447 Shares 7968 views

Jak zrobić staw dla ryb z ich rąk. hodowla ryb w stawach od A do Z

Staw, choć niewielki, w obszarze swojego kraju chciałby mieć wiele. Niewielki staw jest w stanie nie tylko stworzyć doskonały mikroklimat obok domu i różnorodnych krajobrazów. Bardzo często, staje się również źródłem dochodów. Wszystko, co musisz zrobić – zrobić staw dla ryb. Zadanie to nie jest zbyt proste, ale jeśli masz chęć i pewna wiedza jest całkiem wykonalne.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim konieczne jest, aby określić kształt i rozmiar przyszłości stawu. Możesz być rozmieszczone okrągłe, kwadratowe Opcjonalnie, owalne, itp staw. Sukces w takim przypadku, jak w hodowli ryb nie zależy od kształtu i wielkości stawu. Należy pamiętać, że im mniejsza wersja jednego metra i dziesięć mają w tym przypadku jest absolutnie nie do przyjęcia. Im większy staw, tym szybciej będzie rósł młody i łatwiej będzie się nim opiekować. Najlepszym rozwiązaniem jest uważane za wielkości staw rybny około 25-50 m 2.

Urządzenie staw. podstawowe zasady

Gdy urządzenie zbiornika muszą być przestrzegane niektóre zalecenia doświadczonych hodowców ryb. To sprawi, że proces hodowli jest znacznie bardziej wydajne. Powodzenie hodowli ryb jest zagwarantowane tylko wtedy, gdy odbywa się szereg warunków.

 1. Odpowiednio dobrany podkład do dołu.
 2. Rozmieszczone dno trudnym terenie. płytkie obszary powinny naprzemiennie z głęboko.
 3. Aby wybrać odpowiednie miejsce dla większości stawu.

Jak wybrać odpowiednie miejsce

Staw rybny zdecydowanie powinni trzymać otwartych miejsc. W tym przypadku, to najlepiej gdyby pewnego dnia jego część zostanie pokryta, a drugi w cieniu. Ważne jest również, aby dbać o to, że w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika nie rosną krzewy i drzewa. Fakt, że ich korzenie przenikania do wody, należy rozpocząć powodując procesy rozpadu, który ma negatywny wpływ na przyrost masy ciała u ryb. Ponadto, stale unosi się na powierzchni wody, gnijących liści nie urządzić staw.

Wybierając lokalizację dla przyszłości stawie powinny być traktowane jako tak ważnej chwili jako okazję do elektryczności. Jest to przydatne dla zespołu napowietrzającego w okresie zimowym.

Odmiany stawów rybnych

Więc zdecydowałeś, gdzie chcesz zrobić staw. Hodowla ryb w nim będzie skuteczna tylko wtedy, gdy weźmie się pod uwagę wszystkie powyższe zalecenia. Teraz trzeba zdecydować się na sposób, w którym znajduje się staw. Do tej pory istnieje kilka rodzajów stawów nadających się do hodowli ryb.

 1. Z betonowej podstawy. Urządzenie tego zbiornika o różnej złożoności. Jednak wynik jest gwarancją trwałe.
 2. Staw z tworzywa sztucznego. Nadaje się przede wszystkim do hodowli ryb ozdobnych, jak również od wielkości zbiornika jest ograniczona.
 3. Staw umieszczony za pomocą folii PVC. To może mieć dowolny kształt i wystarczająco duże. Jednakże trwałość filmu jest ograniczona do 10-tego roku.
 4. Bez podszewki staw. Ta postać jest idealnym miejscem na miejscu o wysokim poziomie wód gruntowych. Podłoga i ściany w tym przypadku, pokryta gliną i otoczony murawy.

Najczęściej w ich domku letniskowym jest umieszczony konkretny staw z rybami.

Etapy urządzeń konkretny staw

Wybrany znak lokalizacja poza kontury przyszłego zbiornika, przy użyciu kołków i sznurka. Następnie przejdź do wykopu do żądanej głębokości (głębokość stawu plus grubość betonu). Ściany boczne wykonane nachyloną (kąt 20 °). Gleba na dnie wykopu starannie ubita. W takim przypadku, jeśli jest zbyt miękki, trzeba wykonać dodatkowe wzmocnienia gruzu. Ten ostatni jest również ubija i pokryta warstwą piasku.

Do wylewania betonu mieszaninę rozpuszcza się w ilości od 1 * 3 (*) Cement wypełniacza. U dołu na drewnianych klockach ustawić siatkę z drutu o średnicy 3-4 mm (patrz krok 30). Ponadto zawierać rurę w tych miejscach, gdzie nie są otworami dla dopływu i przepływu wody, a w dolnej są wypełnione betonem.

Po wszystkich twardnieje, przystąpić do instalacji ścian szalunkowych. Może on być wytwarzany z tradycyjnych płyt. Mieszanka betonowa r warstwy 10 cm i dokładnie ubija. W ten sposób możliwe jest uzyskanie bardzo trwałego staw rybny dowolny kształt, rozmiar i głębokość.

Szalunki usuwa się po około dwóch tygodniach. Boki i dno stawu koniecznie podshtukaturivayut. Do tego celu mieszanki betonowej, w proporcji od 1 * 3. Grubość plastra w tym samym czasie powinien być o około 2,5 cm. Eksperci sugerują dodanie do roztworu specjalnym dodatkiem uszczelniania. Pozwoli to zwiększyć żywotność dnie stawu i ścian.

hodowla ryb w stawach. Przegląd

Powodzenie hodowli staw rybny w wakacje, tak jak w każdy inny, zależy przede wszystkim od takich kryteriów jak jakość wody. Najważniejszym parametrem może być uważany jako ilość tlenu rozpuszczonego w nim. Jego niedobór musi prowadzić do zatrzymania wzrostu ryb, a nawet do jego śmierci. Tlen może być wydane w procesie rozpadu. Jest zatem bardzo ważny czas, aby oczyścić staw przed zanieczyszczeniem. Ponadto powinien on być dostępny w specjalnej. sklep aerator odpowiadająca pojemności wielkości stawu.

Również dla normalnego życia ryb wymaganych rodzajów minerałów – żelaza, azot lub fosfor, sole potasowe i wapniowe, etc. Ważny i może być traktowany jako wskaźnik, taki jak poziom wody kwasowości. Dla większości gatunków ryb w reakcji odpowiedniego obojętnego (pH 7).

Uruchamianie ryb w stawie

Więc jak zrobić staw dla ryb, okazało się. Kolejny etap – jego uruchomienie. Oczywiście, po dnie stawu sadzić rośliny wodne potrzebują. Mogą one stać się dodatkowym źródłem tlenu. Woda wylewa się do zbiornika, po raz pierwszy, należy się stać przez około miesiąc. W tym czasie, na ścianach i dolnej części obrazu naturalnego błota i roślin zakorzenić. Po odstaniu woda jest odprowadzana i nowa wypełnienia. Ryby w stawie zacząć stopniowo, zaczynając od nie więcej niż trzy lub cztery osoby. Zrób to najlepiej na wiosnę, czekając, kiedy temperatura wody osiąga około 25 °.

Jakie ryby najlepiej sadzić w stawie podmiejskich

Hodowla staw w wakacje może być kolejnym ryby.

 1. Sandacz. W ciągu roku, młody osiąga długość 30 cm. Ta ryba jest bardzo żarłoczny. Kiedy rośnie okoń od stadium potrzeba 300 sztuk narybku innych ryb.
 2. Okoń. Bardzo skromny ryby karmić tylko w godzinach dziennych.
 3. Som. Z jego rosnącą stawu zwykle zajmują małą rybkę, która przychodzi do jego jedzenia – ponury, ciernik, etc.
 4. Makrela i batalionów. Dość korzystne dla ryb staw w kraju.

Wszystkie te gatunki mogą przetrwać w małym stawie, a nawet pomnożyć w nim. Jednak najczęściej w podmiejskich stawach zaopatrzony karpi, linów i karpi. Jest to najbardziej bezpretensjonalny, nie jest zbyt głodny i szybko rosnące ryby. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o nich, i porozmawiamy później.

hodowla lin

Lin – ryba siedzący tryb życia i bardzo zdolne do istnienia w wodach o bardzo niskiej zawartości tlenu. Dla powodzenia w hodowli i chowie stawie wystarczy głębokość jednego metra i wielkości 3 x 10 m. W przypadku linii może być bardziej ważne, aby rozważyć drugą opcję. Im większy obszar staw, tym szybciej młodzież zyska na wadze. Ryba ta rośnie dość szybko. Już na drugim roku życia zyskuje w pozycji 150-180, jednak jest to tylko w przypadku przestrzegania wszystkich wymaganych warunków hodowli. Lin, które chcą się rozwijać w kraju powinni być świadomi, że ryba ta lubi ciepłą wodę. W dobrze ogrzanych wód rośnie znacznie szybciej.

hodowla ryb w stawach, w tym lin, zaczyna się od wyboru producentów. Uruchomiony w stawie to odbywa się na wiosnę. Na małym stawie będzie wystarczająca pierwsze kobiety i mężczyźni 2-3. Ling tarło rozpoczyna się pod koniec maja – początek czerwca.

Pojawił się w stawie smażyć muszą być karmione. Może to być wykorzystywane do odpadów ziarna i nasiona chwastów. Ponadto, lina zasilany mieszaniną warzyw, mielonego. W tym celu wystarczy drobne nadające buraki, ziemniaki i marchew. Można również skorzystać z paszy. Te rodzaje żywności są zawsze podane w specjalnym miejscu, w płytkich wodach. W innych ryb stawowych szybko zabrudzi i zamulone. Do połowu linów wodę ze zbiornika musi być odprowadzana. Ta ryba lubi kopać w błocie, zwłaszcza w jesieni, w zimne dni. Dlatego wychwytywania musi być wykonane jako bliższy może być.

Hodowla karpia

Karp – i ryby hodowane w stawach dość często. Jego charakterystyczną cechą jest szybki przyrost masy ciała i bezpretensjonalność. Aby uzyskać dobry wynik w rozcieńczeniu należy dbać o to, że jeden metr kwadratowy staw miał nie więcej niż dwóch osób, a jeszcze lepiej – jeden. Optymalna temperatura wody w 24-26 ° C. Zbyt zimno siedlisko karp nie może się ostać. W temperaturze 12 ° C po prostu nie jest podawany. Zwłaszcza nie jest potrzebna głęboka kałuża ryb. Wystarczy do 1-1,5 m. Karma karp może pożywienia, a także rośliny strączkowe i zboża raz lub dwa razy dziennie. Do ryb opracowali odruch warunkowy, jedzenie powinno być oddane w tym samym miejscu.

hodowla karpia

Kras – chyba najbardziej bezpretensjonalny, ale dlatego, że po prostu idealny do uprawy na terenie kraju, ryb. Nawet w bardzo małym stawie można uregulować do dwudziestu ryb (do 300 g). Karasik karmione w ten sam sposób, jak karp i lin. Od czasu do czasu w organizmie wody, oprócz innych rodzajów pasz, możliwe jest, aby rzucać kawałki chleba.

Bardzo często właściciele domów letniskowych wydany w złowionych w jeziorach i rzekach ryb stawowych. W tym przypadku trzeba wykonać jedną prostą zasadę. Jest to wymagane w celu wyrównania temperatury w wodzie w tym pojemniku, w którym ryba jest transportowany do temperatury wody w stawie. Opakowanie jest po prostu umieścić w stawie i trochę czekania.

Hodowla ryb w małym stawie – to fascynująca i opłacalne. W razie potrzeby, zorganizować staw dla ryb z rękami w kraju i uczynić go Karasik lub karp może być tylko w jednym sezonie. Gotowy staw z pewnością stać się prawdziwym „highlight” w strefie podmiejskiej.