342 Shares 3472 views

Dlaczego lepiej jest instalować rur miedzianych w domu, gdy jest wymiana rur?

Rury miedziane są szeroko stosowane w przeszłości, a także zachowała swoje znaczenie nawet dzisiaj. Zdaniem ekspertów, są idealne do tworzenia zaopatrzenia w wodę i systemów grzewczych, a także może być używany w silnikach gazowych. Powodem zapotrzebowania tych rur są właściwości metalu miedzi. W związku z tym metalowy rurki wykonane z niego całkowicie niezależny od chlorowanej wody, a także mają właściwości, aby zniszczyć bakterie, co prowadzi do tego, że żaden z bakterii nie osadza się na wewnętrznych ściankach.


Jednakże, należy zauważyć, że rury miedziane efektywniej wykorzystane do tworzenia systemów grzewczych niż dla wody. Jest tak, ponieważ miedź reaguje z kwasową i zasadową wodą i jest narażona na zbyt twardy lub zbyt miękki wody. W rezultacie, jeśli twój dom jest stale dostarczana tej wody, okres użytkowania takich rur zostanie zmniejszona, a w końcu będzie musiał dokonać wezwania do rozwiązywania problemów z hydrauliką i dom znowu będzie wymiana rur.

Jeśli rury miedziane stosowane w systemach wodociągowych, są, oczywiście, służą ich cały okres gwarancji, a nawet więcej. Jednakże istnieją również pewne ograniczenia. W szczególności często niemożliwe, aby spuścić wodę z instalacji wodnej. I, oczywiście, życie zarówno miedzi i wszelkie rury zasadniczo nadal zgodność z wymaganiami określonymi w producenta.

Najważniejszą zaletą rur miedzianych jest to, że nie są one podatne na korozję, to znaczy nie rdzewieją. Ponadto, mają one wysoką bakteriobójcze i plastyczność. Jeśli ktoś zainstalować taką rurę w swoim domu, może z nich korzystać przy niskim Subzero (do -100 ° C) i przy wysokiej Plus (do +250 ° C) temperaturach. W tych temperatura wewnątrz rur miedzianych zawsze zachowują swoje właściwości. Ponadto, pęka i nie może być zdeformowany.

Jednak należy zauważyć, że instalacja z rur ma swoje własne cechy. W szczególności, każdy właściciel mieszkania musi wiedzieć, że kombinacja różnych rodzajów rur z miedzi w swoim systemie wody może spowodować w procesach elektrochemicznych. Eksperci nie polecam łączenia stali i rur ocynkowanych z miedzi. Wynikiem takiego związku – procesów elektrochemicznych, prowadzi do zniszczenia rur. Można to interpretować jako wadę, ale można po prostu jako jedna z cech rur miedzianych. Jeśli jednak nie ma połączenia z rur stalowych lub miedzianych, najlepiej jest zainstalować stal, miedź i za nimi, oczywiście, na kierunku wody.

Warto zauważyć zalety rur, jest fakt, że wymiana rur z miedzi, w tym instalacji, jest łatwe. Jak zawsze podczas instalowania rur jest bardzo ważne, aby niezawodne połączenie samych rur. Bardzo często, te związki są słabymi punktami w całej instalacji wodnej. Jednakże w przypadku rur miedzianych, ze względu na ich związki są stosowane prasowania wtłaczanego, który dzięki specjalnych urządzeń znajduje się pod ciśnieniem w rurze miedzianej, tak że wytrzymałość na miejscu połączenia w zasadzie większa niż wytrzymałość samej rury.

Tak więc, korzyść z rury miedzianej można nazwać niezdolność korozję, bakteriobójcze, ciągliwość, odporność na wysokie i niskie temperatury. Z tego powodu, właściciel domu nikt nie będzie żałował, że znalazł rur miedzianych.