233 Shares 9094 views

Kapusta pekińska. Przygotowania do zimy tego przydatnym i smacznych warzyw

Kapusta pekińska – warzywem, w którym kompozycja ma ogromną ilość przydatnych składników mineralnych dla organizmu człowieka. Witaminy C, B, A, sole mineralne, kwasy organiczne, białka, cukry mogą być uzyskane poprzez spożywanie wyrobu. Główną zaletą tej odmiany kapusty – jest to, że wszystkie z tych przydatnych właściwości utrzymują się przez długi czas. Ale nie każdy ma szansę na stanie się na tyle świeżych główek kapusty ze względu na fakt, że nie ma miejsca do ich przechowywania. Te gospodyń domowych, którzy nie mają dużą piwnicę, nauczył się dokonać różnych preparatów z kapusty pekińskiej, w którym produkt zachowuje maksymalną ilość wszystkich witamin. W tym artykule będzie można zapoznać się z informacjami na temat sposobu przeprowadzenia zamrażania i konserwacji tego warzywa, ogórki gotować z niego. Wszystkie te metody są sprawdzone i zatwierdzone przez doświadczonych hostess i kucharzy, dzięki czemu można bezpiecznie brać je na uwadze.

kapusta mrożone

Przygotowania do zimy niewielka ilość tego warzywa można przechowywać w lodówce. Kochan demontować do oddzielnych liści i zanurzyć je w gotującej się wody na minutę. Następnie zanurzyć w zimnej wodzie i rozłożone na ręczniku. Gdy ciecz jest odprowadzana i liście wyschnąć lekko, umieścić je w plastikowej torbie lub specjalnym zestawem kółek. Wyślij puste do przechowywania w zamrażarce. Następnie zbierano kapusta można zatem wytwarzać sałatek, zupy i przybranie.

Kapusta pekińska: Przygotowania do sposobu zimowego utrzymania

Smaczne witaminy sałatki można wytworzyć z tego warzywa, zapisując go w marynacie. Do wytwarzania takich przekąsek roślinnych wymaga następujących składników: kapusty (kilogram), cebuli i papryki (w funtach) na gorąco pod pieprz, cukier i ocet jabłek (100 g), sól (50 g).

Jak przygotować kiszona kapusta? Przygotowania do zimy w ten sposób, zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Przygotowanie nadzienia. Na patelni wlać około litra wody, ocet, wlać z powrotem sól i cukier. Cała masa wrzenia i gotować przez piętnaście minut.
  2. warzywa przetwarzania. Liście kapusty pokroić na duże kawałki, cebula – pierścienie, papryka słodka – cienkie plastry, a ostra – drobną kostkę. W dużej misce wymieszać wszystkie wykroje. Następny Ułożyć warzywa w czystych sterylnych słoików szklanych, ubijania dobrze.
  3. Krok konserwowego. Zalać wrzącą marynatą w naczyniu z przedmiotu obrabianego i zakuporte swoje powieki. Słoiki owinąć w koc i pozostawić do ostygnięcia. Po sklepie przekąski w lodówce lub w piwnicy.

kapusta solone

Wykroje na zimę tego warzywa mogą być realizowane w formie przekąski. Jest dobrze nadaje się do dań mięsnych i rybnych. Wykonywane takich zbiorów jest dość prosta.

Kapusta tnie się na kawałki o pożądanej wielkości. Jeśli solenie dzieje w bankach, najlepiej warzyw drobno posiekać. kapusta może być grubo posiekać na patelni do solenia lub beczki. Wlać soli preforma w 100 gramach na kilogram masy roślinnego. Można dodać do tego żadnych przypraw roślinnych: liść laurowy, ziele angielskie, goździki. Starannie ubić obrabianego przedmiotu w pojemniku, przykryć gazą i umieścić górne jarzmo. Solone kapusty przez około miesiąc. Po tym czasie można ucztować na pyszne i aromatyczne przekąskę.

kapusta chińska, przepisy na przygotowaniach zimowych , które zostały nauczyć, wezmą udział wszystkich zimnych porach roku, w menu rodziny. Oznacza to, że ty i twoja rodzina zachować niezbędną podaż witamin w organizmie przez cały rok. Bon Appetit i być zawsze zdrowy!