534 Shares 9436 views

Tom Yam Soup Recipe

Jednym z dań narodowych w Tajlandii uważana jest zupa Tom Yam, nie próbuj to znaczy – nie odwiedzić Tajlandię. Jego smak jest po prostu niemożliwe, aby zapomnieć. Jest to jeden z najważniejszych tajskich potraw, jest jak zupa lub shourpa dla Ukrainy do Uzbekistanu.

Wiele opcji do gotowania zupy. Czasami to jest gotowane z wieprzowiną, ale najbardziej popularny w tym kraju jest to przepis na zupa Tom Yum z krewetkami. Łączy ostrości, kwas, sytości i lekkości. Jednak ta zupa jest nie tylko ostry, ale piekielnie ostry drażniący do głów, powodując terror, łzy i radość. W zależności od tego, jaki przepis zupa Tom Yam jest używany, smak może się wahać od łagodnego kokosa aż bardzo gorąco. Nadmierna ostrość można usunąć dodając kilka łyżek płyty mleka kokosowego. Niektórzy ludzie przyzwyczajeni do tej zupy powoduje reakcję alergiczną.

Smaczne Tom Yam można zjeść tylko w Tajlandii, czy gdziekolwiek w restauracji, ale można spróbować gotować w domu. Jak gotować Tom Yam? Proces jest prosty, ale bardzo nietypowy. Tom Yam zupa przepis zawiera dużą ilość pikantnych tajskich ziół i pieprzu, które nadają tej egzotycznej Żur ostry, cierpki smak.

Przyprawy, które są dodawane do naczynia, mają bardzo nietypowe imiona, takie jak kaffir, galangal, trawy cytrynowej. Kaffir limetta lub – lipa liście, galangal – korzenie roślin, które jest rodzajem imbiru i lemongress posiadającego cienką zapach cytryny, cytryna trawy i suszy cienkie łodygi, podobna do różdżki. Zdobądź te przyprawy to dość trudne, ponieważ sprzedają je tylko w sklepach, które nie jest wszędzie. Można oczywiście przynieść autentyczne tajskie przyprawy z Tajlandii, ale są one zawsze tak zabraknie. A może po prostu kupić gotową pastę Tom Yum, co da pożądany smak zupy i ostrością.

Można zamiast wziąć galangal imbir i trawę cytrynową i kaffir zamiast – sok z limonki i skórkę. Poza przypraw zupa Tom Yam przepis zawiera kilka kawałków papryki chili, cebula i pięć ząbków czosnku. Wciąż potrzebujemy 2 szklanki bulionu z kurczaka lub kostek bulionowych. Dla przyszłego tajski sos rybny 3 łyżki całości. To, w razie potrzeby, można zastąpić soję. Zamiast pojedynczych banków mleka kokosowego może trwać dwa kokos.

Dwieście gramów boczniaków i pokroić na płytach, to trzeba oczyścić 450 g krewetek. Z tego zestawu składników daje bardzo smaczną zupę Tom Yam. Ale jeśli dodać do niego mieszaninę kalmary czy ośmiornice – będzie jeszcze smaczniejsze. Jeśli chcesz, możesz dodać dwa lub trzy pomidory i pokroić na kawałki.

Przed gotować Tom Yam, trzeba się rozgrzać na patelni, wlać w nią cztery łyżki oleju roślinnego i szybko podsmażyć czosnek, a następnie umieścić w osobnej misce. W następstwie trzeba smażyć na złoty kolor drobno posiekanej cebuli i dwa lub trzy strąki papryki chili. Pieczone składniki są dalej rozdrabnia się i proszkuje otrzymując jednorodną pastę. Następnie pasta jest rozłożona na patelni i smażone ryby z sosem, który powinien brać 4 łyżki i trochę cukru. Podstawą zupy Tom Yam jest gotowy!

Gotowy sos przesunięcie do rondla z bulionem, dodać przyprawy i gotować przez pięć minut. W celu złagodzenia smaku, dodać mleko kokosowe. Teraz dodać pieczarki do bulionu i krewetek, a po pięciu minutach już skończył zupa może być wylana na płytach. W Tajlandii Tom Yam serwowane jest w specjalnej misce, który przypomina samowar – boki są gałki, znajdujące się w dolnej części popielnika, gdzie umieszczone są węgle, a na środku znajduje się rura. W celu zapewnienia, że wygodnie jeść zupę łyżką Thai „Samowar”, ma szereg spłaszczonym kształcie. Zupa Tom Yam jest podawane z gotowanym ryżem. Pierwsza łopatka łyżka ryż, a następnie to samo łyżka ryżu, zupy. Zupy przed podaniem, posypać obficie posiekaną zieloną selera i kolendry.