405 Shares 4181 views

Adapter USB OTG: szanse, charakterystyka, cena

Kilka lat temu, nikt nie mógł sobie wyobrazić, że w najbliższej przyszłości technologii komputerowej zostanie przesunięty gadżetów mobilnych. Nie tak dawno temu, w maju 2013 roku, był „punkt zwrotny” rynek PC i urządzeń mobilnych, takich jak tablety, smartfony i transformatorów (płyty podłączone klawiatura) na korzyść tego ostatniego. Tak, trudno w to uwierzyć, ale, według Departamentu „Euroset” zakupów, ludzie są naprawdę bardziej skłonni do kupowania nowoczesnych tabletek niż pełnoprawnych komputerów. Dlaczego tak się dzieje?

Fakt, że zaawansowane urządzenia oparte na „Android” ma imponującą funkcjonalność i są w stanie zastąpić szereg zadań, które wcześniej mogły obsługiwać komputer tylko. Na przykład za pomocą smartfona lub tablet, użytkownik może przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, pisać. Ponadto, tańsze modele kosztują tylko kilkaset dolarów, a tym samym pozwolić na takie urządzenie może praktycznie każdy. Oczywiście, w przypadku złożonych zadań, takich jak programowanie, edycji wideo i fotografii, skomplikowanych obliczeń matematycznych, jest to bardziej właściwe PC, ale ponieważ nie wszystkie osoby zaangażowane.

Że „know how” urządzeń mobilnych?

Moc nowoczesnych gadżetów jest imponująca. Wiele z nich posiada procesory z czterema rdzeniami i częstotliwością ponad dwóch GHz, kilka gigabajtów pamięci RAM, wielki akcelerator wideo, w stanie obsłużyć grę z niesamowicie piękną grafiką, i tak dalej. D. Wszystko to pozwala na odtwarzanie HD-video, obrazy procesowe z kamerami o wysokiej jakości, odtwarzać gry i wiele więcej. Aby zapisać zawartość smartfonów wyposażonych w wbudowany w dyskach twardych (często 64 GB), a ponadto prawie wszystkie modele obsługują karty pamięci flash, które można rozszerzyć pamięć gadżetu w kilka razy! Nie jestem pod wrażeniem? Chodźmy dalej! Praktycznie każdy nowoczesny urządzenie można podłączyć do telewizora, drukarki, kamery, pamięci flash i innych urządzeń. W jaki sposób? Najczęstszą metodą jest podłączenie urządzeń USB OTG w standardzie. Oczywiście, istnieją inne sposoby, takie jak Wi-Fi, NFC, Bluetooth, ale to bezprzewodowe standardy, które, choć są bardziej komfortowe, a nie popytu ze względu na wysokie ceny urządzeń, które je obsługują.

Co to jest USB OTG?

To rozszerzenie znanej standardowej komunikacji USB 2.0, który został zaprojektowany w celu zapewnienia, że użytkownik może łatwo nawiązać połączenie między urządzeniami peryferyjnymi bez użycia komputera. Co jest bardzo wygodne. Pełna nazwa tej technologii – OTG USB 2.0, jak to było możliwe do odgadnięcia.

Co jest haczyk wtedy?

Technologia USB OTG wymaga inwestycji funduszy ze strony producenta. Trzeba bardziej „zaawansowanych” gniazdo do podłączenia kabla USB. Nawiasem mówiąc, często w złącza jest podłączony i ładowarka. Oczywiście, gadżety, przyszedł z takiego sprzętu, są droższe. Na tak zwanej „byudzhetkah” kupujący jest mało prawdopodobne, aby wykryć tę funkcję. Jednocześnie, prawie wszystkie urządzenia są już wyposażone w OTG średniego szczebla USB.

Gdzie iść i gdzie szukać?

USB OTG kabel jest bardzo rzadko zdarza się znaleźć w pudełku z nowym gadżetem. Ale nie należy się denerwować, bo prawie każdy mniej lub bardziej poważny elektronika sklep zapewni Ci duży wybór takich kabli. Nie znajdziesz chińskiego „grzechotki” i całkiem dobrze sprawdzonych zasilaczy od producentów takich jak Samsung, LG i Sony.

Jak wybrać kartę, a czy jest to zawsze konieczne?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj gniazda w smartfonie lub tablecie. Najczęściej jest to mały koniec 2 do 7 mm, który jest nazywany Micro-USB. Niezbędne w tym przypadku kabel, odpowiednio, będzie nazwane microUSB USB OTG. Starsze Zupa może być wyposażony w mini-USB. To trochę bardziej fizyczny jack, który wymaga innego kabla. Drugim ważnym punktem jest wybór długości. Pomyśl o tym, dlaczego USB OTG-wire? Jeśli będzie podłączenie do zupy smartfonów, takich jak dyski flash i innych urządzeń pamięci masowej, nie powinien brać długiego kabla, ponieważ nadmiar drutu zawsze będzie przeszkadzać. Jeśli chcesz podłączyć gadżet, takich jak telewizor, można rozważyć dłuższą wersję, która nie musiała stale przychodzą do telewizora za zwijanie lub wstrzymać film. Ponadto, dłuższy kabel jest wymagany, jeśli masz zamiar grać w gry na telefonie, wyświetlanie obrazu na telewizorze (nie było konieczne, aby kontrolować bohaterów, siedząc w odległości 20 cm od ekranu telewizora). Warto wspomnieć, że niektóre tabletki są czasami znaleźć nawet standardowego USB gniazdo, takich jak komputer. W tym przypadku, adapter i nie wymaga, jako urządzenie peryferyjne można podłączyć bezpośrednio do tabletu.

Co jest adapter USB OTG?

Ten konwencjonalny przewód USB, który ma z jednej strony złącze do podłączenia do telefonu lub tabletu PC, a druga – funkcja, która może być podłączona do portu USB pełni od 4 do 12 mm. Zasadniczo, USB OTG kabel po prostu zwiększa fizyczny rozmiar złącza do podłączenia urządzenia, dzięki czemu jest standardem. Dlaczego zatem ultra-nowoczesne urządzenie nie był pierwotnie wyposażony pełnoprawnym USB? Fakt, że każdy producent stara się uczynić gadżet możliwie cienka, kompaktowa i, w konsekwencji, telefon komórkowy. Instalowanie większe złącza są po prostu niepraktyczne. Wystarczy więc wynaleziono mini i micro-USB-łączniki wymienione powyżej.

Urządzenia, które mogą być podłączone do urządzeń mobilnych

Funkcja USB HOST OTG jednoznacznie pozwala na podłączenie karty pamięci flash o pojemności do 32 GB do niemal każdego gadżetu. Jednak przy dużych urządzeń pamięci masowej, takich jak przenośne dyski twarde, którego objętość może wynosić do dwóch terabajtów może poradzić sobie tylko potężnych urządzeń. Drukarki i kamery są połączone bez żadnych problemów, ale często konieczne jest zainstalowanie dodatkowego oprogramowania. Mysz, klawiatura, joystick, kierownica do gier, a nawet można również podłączyć do nowoczesnych gadżetów. Związek z telewizora lub monitora jest ustawiona przez system dwóch kabli. W uzupełnieniu do Micro-USB OTG potrzeba więcej i HDMI-kabel Micro-USB-HDMI-adapter. Co ciekawe jest to, że nie ma nic zatrzymując się podłączenie wielu urządzeń do tabletu za pomocą łącznika.

Skomplikowane urządzenia dla współczesnego człowieka

Cóż, tutaj mamy do najbardziej interesujące! Co można przekształcić w coś innego niż rozrywki, jak wiele złego (chyba) tabletu lub smartfona? W praktycznie pełnoprawny komputer, który ma wiele zalet w stosunku do prostego komputera stacjonarnego! Tak więc, musimy smartfona lub tabletu, OTG-kabel, koncentrator USB i wiele urządzeń peryferyjnych. Warto wspomnieć, że Chińczycy „bling” jest mało prawdopodobne, aby wytrzymać obciążenie kompleksu, który zostanie opisany poniżej. Z tego powodu zaleca się, aby zwrócić uwagę na producentów kart ze światową renomę. Na przykład, Samsung USB OTG i kabel USB-pilarki lub Apacer Asus.

Cóż, zaczynamy? Konieczne jest, aby podłączyć kabel OTG-do urządzenia, do drutu – rozgałęźnika oraz mieć klawiatura, mysz, drukarka, monitor, itd. Krótko mówiąc, wszystko, co dusza zapragnie … W rezultacie otrzymujemy alternatywę dla komputera!

Co gadżetów „pull”, takie obciążenie?

Urządzenia, które użytkownik zamierza stosować opisany powyżej sposób, powinna być mocna. Ale to nie jest głównym parametrem wyboru. Tak, za dużo procesora lokalnego lub gigabajty pamięci RAM nie chcą, ale są one bezużyteczne, jeśli port USB obsługuje połączenie tylko z jednym urządzeniem. Pamiętaj, aby patrzeć przed zakupem instrukcja obsługi i znaleźć odpowiednie informacje. Wybierając devaysa komplikuje fakt, że ze względu na jeszcze małą liczbą entuzjastów, dążąc do „tworzenia” pełnoprawny komputer z gadżetów mobilnych, kupowane są często bardzo słabo poinformowany w ogóle o funkcją OTG, nie wspominając o dokładnej specyfikacji danego portu. Niestety, w większości przypadków, kupujący będzie musiał „kopać” w instrukcji, ale należy to zrobić, albo, jak mówią, można pozostać z nosa.

Zalety i wady rozwiązań alternatywnych

Wyraźne minus wspomniany system, tylko jeden – niezdolność do wykonywania zadań wymagających dużej ilości zasobów, które wymagają programów, które są przeznaczone wyłącznie dla wersji pulpitu systemu operacyjnego Windows. Plusy jak wiele innych. Po pierwsze, prąd. Telefon lub tablet spożywać kilka razy mniej energii niż pełnoprawny jednostki systemowej komputera. Po drugie, mobilność i dostęp do danych w dowolnym miejscu. Tablet, a nawet bardziej, smartphone, zawsze można zabrać ze sobą wszędzie: w pracy, szkole, uczelni, podróży itp Zatem dane, filmów, muzyki i innych treści jest zawsze z wami .. i można nią zarządzać, nawet siedząc w autobusie lub metrze. Równie ważnym czynnikiem jest brak hałasu w domu za pomocą wspomnianego systemu. Istnieje tylko kilka tabletek, które mają chłodnice, które, oczywiście, hałasować, ale mogą być przypisane do próbek eksperymentalnych, więc przeciętny użytkownik nie jest dokładnie trzeba się martwić o obcych dźwięków.

cena emisyjna

Na koniec warto zauważyć, że ceny wielu gadżetów jest dość skromne. Są nawet modele z przyzwoitą funkcjonalność z ceną zaledwie 200 $. Oczywiście, będzie to chińska czy Korei Południowej zupy, ale nie bój się tego. W ostatnich latach, ich produkty stały się znacznie bardziej wiarygodne, a słowo „Chiny” w sklepie elektronicznym nie powinna odstraszyć poinformowanego nabywcy. Nowoczesny lider w dziedzinie urządzeń mobilnych, wyjątkowo, Samsung i Apple. Pomimo faktu, że urządzenia high-end z tych firm mają różne systemy operacyjne, mają podobną funkcjonalność, ale z sytuacją kosztów jest inny. Samsung Galaxy S5, na przykład, można znaleźć za 25 tysięcy rubli, a nawet mniej; Sytuacja podobna do płytek. Jak dla Apple, że ich produkty są jakoś bardzo drogie, szczególnie tutaj, w Rosji. Ceny dla tabletek może wynosić do 40 tysięcy rubli, a nawet więcej. Dzieje się tak ze względu na fakt, że towary są podejmowane do nas z Ameryki, a sprzedający mają, oprócz kosztów transportu, i zapłacić więcej podatku.

Obecne standardy

Więcej w 2008 roku został przedstawiony do USB 3.0-specyfikacją. To jest – modyfikacja istniejących technologii transferu danych USB 2.0. To sprawia, że znacznie szybciej przekazywać informacje, ale wymaga więcej prądu. Niestety, technologia ta została przyjęta raczej powolny. Zaledwie trzy lata później, powiedział standard został masowo stosowane do komputerów. Do urządzeń mobilnych kolej przyszła niedawno. Dlatego urządzenia, które są zgodne ze standardem USB trzeciej, natomiast nieco. Oczywiście, istnieją OTG USB 3.0-kable, ale nie są one łatwe do znalezienia. Oczywiście, jeśli to możliwe, wskazane jest, aby wybrać standardowe połączenia przewodowego, a dotyczy to również komputer jest bezczynny. USB 2.0 prędzej czy później wyjdzie z kolei w ten sam sposób, jak dyski optyczne, to tylko kwestia czasu. tylko zastrzeżenie, że nie jest konieczne, by zamieszkać w tej kwestii. Wybierz gadżety z USB 3.0, pomimo faktu, że są one znacznie droższe alternatywna wersja. Ale! Dla tej funkcji, można płacić na sile 500 rubli, jeśli funkcja producenta „taktowany” bardziej bezpiecznie wybrać coś innego, ponieważ powyższe normy są w pełni kompatybilne ze sobą i różnią się tylko prędkość transmisji danych.

wniosek

Rynek mobilny wyprzedziła nawet na rynku PC. Technologia będzie się rozwijać. Liczba jąder wcierać, smartfony wyposażone są w rozdzielczości ekranu nieprawdopodobne, że czasami przekracza nawet HD, pamięć wewnętrzna może być równa 64 GB, operative – cztery. I to nie jest granica! Szerokie możliwości tabletów i smartfonów wkrótce staną się nie do pomyślenia, bo teraz „box”, to z łatwością mieści się w kieszeni, może zastąpić komputer, zabawiać nas kino i muzykę, aby pokazać nam drogę poprzez GPS i wiele innych. Różnorodność urządzeń, takich jak USB OTG-Adapter pomoże bardziej rozszerzyć funkcjonalność gadżetów więcej.