203 Shares 3380 views

Wybór głośników do laptopa lub taniego laptopa poprawić akustykę?

Laptop w ostatnich latach znacznie umocniła swoją pozycję na rynku, w dużej mierze „przesuwanie” starszego brata – stacjonarny komputer. Jednak, mimo wielu zalet, w tym przenoszenia, zwartości i zdolności do pracy na baterii w laptopach i ma szereg wad. Traktuje je i przeciętne, a bardzo często w ogóle nie zabrzmi Godea.

Niewątpliwie niektórzy producenci notebooków rozwiązali ten problem przez dość mocny i wysokiej jakości wbudowane głośniki specjalnie zaprojektowane do gry urządzeń muzycznych. Na przykład, ASUS N75s laptop lub notebook HP Envy 14, jakość dźwięku może konkurować z niektórymi „boom box”. Ale w przeważającej części w celu osiągnięcia dobrego dźwięku z komputera przenośnego, wskazane jest, aby dołączyć go do przenośnych głośników, wzmacniając w ten sposób dźwięk co najmniej kilka razy. O tym, jak wybrać głośniki notebooka zostaną omówione w tym artykule.

Głośniki notebooków można z grubsza podzielić na dwie kategorie – przenośne głośniki, które można łatwo zabrać ze sobą w naturze lub w krótkiej podróży z laptopem i głośników stacjonarnych, głównie nieporęczne i nie tak kompaktowy i przenośny, jako przedstawiciele pierwszej kategorii , Na półkach nowoczesnych sklepów, można znaleźć inne opcje, na przykład, „głośniki Monitor” – potężne głośniki, wbudowany bezpośrednio w obudowie monitora. Ale ta opcja jest bardziej odpowiedni dla komputera stacjonarnego zamiast laptopa.

Jeśli chodzi o takie rzeczy jak głośniki notebooka, najczęściej odnosi się do telefonów, przenośne głośniki. Dźwięk mogą przekraczać w wbudowane głośniki laptopa w czasie, a wiele miejsc nie biorą, i łatwo zmieścić w torbie na laptopa. Szczególnie popyt na rynku są tanie kompaktowy system dźwięku 2.0, których cena nie przekracza dziesięć do piętnastu dolarów. Jeden z liderów w tym segmencie firm produkcyjnych może być nazwany «Defender». Produkowane przez firmę kolumna «SPK-220» i «SPK-530" zostały stworzone specjalnie dla notebooków i doskonale udowodnił, otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od użytkowników. Modele te wyposażone są dobrą dynamiką (ich całkowitej pojemności – 4 W) i są zasilane przez port USB, który pozwoli Ci się nie myśleć o tym, do innego gniazda lub połączyć je jako akumulatorów o podróży do podjęcia. Obie opcje mają regulację głośności głośnika i «SPK-220" , a także jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe.

Głównymi konkurentami kolumn z firmy «Defender» można uznać głośniki notebooka od firmy «Microlab”, zwłaszcza «MD-520" modelu, który w rozmiarze trochę więcej od swoich konkurentów. Kanały „520-te” model jest również złącze USB. Posiada regulację głośności, ale nie ma gniazdo słuchawkowe.

«Logitech» firma znana z produkcji różnych akcesoriów i urządzeń peryferyjnych dla komputerów poszedł na swoich konkurentów i uwalniane głośniki do notebooków kosztować więcej niż pięćdziesiąt dolarów. Model, o którym mowa, nazywa «Laptop Speaker Z205». Oprócz wysokiej jakości dźwięku i wyrafinowany design, ta wersja różni się od swoich konkurentów o tym, że może on być dołączony bezpośrednio do ekranu laptopa, jednocześnie oszczędzając miejsce na pulpicie. Z205 jest sterowany za pomocą przycisków na panelu górnym i jest zasilany w taki sam sposób jak w powyższym modelu – za pośrednictwem portu USB. Aby wygładzić powierzchnię kolumn nie przypadkowo porysowanych podczas transportu, producent zdecydował się na uzupełnienie jej stylowy miękki futerał.

Oprócz opisanych powyżej przykładach wykonania, wciąż jest sporo ofert, ale lwia rynku w tej chwili jest właśnie dla tych modeli. Również dobór głośników do laptopa należy rozumieć, że pełny dźwięk może dostarczyć tylko stały system audio.