793 Shares 9442 views

Ludiziya – cenny orchidei. Opieka, opis, zdjęcie

Wspaniała flora ludiziya – storczyk, który różni się od innych kolorów spektakularnym liści. W ostatnim czasie stają się modne sadzić kwiaty w domu, który nie jest łatwa w uprawie i kwitną i mają swoje własne specyficzne cechy, a właściciel ma coś do pokazania się dla gości. Storczyk, którego zdjęcia można zobaczyć tutaj w nadmiarze, to tylko jeden z tych kolorów.


informacje ogólne

Na świecie jest wiele pięknych i niepowtarzalnych kolorach. Niektóre z nich są cenione za ich pąki, z drugiej – na liściach i łodygach i innych – nawet za coś. Ludiziya – storczyk, który zwraca uwagę na szereg innych podobnego rodzaju struktury roślin i liści. Specjaliści nazywają to dwukolorowe, ponieważ jej liście mają podwójne kolor. Sami pąki rośliny nie stanowią niczego specjalnego. Ten mały, lekki kolor kwiaty o delikatnym aromacie. Nie dostać się do zobaczyć bujne kwiaty, ale zawsze można cieszyć się pięknem liści. Oczywiście, w tym przypadku, jeśli prawidłowo dbać o kwiat. Uważa się, że roślina przyszedł do nas z Wietnamu, Nowej Zelandii i Nowej Gwinei. Jednak niektóre gatunki storczyków można znaleźć w takich krajach jak Indie, Japonia i Chiny. Jednak nie wszystkie z nich mogą być uprawiane w naszych regionach. Znani kolektor Bersenev badali problem hodowli i ochrony storczyków, dzięki czemu jesteśmy w stanie rozwijać się najbardziej dostosowane do jego rodzaju w ich domach. Studiując literaturę można znaleźć różne nazwy kwiatu:

 1. Orchid Giemaryjasz.
 2. Orchid ludiziya.
 3. Orchid lyudisiya.

Istnieje również odmiana nazywana „two-tone”. Są autorzy, którzy dają nazwę „bezbarwny” lub „kolorowy”. Rośliny są w stanie wywiązać się z siedmiu lat, podczas gdy to jest prawie cały rok kwitnie.

typy

Pomimo wielu nazw flory kochanków, którzy są zaangażowani w uprawie storczyków, uczyć się tego rodzaju pod dowolną nazwą. Wielu hodowców również nazwać ten rodzaj kwiatu ludiziya cenne. To nazwa zakładu otrzymała właśnie dlatego jego głównym dekoracje nie są rzadkie pąki i pokrywa liści i łodyg. Łodygi są różnej grubości i pełzające charakter. W naturze, kwiat rośnie dobrze w jaskiniach i lasach, gdzie wiele z mchu. Roślina osiąga wysokość piętnastu centymetrów. Ulotki z pokryciem aksamitu jak malowane ze srebrnymi paskami. Kolory mogą się różnić w zależności od gatunku. Jeśli w przyrodzie istnieje tylko jeden rodzaj kwiatów, sztuczne hodowcy stworzyli jeszcze kilka:

 • Davsoneana: Największe gatunki kwiatów, które mogą urosnąć do stóp wysokości, ma brązowe liście zabarwione czerwone i różowe paski.
 • Velvet: mogą być różne kolory: srebrny, czerwony, szmaragd. Jednocześnie nadal być miłe dla oka aksamitnych ulotek powłokowych.
 • Alda: Liście i aksamitna w dotyku, a ich kolorystyka jest kontrastujące odcienie.
 • Odin: czarno-srebrny liści tego gatunku wyglądają bardzo imponująco i zawsze przyciągają podziwu spojrzenia gości.

podlewanie

Aby uzyskać taką urodę w domu, trzeba odpowiednio dbać o kwiat. Należy zauważyć, że w domu ludiziya rozwija lepiej niż inne rodzaje storczyków. Co jest potrzebne do prawidłowego wzrostu tego kwiatka? Aby zacząć mówić o systemie nawadniania. Używaj miękkiej wody. Najlepszy ze wszystkich, jeśli jest gotowane, deszcz lub oczyszczać. W tym przypadku, temperatura wody nie powinna być zbyt niska, wręcz przeciwnie, to lepiej, żeby go podgrzać lekko, tak że staje się cieplejsza niż w pokoju. Podlewanie jest zalecany rano lub wieczorem. Wystarczy podlać roślinę raz w tygodniu. Proces musi być dokładna. Nie można wlać liści kwiat wody, ponieważ wiązałoby się to psuciu łodygi. Woda orchidei , by ziemia była mokra garnka i pozostałości szkła w stojaku. Rozumiem, że to jest czas, aby to zrobić, sprawdzając grunt za pomocą pałeczek. Jeśli utknął w ziemi i przebywał na sucho, a następnie trzeba podlewać kwiaty.

światło

Storczyk, którego zdjęcia można zobaczyć tutaj, potrzebny inny czynnik: Tryb oświetlenia prawo. Ponieważ ten rodzaj kwiatów preferuje cool, zaleca się umieścić garnek z nim po stronie zachodniej lub wschodniej części domu z częściowym kolei na południu. Zakład jest dobrze rozwinięta w półcieniu. Jeśli umieścisz kwiat na południowej stronie, trzeba stworzyć efekt rozpraszania światła słonecznego. Północnej stronie, zwłaszcza w zimie, będzie wymagać dodatkowych wysiłków w celu zapewnienia światło. Faktem jest, że storczyk potrzebne mu do dwunastu godzin dziennie. Zbyt intensywne światło będzie działać szkodliwie na oparzenia kwiatów i liści, ale niewystarczający – doprowadzi do zbyt bujnej proliferacji macierzystych.

temperatura

Ludiziya – storczyk że preferuje łagodne temperatury zarówno latem jak i zimą. Na przykład, podczas ciepłego okresu może być stopień wychylenia od 20 do 25, ale w zimie nie powinno być dozwolone, aby zmniejszyć poniżej czternastu stopni. W ciągu dnia temperatura nie powinna zmieniać się zbyt drastycznie spaść nie powinien być dłuższy niż dziesięć stopni. Unikać tworzenia projektu w pomieszczeniu, w którym kwiat rośnie. Wietrzyć pomieszczenie trzeba, ale jest prawdziwe. Rosnące w mchów, storczyk lubi wilgoć, więc musimy utrzymać tę liczbę na około 73%.

nawóz

Ludiziya roślina, która wymaga opieki skupić, potrzebuje doładowania. Nie ma potrzeby robić tego zbyt często, to wystarczy, aby utrzymać nawóz raz na dwa miesiące. Do tego celu najlepiej nadają się specjalnie zaprojektowany nawozu dla storczyków. Nie ma potrzeby, aby nakarmić kwiat, kiedy on jest na wakacjach. okres odpoczynku pochodzi z orchidei w czasie, gdy nie ma kwitnienia. I to jest ta roślina spada jesienią i wczesną wiosną. Kwiaty proszę was trochę dłużej, trzeba stworzyć fajne w pokoju i utrzymać temperaturę około 18 stopni.

przeszczep

Jak w każdym innym zakładzie, ludiziya (storczyk) w potrzebie ponownego sadzenia. Jest to najlepiej zrobić to co kilka lat. System korzeniowy tym czasie udaje się rozwijać i jest gotowy, aby rozwinąć miejsce wzrostu. Zapewnić dobry drenaż w doniczce. Przed przeszczepione kwiat w nowej ziemi, moczyć je w wodzie przez kilka godzin, a następnie przykryć mchem. Idealna mieszanina do storczyków jest:

 • próchnicy (4 godz.);
 • brunatny (4 godz.);
 • igieł sosnowych (4 godz.);
 • Mech (4 godz.);
 • brzoza węgiel (1 godz.).

Po obu przeszczepionego kwiatem, po prostu upewnij się, że to on był we właściwym miejscu i we właściwym oświetleniu.

reprodukcja

Najlepszym sposobem, aby odtworzyć ten cud Plant – Promieniowanie Czerenkowa. Rozwiązanie to pozwoliło w dowolnym momencie, kiedy nie było pragnienie. Jeżeli istnieje możliwość wyboru, lepiej jest pracować z sadzonek na wiosnę i lato. Aby wykonać tę procedurę, użytkownik musi wziąć część łodygi, która jest kilka (para) z węzłami. Umieścić kawałek potraktowano roztworem zielonki lub węglem aktywnym. Dzielenie się w mchu, pozostawiając liści nad powierzchnią. Zasadzić prawidłowo i bezpiecznie zakorzenione, należy najpierw usunąć wszystkie kwiaty pojawiają się pąki. Wtedy kwiat nie będzie wydatkować energię na proces kwitnienia i wyrzucić wszystkie zasoby na rozwój korzeni.

Na koniec chcę dodać, że środki, które należy podjąć storczyki, nie tak liczne i złożone do prawidłowego wzrostu. W każdym razie, piękno kwiatu warto postarać się stworzyć komfortowe warunki dla niego.