480 Shares 2674 views

„Fliksotid”: instrukcje obsługi, opinie. analogi narkotyków

Czy wiesz, co lek „Fliksotid” oznaczało? Instrukcje stosowania leku, wskazań, jej skład, efektów ubocznych i uwalnianiu będzie opisane szczegółowo poniżej. Ponadto, powiemy o tym, czy istnieją przeciwwskazania funduszy, które będą w razie przedawkowania, jednak ma ona właściwości farmakologiczne, i tak dalej.


Skład i forma uwalniania leku

W jakiej formie można zakupić lek „Fliksotid” instrukcje użytkowania, które muszą być dołączone do placówki? Obecnie, lek ten jest sprzedawany tylko w postaci aerozolu inhalacyjnego. Główną substancją czynną jest propionian flutikazonu mikroionizirovanny. Lek obejmuje również taki dodatkowy składnik, jak tetrafluoroetan.

Lek wytwarzany inhalator metalu, która ma wklęsłe dno i dozownik wyposażony w rozpylacz. Wewnątrz pojemnika jest zawiesiną białe lub prawie białe. Przy zakupie narzędzi, należy zwrócić uwagę na powierzchni inhalatora. Jego zawór nie muszą mieć widocznych wad.

Rodzaje aerozolu leku

W zależności od stopnia, w którym aktywny składnik jest obecny w zawiesinie, istnieją trzy rodzaje reprezentowane przez lek. Ich nazwy brzmią następująco: "Flixotide Evohaler" "Flixotide Discus", "Fliksotid Nebula" i

Farmakologiczne właściwości leku

Co to jest lek „Fliksotid”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że jego aktywnym elementem odnosi się do grupy GCS Efekty lokalne. W przypadku podawania drogą inhalacji substancja czynna wywołuje znaczące działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne. W wyniku tego, znacznie zmniejsza nasilenie objawów, jak również częstotliwość zaostrzeń patologii towarzyszy niedrożność dróg oddechowych (na przykład, przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma i rozedma).

Zasada działania leku (aerozol)

Jak działa lek „Fliksotid Nebula” i inne formy tego leku? Substancja podstawowa do hamowania proliferacji komórki tuczne, makrofagi, eozynofile i neutrofile, limfocyty, jak również redukuje wytwarzanie i uwalnianie mediatorów stanu zapalnego i innych substancji biologicznie czynnych (na przykład histaminy, prostaglandyn i leukotrienów, cytokiny).

Przewlekłą obturacyjną chorobę płuc silne działanie skuteczność tego leku na organie pracy układu oddechowego, powodując objawy choroby nie są widoczne, częstość występowania i nasilenia zaostrzeń jest ograniczona, a ponadto nie ma potrzeby podejmowania dodatkowych tabletek GC. W wyniku tego, zwiększa jakość życia pacjenta.

Układowe działanie leku wyraża się minimalnie. W związku z tym, w dawkach terapeutycznych nie miał praktycznie żadnego wpływu na oś podwzgórze-przysadka-nadnercza.

Lek „Fliksotid”, który zostanie nazwany analogi poniżej, szybko przywraca reakcję pacjenta na leki rozszerzające oskrzela, zmniejszając częstotliwość ich stosowania.

Efekt terapeutyczny po podaniu w inhalatorze aerozolowym rozpoczyna się w ciągu kilku dni i osiąga maksimum na dwa tygodnie lub dłużej. Wynik jest przechowywany przez kilka dni po odstawieniu leku.

Farmakokinetyki środka aerozolu

Po aerozol „Fliksotid” jest stosowane do jego zamierzonych celów, jego absolutną biodostępność substancji czynnej wynosi 8-11%.

Ogólnoustrojowe wchłanianie leku odbywa się głównie w płucach. Nawiasem mówiąc, początkowo wchłanianie odbywa się szybko, a następnie zwalnia. Podczas procedury część wdychanego zawiesiny mogą zostać połknięte przez pacjenta. Jednak jego ekspozycja ustrojowa jest minimalna ze względu na słabą rozpuszczalność leku w wodzie, jak też z przemiany, jak przechodzi przez wątrobę.

Wiązanie z białkami osocza leku w umiarkowanie wysoka i wynosi około 91%. Aktywny lek jest metabolizowany w wątrobie elementu obejmującego CYP3A4. W efekcie powstają nieczynnych metabolitów.

Lek „Fliksotid”, które w większości pozytywne opinie, ma dość duży klirens osocza. Podczas jego okres półtrwania wynosi około 8 godzin. Wyjście go w postaci metabolitów w moczu.

Wskazania do stosowania środków w aerozolu

W niektórych przypadkach, uciekać się do „Fliksotid” lek? Instrukcje dotyczące raportów aplikacyjnych że lek przepisanych do leczenia pacjentów cierpiących na astmę, płynący w postaci ciężkiego lub umiarkowanego. Również, że lek jest stosowany do zapobiegania atakom podczas odbierania kortykosteroidy układowe.

Ponadto, lek u pacjentów z przewlekłymi chorobami płuc. Użyj go, aby zmniejszyć niedrożności oskrzeli, a także poprawę wentylacji układu oddechowego.

Przeciwwskazania dla stosowania środków aerozolowych

W każdych warunkach w żadnym wypadku nie może być stosowany inhalator „Flixotide”? Przeciwwskazania są następujące czynniki:

 • Pacjent nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku;
 • ostry skurcz oskrzeli;
 • stan astmatyczny (jako pierwszy sposób);
 • do 1 roku.

Należy również zauważyć, że ten lek nie jest pożądane stosowanie do łagodzenia napadów astmy.

Ostrożne stosowanie leku

lek „Fliksotid” niezwykle starannie mianowany w jakich okolicznościach? Liczba lekarze mówią, że narzędzie musi być stosowany w ściśle kontrolowanych ekspertów w jaskrze, marskość wątroby, gruźlica płuc, niedoczynność tarczycy, ciąża, zakażenia układowe (bakteryjne, grzybicze, pasożytnicze lub wirusowe) i laktacji i osteoporozy.

Lek „Fliksotid” wdychaniu: instrukcja

W zależności od rodzaju produktu, jego zastosowania i dawkowania mogą się znacznie różnić. Na przykład, w celu uzyskania pożądanego efektu, spray „Flixotide Discus„należy stosować regularnie, nawet w remisji.

Czas trwania leczenia i optymalna dawka leku powinna definiować tylko lekarza, biorąc pod uwagę stan pacjenta i ogólny obraz kliniczny. Dla dorosłych, dawka wynosi 100-1000 mg, 2 razy dziennie. Stosowanie leku zaczynają minimalnych ilościach, które wywołują efekt terapeutyczny. W razie potrzeby, ilość spożywanych leków może być zwiększona. Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 2000 mikrogramów.

Lek „Fliksotid” dla dzieci od 4 roku życia, które cierpią na astmę oskrzelową, jest przypisany w ilości 50-100 mg dwa razy dziennie. W razie potrzeby, dawkę zwiększa się stopniowo do 400 mikrogramów dziennie. W przypadku osób dorosłych z przewlekłymi chorobami płuc, ale na ogół podaje się 500 mg leku dwa razy dziennie.

Jak stosować lek „Flixotide Evohaler”?

Narzędzie to należy stosować regularnie. zaleca się spryskać kilkakrotnie przed zastosowaniem leku jednolitej dawki. Ponadto, zawiesina ma konieczności wstrząsania butelki. Gdy rozpylenie aerozolu do pacjenta jest wymagane, aby powolny oddech. Ustnik powinien być czyszczony przynajmniej raz w tygodniu.

Jak korzystać z zalecanej ilości lekarstw „Fliksotid”? Dawki leku oblicza się następująco: ilość jednorazowego leku odpowiedniego do dwóch napylania.

W astmie oskrzelowej dorosłych powołać 100-1000 mikrogramów substancji czynnej dwa razy dziennie. Stosowanie leku należy rozpocząć od niskich dawek skutecznych, vposlestvii, jeśli zajdzie taka potrzeba, mogą zostać zwiększone. Maksymalna ilość leku musi być 2000 mikrogramów.

Jak leczyć dzieci w użyciu spray „Fliksotid”? dzieci do inhalacji w ciągu czterech lat z tej choroby, takie jak astma, są przypisane w ilości 50-100 mg dwa razy dziennie. W razie potrzeby dawka może być stopniowo zwiększana. Maksymalna ilość spożycia leku dla dzieci powyżej czterech lat wynosi 400 mg.

Dorosłych z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc leku wyznacza 500 mikrogramów dwa razy na dobę. Jeżeli po upływie 3-6 miesięcy po rozpoczęciu leczenia w celu poprawy i nie zauważył, że jest to konieczne do zmiany schematu leczenia.

Jeśli dziecko w wieku od 1 do 4 lat z rozpoznaną astmą, to jest przepisywany 100 mg leku dwa razy dziennie. W tym przypadku, wdychanie zaleca się stosowanie pediatrycznych Spicer z ciekawą nazwą „Bebihaler”.

Aerozol „Fliksotid Nebula”: instrukcje użytkowania

Ten lek może być stosowany do podawania doustnego (z ustnikiem) lub donosowo (przód maski) inhalacji. Ponadto, lek ten jest często określony jako rozpylacz strumienia aerozolu. Jest bardzo pożądane, aby używać urządzeń ultradźwiękowych.

Jeśli jest to pożądane przedłużone podawanie leków lub podanie mniejszych dawek leku przed inhalacji procedur zalecanych w rozcieńczonym roztworze chlorku sodowego.

Dorośli i młodzież ponad 16 lat, lek podaje się w ilości 0,5-2 mg dwa razy dziennie. Maksymalna dawka powinna być stosowana przez tydzień po ataku astmy, a następnie stopniowo je zmniejszyć.

Jeśli efekt poprawy kondycji i niech przejście od narkotyków „Fliksotid mgławicy”, którego dyspozycja zawsze przychodzi do innych rodzajów narkotyków.

Dzieci w wieku od 4 do 16 lek podaje się w ilości 1 mg dwa razy dziennie.

przypadków przedawkowania

W przypadku przedawkowania, pacjent może wystąpić czasowe zahamowanie działania układu podwzgórze-przysadka-nadnercza, znaczące zahamowanie aktywności kory nadnerczy, ostrego kryzysu u dzieci, które otrzymały dawkę 1000 mcg dziennie i powyżej.

Ponadto pacjenci mają zaburzenia świadomości, są skurcze i hipoglikemia. Należy również zauważyć, że ostra kryzys nadnerczy zazwyczaj rozwija się w tle chorób takich jak ciężkiego urazu, operacji, zakażenia i w obecności ostrego spadku dawki leku.

skutki uboczne

Czy negatywny wpływ na zdrowie pacjenta recepcji „Fliksotid” lek? Skutki uboczne są niemal wszystkie urządzenia medyczne. I prezentacja wziewnego leku nie jest wyjątkiem.

 • Układ odpornościowy: reakcje skórne spowodowane nadwrażliwością, obrzęk naczynioruchowy (ustnej gardła i twarzy), zaburzenia ze strony układu oddechowego (duszności i skurcz oskrzeli), wstrząs anafilaktyczny.
 • I pasożytnicze choroby zakaźne: kandydozy jamy ustnej i gardła oraz pleśniawki. Przy takich zaburzeń zaleca się płukanie gardła i jamy ustnej z czystej wody. Może być również stosowany przeciwgrzybiczych lokalnego działania. Bardzo częste działania niepożądane po zastosowaniu aerozolu jest zapalenie płuc, ale tylko u pacjentów z POChP.
 • Metabolizm: hiperglikemia.
 • układu hormonalnego: zespół Cushinga, depresja działanie kory nadnerczy, zmniejszenie mineralizacji tkanki kostnej, opóźnienie wzrostu, zaćma, jaskra.
 • Układ nerwowy: niepokój, zaburzenia zachowania i snu, drażliwość i nadpobudliwość (zwłaszcza u dzieci).
 • tłuszcz podskórny: siniaki.
 • Układ oddechowy: chrypka (zaleca się natychmiast po zabiegu i płukać usta wodą), paradoksalny skurcz oskrzeli.

Ostrzeżenia przy stosowaniu leku

Nagle anulować stosowanie leku nie jest zalecane.

Należy zachować szczególną ostrożność w terapii wziewnych glikokortykosteroidów u osób z nieaktywnym lub postaci aktywnej gruźlicy.

Po wyznaczeniu leku lekarz musi sprawdzić, czy pacjent nie wie, jak korzystać z inhalatora. Podczas procedury, konieczne jest, aby zapewnić, że zmniejszenie leku w akcji odbywa się w synchronizacji z oddechem. Tylko w ten sposób pacjent będzie w stanie zapewnić optymalne dostarczanie aktywnego elementu do płuc.

Zaleca się ciągłe monitorowanie dynamiki wzrostu małych dzieci, którzy otrzymują kortykosteroidów wziewnych przez długi czas.

Podczas przenoszenia pacjenta z otrzymywania kortykosteroidy układowe do terapii inhalacyjnej może pogorszyć choroby alergiczne (na przykład alergiczny nieżyt nosa i lub wyprysk), które wcześniej tłumione leki ogólnoustrojowe. W takich przypadkach, objawowe leczenie lekami przeciwhistaminowymi lub miejscowe leki.

Podobnie jak w przypadku większości leków wziewnych w pojemnikach aerozolowych, efekt terapeutyczny może być zmniejszone, gdy do chłodzenia natryskowego.

Do tej pory nie są rzadkie przypadki, że pacjent, rozważamy pomocą funkcji, zwiększenie stężenia glukozy we krwi. To powinno być zawsze pamiętał lekarze przepisując lek pacjentom z cukrzycą.

Wpływ substancji czynnej w zdolność człowieka do działania urządzenia i pracy z maszynami, które wymagają wysokiego stężenia, mało prawdopodobne.

analogi lek

Co zakup leku, jeśli pacjent nie był w stanie kupić lek „Fliksotid”? Analogi narzędzia mają zasadniczo takie same właściwości. Ale przed ich zastosowaniem zalecamy przeczytanie dołączonej instrukcji, jak również skonsultować się ze specjalistą.

Obecnie po analogiem leku „Valium” leki „Kutiveyt”, „Nazarel” „Flixonase” „Flutykazonu” i Należy zauważyć, że ceny tych leków mogą się różnić od oryginału. Nawiasem mówiąc, aerozol "Fliksotid" można zakupić na 570 (50 | jg, 120 dawek), 840 (125 mg, 60 dawek) lub 140 (250 | jg, 60 dawek) rosyjski rubli.

Recenzje wziewne

Co zrobić, lekarzy i pacjentów o „Flixotide” leku? Recenzje tego zakładu są głównie pozytywne. Wynika to głównie z faktu, że lek w postaci aerozolu ma stosunkowo wysoką sprawność. To znacznie zmniejsza częstotliwość ataków pacjentów z astmą, a także poprawia drożność oskrzeli u tych, którzy cierpią na przewlekłe choroby płuc.

Jeśli chodzi o negatywne opinie, co do zasady, pochodzą od pacjentów, którzy używali leków nieprawidłowo lub nie przepisanych przez lekarza. Dlatego, aby osiągnąć najbardziej pozytywne rezultaty Przed zastosowaniem leku, a także swoje odpowiedniki, zaleca się badać szczegółowo dołączonej instrukcji obsługi. Ponadto konieczne jest, aby skontaktować się z lekarzem, który w rzeczywistości, i musi polecić tego narzędzia, w oparciu o wyniki badań lekarskich.

Jak przechowywać preparat w aerozolu?

Wdychania aerozolu zaleca się umieszczenie w ciemnym pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 25 stopni. Okres przechowywania leku jest dokładnie dwa lata. Po tym okresie jest to zakazane w użyciu.