384 Shares 2807 views

Event marketing jako skutecznej reklamy dla każdej firmy

Wcześniej niskobudżetowe klipy audio w radiu lub pełne reklam na przystankach autobusowych były głównym marketing porusza firm, aby przyciągnąć nowych klientów. Teraz wszystko się zmieniło – reklama ma ogromny potencjał. Niemal każdy miesiąc w rynku reklamy, nowych rozwiązań i treści multimedialnych. Producent szerokiej popytu i wzrost świadomości klientów na swoim produkcie używa wielu różnych technologii.

Rynek jest pełen produktów i usług, a także z każdym dniem staje się coraz producentów więcej. Osoba do każdego klienta walczą setki firm, a nawet tysiące. Dla skutecznej kampanii reklamowej jest konieczne stosowanie nie tylko ATL i BTL akcji technologicznych.

W event marketingu obejmuje prezentacje, imprezy firmowe, promocje, targi, imprezy charytatywne, święta, i tak dalej.

BTL-technologii – bezpośredni kontakt z konsumentem. Metoda ta pozwala na ustalenie „dialog” firmy i potencjalnego nabywcy, wciśnij go, aby dokonać zakupu.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów BTL jest uważany event marketingu, czy event-wydarzenie. Te metody marketingowe promować nie tylko towary, ale także sama spółka. Duże firmy, które dbają o swój wizerunek, regularnie posiadania takich akcji.

Event marketing jest prawie zawsze podnosi sprzedaż i lojalność tworzy grupy docelowej. Działania te pozwalają konsumentowi dotknąć produktu, dowiedzieć się więcej o jego produkcji i marki. Również w tych spotkaniach kupujący czuje dbał o sobie, o swoich potrzebach, że też jest atutem dla producenta.

Event marketing zawsze będą miały charakter społeczny. Projekty te mogą być zasadniczo ukierunkowane i mieć kilka fundatorów i sponsorów, a także przyciągnąć dużą liczbę potencjalnych klientów.

Dla skutecznego marketingu zdarzenia muszą wyraźnie wybrać miejsce, personel lub hosta, jak i grupy docelowej. Organizator imprezy musi nie tylko zrozumiały artysty, ale również kompetentnym sprzedawcą i, oczywiście, oszczędny adman.

Aby event marketingu, aby pomóc uzyskać oczekiwaną reakcję konsumentów konieczne jest, aby w pełni zrozumieć jego cele – zwiększenie lojalności i marketingu produktu. Armator powinien jasno zrozumieć, co część budżetu powinna wydać na takiej imprezie.

Jako przykład, jednym z najważniejszych wydarzeń, które zostało zorganizowane przez Sony w odległych latach dziewięćdziesiątych, kiedy to sklepy tam swój pierwszy telefon komórkowy. Firma produkcyjna zatrudniony setki aktorów, którzy chodzili do klubów nocnych. Oni są zaznajomieni z różnymi ludźmi i flirtowała z nimi. Podczas rozmowy, telefon zadzwonił na aktora. Oczywiście, to było dokładnie to, co nowe urządzenie mobilne. Po tej akcji sprzedaży telefonów wzrosła kilkukrotnie, marka stała się bardziej rozpoznawalna, ponieważ wszyscy mówili o dziwnych znajomych i oszałamiające „telefon komórkowy”.

Działania marketingowe mogą mieć inny budżet. Jednak najważniejszą rzeczą w działaniach – to kreatywność. Organizator imprezy musi myśleć poza standardowe formy kampanii reklamowych.

W historii można znaleźć ogromną liczbę przykładów akcji big-budżetowych, które nie powiodło się, w przeciwieństwie do wysokich kosztów można umieścić niskiego budżetu, ale interesujące i jasne wydarzenia, po którym następuje dynamiczny lojalności wzrost klientów.

290 shares 5150 views
290 shares 2277 views
strategie cenowe i ich rodzaje
359 shares 2355 views