758 Shares 6079 views

Przydatne właściwości lawendy dla zdrowia ludzkiego

W starożytnym Rzymie, kwiaty wieloletnie rośliny krzewów lawendy stosowany jako naturalny smak do kąpieli. Od niepamiętnych czasów wiedział o tym i ludzi z Grecji. Fumigacji swoje tobołki domu suszonych roślin, nasycając pokój kwiatowy zapach. Lawenda rośnie na Wyspach Kanaryjskich oraz w Indiach, a także w krajach śródziemnomorskich.


Roślina ta ma wiele zalet. Oprócz jego wyjątkowe piękno i delikatny smak, to jest od dawna stosowany jako środek gojenia. Użyteczne właściwości lawenda wystąpić na skutek obecności w jego składzie olejków bogate w taniny, linalol jego estry, kumaryny, związki triterpenowe i kwasów. Łodygi i liście rośliny zawierają teraniol i borneol.

Niezbędny mały, produkowane z lawendy – to świetny lek. Jest on stosowany w przemyśle perfumeryjnym i kosmetyków, a także w wielu innych branżach.

Przydatne właściwości olejku lawendowego można go używać z siniaki i stłuczenia i oparzenia. Do kąpieli jako przyprawa są pędy roślin. Zawiera składnik o nazwie lawendowy miód. Służy on również jako doskonały lek.

Przydatne właściwości lawendy stosowany usunąć nieprzyjemne uczucie w żołądku i jej leczenia. Aby rozwiązać te patologie specjalny herbata parzona. W jego wytwarzania ma wysuszonych kwiatów rośliny w ilości jedną łyżeczkę i dodać do szklanej wrzącej wody. Otrzymany po pięciu minutach, mieszaninę przesączono. Dawkowanie takich leków odbiera dwa lub trzy filiżanki na dzień. Przydatne właściwości lawendy stosowany do pozbycia melancholii, histerii i neurastenii. Zakład leczniczy łagodzi podrażnienia i pomaga wyeliminować bezsenność. Pomaga to w różnych chorób zakaźnych, gruźlicy, zapalenia oskrzeli i astmy. Wstęp lawendowy zaleca się wzdęcia i obecność pasożytów jelitowych, kokluszu i zapalenie pęcherza moczowego. uzdrowicieli ludowych często korzystają z lawendy. Przydatne właściwości tej rośliny zaleca się reumatyzm, leucorrhoea i skurcze, wysypki i gorączki i wiele innych schorzeń.

W celu wyeliminowania tych chorób używane wywar z lawendy. Drug leczniczy pięćdziesiąt gramów surowca roślinnego otrzymuje się przez dodanie do nich wrzącej wody. Następnie mieszaninę doprowadza się do wrzenia, utrzymuje się przez dziesięć minut w łaźni wodnej, odsączono i dodano do kąpieli. Procedura powinna trwać dwadzieścia minut. Po jego przejściu powinien iść do łóżka.

olejek lawendowy w ilości dwóch kropelki mogą być mieszane z łyżeczką miodu. Lek ten pomaga świetny na kaszel i łagodzi stan zapalny w oskrzelach. Znajduje swoje lawendę aplikacji , aby przyspieszyć gojenie zaostrzenie i wszy. Jest to roślina lecznicza wykorzystywane do uzdrawiania na nogach i ramionach owrzodzenia. Często, lawenda, i stosuje się jako dodatkowe narzędzie do eliminacji skutków ukąszenia komarów i węży i zwierząt. Polecam zakład na wypadanie włosów i trądzik.

Lawenda, właściwości użytkowe i przeciwwskazania, które są znane uzdrowicieli przez wiele wieków, nie jest zalecany dla kobiet w okresie oczekiwania dziecka. Roślina ta w dużych ilościach stymuluje liczbę skurczów macicy, co może spowodować poronienie.