624 Shares 8841 views

Odpowiednie indyków hodowlanych w domu

Turcja może być uważana za jedną z najbardziej interesujących gatunków ptaków hodowanych w gospodarstwach domowych. Ich mięso o wspaniałej wysokiej jakości smakowych i jest uważany za dietetyczne. Rosnące indyki w domu może mieć pewne niuanse i zawiłości. Rozcieńczyć kurczaki, na przykład, jest o wiele łatwiejsze. Jednak mięso z indyka, można uzyskać o wiele więcej niż to, z koguta.


W celu uzyskania indyków, z pewnością można korzystać z inkubatora. Jednak najlepsze kura nikt by wykonać zadanie. Rosnące indyki w domu zaczynają przygotowywać gniazdo dla niej. Ułatwiają wystarczy. Potrzebne będą 2 x 10 10 bar i siano. Nest zorganizować w kącie stodoły. Na podłodze było pełne barów i dim wynikowy niszowych siano.

Lepiej położyć jajko pod wieczór panieński. W tej chwili wydaje się, gdy dana osoba nie martwić się i zeskoczył z gniazda. Indyki są bardzo opiekuńczy i mama robi doskonałą pracę z wylęgu, toczenie jajka, jeśli to konieczne, dla lepszego ogrzewania. Pisklęta wykluwają się po około 28 dniach. Wyjdzie spod kury zaczną dopiero na drugi – trzeci.

Rośnie indyków w domu różni się tym, że pierwsze 14 dni życia, wymagają one szczególnej uwagi. Karmić je w tym momencie potrzeba co najmniej siedem razy dziennie. W tym celu, pszenicy, jajka, tarty ser. Bardzo dobry, aby dać dzieciom posiekane zioła, które smakują inaczej goryczy. Zapobiegnie to naruszenie jelita. Woda powinna być zmieniana co najmniej dwa – trzy razy dziennie.

Zapisywanie optymalnej temperatury jest bardzo ważnym punktem w takich sprawą złożoną, gdyż rosnący indyków w domu. Bezpośrednio w pobliżu podłogi nie powinna być niższa niż 26 stopni Celsjusza. Jak to jest możliwe, aby wlać zimną wodę do pijącego. Używać wody o temperaturze pokojowej. Dodatkowo, osoby pijące sami nie powinna być zbyt głęboka. Nasączone kurczątko koniecznie leczyć chorych i tych ptaków jest bardzo problematyczne.

Gdy podrosną, bardziej zróżnicowana dieta zrobić i zmniejszyć liczbę karmień. Wyrosłe indyki wystarczą 3 – 4 razy na dobę. Jednak w tym okresie, należy monitorować stan piskląt. Jeśli niektóre z nich przez długi czas siedzi z zamkniętymi oczami i obwisłymi skrzydeł – może to oznaczać, że miał ból brzucha. Leczyć takie indyushonka możliwe umieszczenie jego dziób głębiej mały groszek konwencjonalny bezzapachowa czarny pieprz.

Karmienia indyków – proces jest bardzo odpowiedzialna. Dorosłe ptaki w zimie 2 razy dziennie stosować zacieru (liście, otręby) i raz z ziarna. W sezonie lęgowym, czyli latem, liczba karmień jest zwiększona do czterech razy. W tym samym czasie, a zacieru zbóż i dać 2 razy. Szczególną uwagę należy zwrócić na karmienie indyków. Są bardzo wrażliwe na brak witamin. Dlatego pasza jest konieczne, aby dodać odpowiednie preparaty.

Rosnące indyki w domu – nie prosta sprawa. Jednakże, pokazując maksymalną uwagę na piskląt, szczególnie w pierwszych czternastu dni, można całkowicie obejść się bez jakichkolwiek strat.