262 Shares 2372 views

Termy łykami paneli własnymi rękami

Dzisiaj coraz więcej w naszym kraju można znaleźć domy i mieszkania łaźnie paneli SIP. Jak stosuje się w ich materiał budowlany składa się z trzech warstw: konstrukcyjnie izolowane wewnętrznych – specjalna izolacja, na przykład, polistyrenu lub poliuretanu, wełny mineralnej i dwóch zewnętrznych – wiórowych. Połączenie odbywa się za pomocą warstw kleju pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu wyrób posiada niezbędnych właściwości wytrzymałościowych.


godność

Kąpiel z paneli SIP pod klucz nabyte dystrybucję do klientów dzięki wielu pozytywnych aspektów, wśród których warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • Brak ograniczeń temperaturowych w trakcie budowy – budynek może być zbudowany w dowolnym momencie roku, w tym zimy.
 • Doskonała izolacja akustyczna. Materiał ma małą grubość, ale mimo to nie zdobywa obce dźwięki.
 • Niska waga umożliwia łatwy transport i ruch płyt na budowie.
 • Wysoki poziom izolacji termicznej. Ta własność jest uzyskana przez dużą liczbę izolacja składa się z paneli.
 • Szybkie tempo budowy. Do montażu okna, trwa około tygodnia, i to biorąc pod uwagę wystarczające przerwy w trakcie budowy.

braki

Pomimo wielu korzyści, kąpiel SIP paneli nie jest bez wad:

 • Materiał stosowany podlega zapłonu po wystawieniu na działanie wysokich temperatur.
 • Niska przyjazność dla środowiska. Arkusze wykonane są produkty syntetyczne.
 • Stosunkowo krótki okres użytkowania. Na zapewnienie wielu producentów, okres eksploatacji paneli jest mniej niż 50 lat, a także konieczność spełnienia wszystkich warunków niezbędnych do budowy obiektu.

projekt

Jak każdy inny budynek, pierwszym krokiem jest opracowanie projektu. Istnieją dwa sposoby mogą być natychmiast rysunku zgodnie ze standardowymi arkuszami wielkości lub uporządkowanego materiału pod odpowiedniego typu konstrukcji. Pierwszym rozwiązaniem jest bardziej dopuszczalny z uwagi na jego prostotę i skuteczność.

Pierwszą rzeczą, aby określić obszar obiektów, położenie i widoki inżynierii systemów, obejmują one ogrzewania, zaopatrzenia w wodę, kanalizacji i wentylacji. Wanny Projekty paneli SIP mogą być bardzo zróżnicowane, na przykład, duży budynek z łaźnią parową na pierwszym poziomie oraz wypoczynkową na drugim lub sali skromnych rozmiarów.

materiały

Zakup materiałów wymaga szczególnej uwagi. Ściany wewnętrzne są rozliczenia z blachy o grubości około 15 cm, wymagane grubszy produkt do zewnętrznego stosowania, ich grubość powinna wynosić co najmniej 20 cm. Przy użyciu produktów do kąpieli konstrukcyjnych płyt CIP Wymaga to znakowanie, wskazując na możliwość pracy w wysokiej wilgotności. Najlepsze zajęcia fit E0 i E1 panel, zawierają one mniej formaldehydu niż w przypadku innych wariantów i są bezpieczniejsze dla zdrowia.

fundacja

Kąpiel z paneli SIP, zdjęć, które zostały przedstawione w tym artykule jest inna lekka konstrukcja, która nie wymaga tworzenia zatopionego ciężkiej podstawy. W tym przypadku byłoby to wystarczające melkozaglublennogo fundacja typ pasa. Do jej powstania konieczne jest, aby zaznaczyć obszar, który ma być używany do budowy i kopać rów. Jego głębokość powinna wynosić około pół metra.

Na dnie pogłębienia zasypanego warstwami piasku i żwiru, powinny one być starannie staranował. Następnie deskowanie drewniane i wzmocnienie ramy jest utworzony, która musi być obniżona do dołu.

Wykop napełnia się zaprawą cementu i piasku, która po wyschnięciu usuwa się szalunek. Szczególne znaczenie ma wodoodporne skład: ruberoidnyj stosowane do tego materiału powłokowego, a mastysku bitumicznego.

Układ opasywania wytwarza się układając rozmiar bārs 15h25 cm średnicy piwnicy, w którym etap musi wynosić co najmniej 50 cm. Związek elementów wytworzonych w narożach za pomocą nagelja mocowania. Do mocowania standardowe śruby do podłoża.

podłoga tworzenie

Dla większej niezawodności, pożądane jest, aby wyposażyć podłogi na legarach. W tym celu wytwarza się odpowiednie materiały – belki, kolce, które umieszcza się pomiędzy płytami i belek.

Ułożone kłody są dołączone do wiązki za pomocą śrub, a ich pak powinien wynosić około pół metra. Mocowanie paneli rozpoczyna się od narożnika konstrukcji. Aby rozpocząć, pasuje do części pierwszej rowki są pokryte pianką, a następnie umieścić belkę i zamocowane za pomocą śrub ocynkowanej.

Drugi panel jest zamontowany na boku belki rowkach uważnie zapenivayutsya. Śrubami do dolnej belki jest stała, a dwie sekcje. Wszystkie pozostałe elementy są gromadzone w ten sam sposób.

Wolne szczeliny są zamknięte pręty, których grubość powinna wynosić około 2 cm, a śruby są również wykorzystywane i pianki.

Głośniki belki boczne i dziennika rejestrowane na podstawie wsporników stalowych kotew. Należy zauważyć, że obwód fundamentu musi być luka dla późniejszego powstawania ścianach.

konstrukcja ścian

Kąpiel z paneli SIP zbudowanych własnymi rękami na tyle szybko, pierwszym krokiem jest ułożenie montaż ścian płyty prowadzącej. jest wybrany zgodnie z rozmiarami materiału. Na przykład, w przypadku arkuszy o grubości około 20 cm płyty powinna mieć wymiary wewnątrz 20×5 cm. Jest przymocowana na zewnętrznej krawędzi przesunięta o 1 cm.

Pierwszy panel zainstalowany z kąta: dwa arkusze są mocowane w pozycji pionowej i opierają się na części prowadzącej. Zatem zapenivayutsya tworzą boczne i dolne otwory. Sprawdzenie czy poziomej i pionowej materiału, przy czym jest on zamocowany na podkładach przy pomocy śrub. Ponadto, w stosunku do produktów wytworzonych przez zamontowane płyty, i wszystkie części są ustalone za pomocą śrub. Podobnie, ścianki są utworzone z pozostałych paneli.

Po zakończeniu układ górnych ścian rowków konstrukcji płyty są pokryte pianką, a następnie mocuje je do szyny, na których mocowane są belki podłogowych ze wsporników lub kątowników. Sposób tworzenia płyty podobne do podłogi instalacji.

Okna i drzwi z paneli SIP kąpieli mogą być cięte w procesie planowania ich lokalizację, a po zamontowaniu paneli.

dach

Istnieją dwa sposoby tworzenia dachu: jedna z płyt lub z dodatkiem materiału pokrycia dachowego. Pierwszym i najbardziej powszechnie nabyte w następujący sposób:

 • Podstawą poddaszu, który zostanie następnie stały system kratownicy stanowią belki, kolce, są zamontowane na płytach sufitowych.
 • Warstwa izolacji jest umieszczona pomiędzy elementami i ukrywa pary materiału izolacyjnego.
 • Na krokwiach nadziewane łaty drewna i zamontowany pokrycia dachowego, w której może działać jak łupek, płytki lub profilowane.

Jak stanie się jasne w krótkim czasie rzeczywistym kąpieli paneli SIP może być wykonana. Recenzje dla obiektów tej samej odmiany materiału. Większość właścicieli mówi niewielką ilość czasu potrzebnego do kąpieli rozpalenia i doskonałe zachowanie ciepła wewnątrz budynku.