666 Shares 2130 views

"Ogrody Giant" – zaawansowana agroorganizacja Nowosybirska

Nakładanie embarga na przywóz produktów spożywczych otworzyło wielkie perspektywy dla producentów produktów roślinnych, a mianowicie dla gospodarstwa "Ogrody Giant" w regionie nowosybirskim. Ten kompleks został wybudowany w 2012 roku i należy do jednego z młodych przedsiębiorstw rolniczych. Dzisiaj jest to największa gospodarka agroturystyczna zajmująca się uprawą warzyw i zieleni.

Agroinwestycje

Pomysł budowy zielonego domu "Ogrody Giant" (Koltsovo) powstał w 2007 roku. Już w 2009 r. Nabyto i zarejestrowano działkę o powierzchni 200 ha w pobliżu miejscowości Koltsovo. Wcześniej to terytorium należało do bankructwa "Zheleznodorozhny".

Głównymi czynnikami decydującymi o wyborze terenu były: bliskość Nowosybirska, środowisko przyjazne środowisku, szybkie połączenie z linią energetyczną i gazociągiem. Pierwsza inwestycja wyniosła 750 milionów rubli. Spośród nich, Sberbank otrzymał 500 milionów rubli do holdingu, pozostałe 250 milionów rubli to inwestycje własne.

Następnie rozpoczęto przygotowanie terenu na budowę obiektów oraz szczegółowy projekt projektu. Przede wszystkim zbudowano magazyny warzywne na 8000 ton, zakład szklarniowy na uprawę zieleni i pomidorów. Ponadto powstał kocioł gazowy. Wszystkie zbudowane obiekty są połączone z gazociągiem. Zarząd holdingu planuje odzyskać wszystkie inwestycje w ciągu najbliższych 8 lat.

Od lądowania do temperatury

Pierwszy samochód ze świeżymi, wstępnie zapakowanymi owocami, warzywami i ziołami opuszcza o godzinie 6 rano z terenu gospodarstwa rolniczego "Ogrody Giant". Agrocomplex działa przez całą dobę, aby zapewnić nieprzerwaną dostawę swoich produktów do ponad 20 dużych supermarketów. Pracownicy holdingu z powodzeniem radzą sobie z tym.

"Ogrody Giant" to całe nowoczesne przedsiębiorstwo, którego praca opiera się na pełnym cyklu przetwarzania warzyw. Tak więc warzywa i zieleniny są zasadzone, uprawiane, pakowane, a następnie dostarczane do półek sklepowych.

Na otwartej ziemi dorzecza, marchew, buraki i ziemniaki. W szklarniach biorą udział w sadzeniu różnych zieleni, pomidorów i ogórków. Wszystkie produkty szklarniowe w agro-kompleksie uprawiane są z zastosowaniem sztucznego oświetlenia, ponieważ rośliny nie mają naturalnego światła.

Przez rok na otwartym gruncie uprawia się do 8 tys. Ton warzyw, aw szklarniach jest to blisko 2 tys. Ton. Kompleksowe "Ogrody Giant" wykorzystuje nowoczesne technologie uprawy warzyw i wszystkich produktów zgodnych z przyjętymi standardami. Podczas uprawy obserwuje się wszystkie procesy technologiczne i pozwalają na stosowanie środków ochrony roślin.

W agroturystyka "Ogrody olbrzymów" wszystkie produkty mogą być przechowywane przez okres do 8 miesięcy. Dla każdej specyficznej kultury utrzymuje się określony reżim temperatury. Na przykład kapusta i marchewka są przechowywane w temperaturze 0 stopni, ziemniaki w temperaturze +3 stopni Celsjusza. Pracownicy sklepu warzywnego ściśle monitorują warunki temperatury każdej komórki.

Pakowanie i sprzedaż produktów

Z warzyw warzywa i zieleniny trafiają do działu pakowania. Produkty zielone są myte i pakowane w worki, siatki lub folie polietylenowe. Owoce są tu również pakowane, które są przywożone oddzielnie na teren Ogrodu Giganta Gardens.

Każdego dnia produkty kompleksu są dostarczane do dużych supermarketów w mieście, właścicieli małych firm hurtowych, indywidualnym przedsiębiorstwom. Każdego dnia gospodarstwo rolne "Ogrody Giant" dostarcza do 60 ton świeżych warzyw i zieleni dla sklepów w Nowosybirsku i regionie.