773 Shares 5438 views

Impregnacja drewna – trwałość i niezawodność

Drewno jest głównym materiałem do budowy domów typu miasto kraju. Materiał żywy, dobrze traktowany, w drewnianym domu ciepły zimą i chłodny latem. Jednak drewno ma kilka wrogów, z którymi mógłby zostać poważnie uszkodzone. To przede wszystkim populacje grzybicze, które żyją i rozmnażają się na mokro, unseasoned powierzchni drewnianych konstrukcji domu. Grzyb infekuje drewna i w ciągu trzech do czterech miesięcy, przekształcając go w pył. W takich przypadkach istnieje pilna potrzeba impregnacji drewna przed gniciem. Proces rozpadu mokrych kawałków drewna dom jest ulotne, a jeśli to rozpoczęła się, że nie może być zatrzymany.


Innym niebezpiecznym wrogiem drewnianych domów – a chrząszcze stolarzem. Od nich można również zapisać impregnacji drewna. Zhukov kilka rodzajów, ale praca szkodników wykonać jeden skręcić drewna w proszku. Zasada działania jeden za wszystkich: chrząszcze przegryźć licznych krętych korytarzy w grubości kłód, belek i desek. Drewno stopniowo, ale nieubłaganie atakowany, a zwycięstwo jest zawsze dla owadów. Ponadto Carpenter przenikać tylko suchy materiał, który jest łatwy do mielenia. Tak więc, na mokro i na sucho gnicie drewna zniszczone korników. Czy istnieje jakieś wyjście z tego błędnego koła?

Potrzeba czasu, aby zapobiec inwazji grzybów powodujących gnić i naloty stolarz chrząszcze, które zamieniają drewno w trociny. Aby to zrobić, to nie impregnacja drewna, ale najpierw drewno należy suszyć. Lepiej traktować w pełni przygotowany materiał do budowy domu, a dopiero potem rozpocząć budowę. Suszone drewno, a następnie impregnować jej specjalne struktury, które będą tworzyć ochronę przed próchnicą i niszczą owady.

Istnieją dwa główne rodzaje: naturalne suszenie suszenie, w którym płyty i dzienniki określonymi w stosach pod okapem, oparte na wiejący wiatr w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Ta metoda nie gwarantuje całkowity brak grzybów, ponieważ proces jest zbyt mocno dokręcone.

Drugi sposób suszenia obejmuje umieszczenie tarcicę w specjalnej komorze suszącej. W ciągu kilku dni w komorze utrzymującej zmuszony ogrzewanie do 80 ° C z ciągłym obiegu gorącego powietrza. W wyniku występowania grzybów takiego suszenia zostaje praktycznie całkowicie wyeliminowane, a materiały suszy się przez długi czas. Teraz już uwarunkowane na drewno o zawartości wilgoci w granicach 20 procent, która odbyła się impregnacji do konserwacji drewna. Istnieje kilka różnych środków antyseptycznych – jest rozpuszczalnym w wodzie, oleiste preparaty. Ostatni nadaje się do użytku w pomieszczeniach i są ściśle przemysł ze względu na wysoką toksyczność.

Dlatego najłatwiej dostępny antyseptyczny dla tarcicy być rozpuszczalne w wodzie. To fluorek sodu i fluorokrzemian sodu. Obie mają antyseptyczne konsystencję proszku i są stosowane w roztworze 4%. Istnieje inny lek, który umożliwia impregnację drewna mogą być wykonane: BBK-3. Charakteryzuje się ona całkowitym brakiem toksyczności i jest łatwo rozpuszczalny w wodzie. Wszystkie antyseptyczne rozwiązania może być z powodzeniem stosowany do obróbki powierzchni drewna. Antyseptyczny do stosowania przez rozpylanie bogate powierzchni drewna z pistoletu lub obmazyvaniem szczotki szerokości. Należy pamiętać, że zastosowano więcej warstw, tym bardziej skuteczne działanie antyseptyczne i głębiej lek przenika do wnętrza drewna. Tylko głęboka impregnacja drewna może ochronić swój dom przed szkodnikami i pleśni.