883 Shares 8628 views

Czy to jest niebezpieczne dla pieczenie po oddaniu moczu?

Do tej pory wiele kobiet przyjść do lekarza skarżąc się z pieczenie po oddaniu moczu. Według statystyk, każdy z pięciu członków płci pięknej co najmniej raz w roku, ale cierpi z powodu takich chorób.


łamanie objawy

Główne objawy zaburzeń w pracy układu moczowo-płciowego

System:

  • częste parcie iść do toalety;
  • ból przy oddawaniu moczu ;
  • dyskomfort po oddaniu moczu (pieczenie i swędzenie).

Takie sytuacje są bardzo trudne do zniesienia. Oni prześladowani nie tylko fizycznie, ale również emocjonalnie. Kobieta zaczyna czuć ciągle niespokojny i niewygodny.

Niestety, do tej pory pozostała bardzo mała liczba kobiet, które nigdy nie doświadczyły takich problemów.

Przyczyny dolegliwości

Co powoduje uczucie pieczenia po oddaniu moczu? U kobiet najczęstszymi przyczynami są:

  1. Różne stany zapalne. Na przykład, ból gardła, próchnicy zębów, naruszenie mikroflory pochwy, zapalenie migdałków.
  2. Zakażenia układu moczowo-płciowego systemu, najczęściej te, które są przenoszone drogą płciową.
  3. Z obniżoną odpornością, hipotermia i urazy.
  4. Częste korzystanie z pikantnym jedzeniem.
  5. Niewłaściwe lub brak higieny intymnej.
  6. Stosowanie niektórych rodzajów antykoncepcji. Na przykład, plemnikobójczych. Czy wiesz, że naruszają one mikroflorę pochwy?

Wszystkie powody, które zostały wymienione powyżej – nie uwagę innych, ponieważ objawy dwóch najczęstszych chorób układu moczowo-płciowego u kobiet. Mianowicie, zapalenie pęcherza moczowego i cewki moczowej.

Zapomnij o siebie!

Jeśli widzisz co najmniej jednego z powodów wymienionych powyżej, nie starają się radzić sobie z tym problemem na własną rękę. Najlepszy (lub nawet jedynym) wyjście – iść do lekarza. Tylko on będzie w stanie przepisać odpowiednie leczenie, a zatem wyklucza wszelkiego rodzaju powikłań. Czy wiesz, że w organizmie kobiet cewki moczowej i pęcherza moczowego nie przechodzą bez konsekwencji?

Dlatego natychmiast, jak tylko pierwszego zawiadomienia dyskomfort podczas oddawania moczu, skontaktuj się z osobą i oddać analizuje na zakażenia. Jeśli są pozytywne, lekarz może przepisać antybiotyki w leczeniu.

pomocnych wskazówek

Ale oprócz tego zabiegu, byłoby miło, aby podjąć pewne środki, które nie tylko ułatwiają przejawy choroby, ale także zapobiec możliwości nawrotu.

Pij wodę co godzinę

Jeśli nie było pieczenie po oddaniu moczu należy wprowadzić do swojego życia nową regułę: wypić szklankę wody co godzinę. Po tym wszystkim, picie dużej ilości płynów – środek pobudzający bardziej częste oddawanie moczu. Oznacza to, że bakterie są w moczu, nie ustala się na błonie śluzowej cewki moczowej.

Zapomnij o aerozolach

Lekarze doszli do wniosku, że wszelkiego rodzaju żeńskiego spraye do obszarów intymnych są drażniące dla układu moczowo-płciowego. Dlatego też, jeśli nie chcesz, aby pogorszyć sytuację, rzucać ich orzeźwiający aerozolu. Nic dobrego, z wyjątkiem dają podrażnienia.

sok żurawinowy

Innym dobrym sposobem, aby zapobiec bakterie zdobyć przyczółek na błonę śluzową, według lekarzy, – sok z żurawiny. Składał się kwasu hipurowego, co ma pozytywny wpływ na układ moczowo-płciowego, co powoduje pozostawienie szkodliwe bakterie.

Koktajl sody

Czyste spalanie po oddaniu moczu bardzo dobrą pomoc ten przepis: Weź szklankę wody i rozprowadzić go w pół łyżeczki zwykłej sody oczyszczonej. Drink ten „koktajl”. Jest to wspaniałe narzędzie do zmniejszenia kwasowości, a więc jego irytujące staje się słabsza.

Ważne jest, aby uniknąć ewentualnych podrażnieniom błony śluzowej. Należą do nich alkoholu, cytrusów i kofeinę. Staraj się nie supercool.

Zauważ, że jeśli nie było pieczenie, to całkiem dobry znak. Lepiej jak najszybciej zobaczyć się ze specjalistą, aby nie zbierać owoce swej późniejszej frywolności. I nie próbuj samoleczenia!