672 Shares 3068 views

Kamień jeżyny berry – granaty Północnej

Lato się kończy, ale wiele jeszcze wspomnienia z wędrówki w lesie na grzyby i jagody. Jeżeli jesteś miłośnikiem wędrować po lesie w poszukiwaniu swoich darów, prawdopodobnie spotkał się z przedstawicielem flory lasów jak kamień jeżyn jagód. Jest on rozprowadzany w większości z Rosji – z Kaukazu do Arktyki.


Kamień jeżyny berry. opis

To berry należy do rodziny różu i to wieloletnia roślina, miód roślin. Pędy proste, osiągnie jeden i pół metra wysokości. Liście są pomarszczone i twarde, wyglądem przypominają liści malin i jeżyn. Małe białe kwiaty są zebrane w małe różyczki. Jagody w kształcie i rozmiarze zbliżonym do żurawiny. Kolor – jasny czerwony. Kamień cierń – berry (przedstawiony w artykule zdjęcie), który ma drugą nazwę – Northern granaty. To nie dziwi fakt, że te owoce smakują jak granatu jagody – ma orzeźwiający, lekko kwaśny smak i silny dużą kość. Faktycznie, z powodu tej kości roślina ta ma swoją nazwę. Kamień jeżyny jagody rosną jak grzyby, pod rozłożyste drzewa, tworząc niewielkie zarośla krzewów 20-30. Las jagody kamienia cierń bardzo delikatne i soczyste. Więc jeśli zdecydujesz się przynieść owoce do domu, należy złożyć je w koszu, wiadra lub miski, jako pakiet, szybko pogarszać i raskisnut.

Kamień jeżyny berry. Przydatne właściwości

Jak wszystkie dzikie jagody, jagoda kamień jest bogata w różne witaminy i minerały. Tak więc, w owoce tej rośliny zawierają duże ilości witaminy C, pektyny, cukier, flawonoidy. Nie są miedź, mangan, żelazo i cynk. Fani naparów ziołowych mają do smaku herbaty z liści jeżyny. Wielu uważa go za jednego z najbardziej smaczne i pachnące.

Kamień jeżyny berry. aplikacja

Cóż, przede wszystkim, z tego owocu jest przygotowany dżem, desery, napoje owocowe, napoje owocowe, dżemy. Ten jagód suszy wlać cukier i oczywiście świeżego jedzenia. Zmiażdżone kości, takie jak kości granatu służy do dań sałatkowych. W dawnych czasach kostyanichnoe dżemem uznano za jeden z najlepszych. Teraz jagody kamienia cierń nie jest tak popularne, wiele osób po prostu nie wiedzą o tym zakładzie i ryzyko wykrycia nie spróbować nieznanych jagody. Oficjalna medycyna kamień jeżyny jagoda nie ma zastosowania, ale u ludzi jest bardzo popularny. Tak, wywar z łodyg i liści pić z chorobami żołądka i jelit, artretyzmu, reumatyzmu i nowotworów. Sok z jagód wzmacniają naczynia krwionośne, ma również korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia. Bardzo oryginalny sposób leczenia jąkania i strach są używane w Trans-Bajkał. Aby to zrobić, zbieranie liści roślin dotkniętych przez grzyb. Są one następnie suszone i podać pacjentowi do picia wywar z tych liści.

Pomimo faktu, że jagody kamienia cierń jest skarbnicą witamin, ale nie każdy może go używać w żywności. Z uwagi zawarte w jagody kwasów dla osób z wrzodami żołądka lub dwunastnicy, aby zastosować je w swojej diecie jest surowo zabronione. Cóż, jeśli nie ma przeciwwskazań, a następnie zjeść zdrowia. Po tym wszystkim, te jagody daje Zdrowia, Urody i młodzieży!