530 Shares 4633 views

Olbrzymie kretoszczury: opis, zdjęcia. rzadkich gatunków zwierząt

Jest to niezwykłe, a rzadkie w naturze zwierzę klasyfikowane jako ssaków, gryzoni.

O cechy, które ma ten dziwne zwierzę zwane gigantycznego szczura mol (który zamieszkuje miejsc rozmieszczonych na temat zwyczajów itd.), To zostanie omówione w tym artykule.

Jakie są rzadkie gatunki zwierząt?

Ogromna ilość najróżniejszych form życia obejmuje Ziemi. Obecnie wielu z nich są już wymarły, a pozostałe są bardzo trudne do policzenia.

Zazwyczaj człowiek zwraca się uwagę na najpiękniejszych zwierząt, mogą być postrzegane w ogrodach zoologicznych, czy można o nich poczytać w książkach. Ale nie ma na świecie i stworzenia, które trudno znaleźć w przyrodzie, a które nie każdy wie. Są to rodzaje zwierząt i są na skraju wyginięcia. Jest to szczególnie trudne, aby zobaczyć zwierzęta żyjące pod ziemią. Wśród nich najbardziej rzadkich gatunków zwierząt. Jednym z nich – olbrzymia szczura mol.

Wielu nie zdaje sobie sprawy, jak niesamowite i różnorodny świat zwierząt dzikich, którzy są mieszkańcami podziemnego świata glebie. Większość z nich rozpoczęli zejście z najdawniejszych czasów, wśród których właścicielem i niesamowitej olbrzymiego szczura mol.

Olbrzymie szczury mol: opis

Olbrzymia jest względem, ponieważ jej ciężar całkowity wynosi jedynie 0,7 do 1 kg, przy czym korpus ma długość 25-30 cm, długość ogona – 4 cm najbliższej rodziny kolegi :. Bukovinskii szczura mol, zwykły, piaszczystej i wiele Inne rodzaje masie ciała 200-300 gramów zapalniczki.

Światła kolor szaro-żółto-brązowy lub ochry ma szczura molowych (dolne zdjęcie), w górnej części korpusu. W starych zwierząt czubek głowy jest prawie biały. Powłoka brzuszną futro jest dominujący ciemnej szarości. Niektóre pozycje na czole i brzuch są białe plamy (jest to częściowy albinizm). Kolor futra na brzuchu dominuje ciemnych odcieniach szarości. Skóra zwierzęcia jest krucha i niskiej wartości. Przednia część czaszki jest szeroka, kości kości nosa i podniebienia jest krótszy niż w przypadku innych gatunków swojej rodziny. Potylicznego Mole szczura różni się, umieszczonych poniżej. Przednia część górnych siekaczy jest wypukła.

Jabłka oko szczur gigant mol są ukryte pod skórą, a ich nerwy są bardzo słabo rozwinięte, więc to zwierzę jest prawie nic nie widać.

rozpiętość

Rozprowadzane szczura olbrzymia mola na pustyni i obszary piaszczyste Ciscaucasia Zavolzhja. On jest endemiczna dla regionów półpustynnych z Morza Kaspijskiego i mieszka w dolnym biegu rzeki Terek, Kuma i Sulak.

Na południu, ich siedliska osiągnie linię Gudermes – Machaczkała. W republice Dagestanu, znajdują się one na nizinach: the Terek-Kuma i Sulak. Kiedyś był mały obszar i siedlisk tych zwierząt na południu Kałmucji, ale teraz najwyraźniej ich nie ma. Kretoszczury, żyjące w izolacji do dolnych krańców. Ural (zalewowe koła, Emba i Temir – Kazachstan) stanowią oddzielne formy szczurzego Ural – mol.

W innych krajach, gigant szczur kret nie mieszka.

siedliska

Zazwyczaj olbrzymi szczur mieszka mol górzystych piasków przestrzeganie stosunkowo wilgotne obszarze dolin wzdłuż brzegów rzek i jezior. Ponadto znajdują się one w sagebrush i stepów trawiastych-forb. Także, to zwierzę może cieszyć korzystnych siedlisk antropogenicznych: ogrody, pola lucerny i innych traw pastewnych, działkach. Wiadomym jest, że w Kazachstanie mol rat rozstrzygane nawet w polanach leśnych i frędzlami.

cechy stylu życia

Zachowanie tego wspaniałego zwierzęcia jest słabo poznany.

Olbrzymia szczura mol prowadzi siedzący tryb życia, metro, montażu złożonego systemu wieloetapowego porusza się w podziemnych warstw piasku. Pilarki jego. – podstawowego narzędzia do kopania uderzeń, zastawiane na głębokości 20-50 cm i średnicy 11-15 cm, maksymalna aktywność kopania jest wiosna (marzec-kwiecień).

powierzchni ziemi w tych miejscach wyznaczonych emisji gleby jak pale wysokości 30-50 cm i średnicy 1,5 m. Całkowita długość tunelu wynosi kilkaset metrów i magazynowania i zagnieżdżanie komór znajdują się na głębokości 0,9-3 m.

Odległość między populacjami zwierząt 150-250 m. Szczury Mole Bardzo rzadko wypływa na powierzchnię. Aktywny gigantyczny szczur kret przez cały rok i przez całą dobę. We śnie, że nie spadnie.

1 reprodukcji następuje raz w roku wczesną wiosną. Urodził się zazwyczaj od 2 do 6 cieląt, które na pierwszy matki czasie i po upadku Settle. Mole rat (zdjęcie poniżej jest dziecko) osiągnie dojrzałości płciowej do 2. roku życia.

zachowanie

Ma to dziwne stworzenie, które cechy są wspólne dla wszystkich ssaków są stałocieplne, oddychanie występuje światło, pokryte włosami, pielęgnować swoje dzieci „zgodnie z zasadami”. Jest jedna rzecz. Młody nie pojawia się na świetle iw ciemności podziemnego. I przeżyć resztę swoich dni we wnętrzu Ziemi, nie jest obecny na powierzchni światła.

Molowe chińskiej szczura?

podziemne części roślin (bulwy, cebulki i kłącza) są zasilanie zwierzęcia. Zwykle jeden mol komora spiżarni szczura powoduje podawanych do 2-2,5 kg.

wrogów mol szczura

Konkurentów i wrogów w rodzaju gigantycznego szczura mola w związku z skryty sposób życia jest prawie tam. Tylko przesiedlić rzadko atakują młode lisy, ptaki drapieżne i kotów.

Podsumowując, najważniejsze – stan ochrony

Rzadkich gatunków gryzoni w naturalnym – olbrzymia szczura mol. Czerwona Księga Rosji i IUCN Red List rzadkich zwierząt składają się z rzadkiego zwierzęcia.

Ze względu na słabą znajomość tego rodzaju dokładnych danych tam swoich numerów. Jest to rzadko i słabo poznane zwierzę, które ma niski potencjał rozrodcze.

Ich populacja jest albo stabilny lub spada.

Ponadto rozpowszechnienie kretoszczury ich małej powierzchni jest bardzo nierówny. Reprezentuje poszczególne osady, często ograniczone do masywnego piasku. było również zmniejszenie populacji i fragmentacji siedlisk w wyniku procesów ludzkich, prace związane z Melioracji (orka ziem dziewiczych i ugór, stosowanie pestycydów, budowa kanałów irygacyjnych), nadmierny wypas w obszarach siedliska zwierząt i innej działalności gospodarczej, która nie bierze pod uwagę potrzebę utrzymania takiego rzadko ziemią zwierząt jak wielki szczura molowych.

od liczby gatunków wiarygodnych informacji w przyrodzie ze względu na ich warunki życia (metro). Łączna liczba tego wspaniałego zwierzęcia, być może tylko kilka tysięcy egzemplarzy.

Należy zauważyć, że produkcja olbrzymi szczura mola jest zabronione.