ciągnąc rannego ramienia. Zdarzenie wymaga znieczulenia – lokalny, dyrygent. Asystent lekarz wyciąga szczotkę, inny asystent ciągnie kończynę w przeciwnym kierunku, trzymając za łokieć. Stopniowo więc wyciągnąć fragmenty kości, tworząc dystans między nimi a lekarz ręcznie ustawić w miejscu, wszystkie kawałki, popychając je do podjęcia prawidłowej pozycji.

Co będzie dalej?

W przypadku zmiany położenia jest zakończone, aby opatrunek gipsowy, utrzymując ramię napięcia, aby zapobiec ponownemu przemieszczeniu. Gdy gips wysycha, napięcie jest stopniowo zmniejszana.

Jeśli nie można z powodzeniem przenieść szczątki lub ujawniły, że złamanie towarzyszy bardzo duża liczba fragmentów, jeśli ponownie pojawiły lub przesunięcie stawy są poważnie uszkodzone, a następnie trzeba pilnie wykonać operację. Przeprowadzenia zastosowanie osteosyntezy zacisków metalowych, a następnie nałożenie bandaża gipsowego. Zazwyczaj w tym momencie zwrotnym w tynku będzie musiał spędzić miesiąc i pół, a rehabilitacja trwa 2-4 tygodni.

Fracture: Implikacje

Złamanie wywołuje skutki różnym nasileniu. Zależą one od lokalizacji uszkodzenia, a jego złożoności. Jeśli złamanie jest proste, to każdy leczy szybko i nie pozostawia żadnych widocznych śladów, nie powoduje komplikacji. Ale przemieszczenie fragmentów – jest to sygnał o zwiększonym niebezpieczeństwie dodatkowych problemów. Jeśli zdiagnozowano otwartego złamania z przemieszczeniem, sytuacja jest klasyfikowany jako bardzo trudne.

Zwykle należy przestrzegać następujących skutków złamań:

 • naruszenie funkcjonowanie nerwu;
 • zapalenie szpiku;
 • zator;
 • forniru patologii;
 • krwawienia.

Ostatnie powikłanie występuje najczęściej wywołane przez urazów tkanek miękkich. Głównym problemem – jest to, że jest to wewnętrzny i wizualnie odzwierciedlenie siniak lub niewidoczne dla oka, co do zasady. Lekarz powinien być świadomy, że fragmenty kości może uszkodzić naczynia krwionośne, miękką szmatką.

krwawienie wewnętrzne często towarzyszy złamań zamkniętych z przesunięciem. W przypadku złamań otwartych uraz naczyń konieczna, ponieważ wydaje się silnie przesunięte fragmenty i krwawienie zewnętrznych.

Naruszenie czynności nerwowej

Jest to konsekwencją złamania jest bardzo powszechne i jest klasyfikowany jako dość ciężkie. Jest to wywołane tym, że na przełomie fragmenty kostne zaburzenia struktury pni nerwowych zlokalizowanych w pobliżu kości. Często uszkodzenie nerwów jest stała, czy przesunięty złamanie otwarte. W tej samej chwili, gdy kość ucierpi mechanicznie dotyka wokół pni nerwów, dlatego tracą normalną pracę.

Naruszenie aktywności nerwowego objawia się utratą czucia, w tym bólu i temperatury. Ponadto, palce lub cała szczotka tracą mobilność, kończyny drętwieją, wspólna funkcja zablokowana.