166 Shares 9752 views

Jak zrobić gongu wiatr własnymi rękami: idei, instrukcje. Rękodzieło z materiałów złomu

Carillon steklyshek, kije bambusowe lub gliny dzwony uspokaja i tworzy wyjątkową atmosferę. Wskazane jest beach party, romantyczną randkę w pokrytej śniegiem kawiarni, letni piknik. Muzyka z wiatrem – najbardziej odpowiednia nazwa dla tego magicznego artefaktu. Po wszystkich powietrzu sitowie odgrywać główną rolę w tym procesie. Naszym zadaniem jest tylko do faktu, aby stworzyć instrument muzyczny. Tak, zrobimy gongu wiatr własnymi rękami! Bądź cierpliwy, niezbędne materiały, możemy skorzystać z pomocy krajowej i kontynuować. Ale po pierwsze, powinniśmy zrozumieć w pierwszej kolejności.

Że możemy się przydać?

W celu dokonania gongu wiatr własnymi rękami, trzeba kilka narzędzi. W niektórych przypadkach, nie może obyć się bez wiertła i układanki, a czasem wystarczy nożyczki. Im bardziej skomplikowany jest Twój pomysł, tym więcej wysiłku będzie musiał ubiegać się o jego realizacji. Nie skąpić na dobrym sprzęcie, nie leń się robić rzeczy sprawnie. Wtedy, nawet garść kasztanów i żołędzi, masz wielką stylowe akcesoria do domu.

W większości przypadków nie będzie zbędny następujących narzędzi i materiałów:

 • szczypce;
 • nożyczki;
 • grubość drutu;
 • żyłka;
 • Śruby z hakami;
 • farby, pędzle, gąbki;
 • maskującej;
 • papier ścierny.

I są w poręcznych takich elementów dekoracyjnych:

 • Koraliki ze styropianu ;
 • Kulki szklane;
 • małe przyciski;
 • Końcowe metalu dla biżuterii;
 • miniaturowe dzwony.

Obie z tych list można skrócić i poszerzyć na własną rękę. Wszystko zależy od pomysłu, który będzie do zrealizowania.

fundacja

Pomyśl, co wzmocni elementy dzwoni. Do tych celów można wykorzystać coś z kuchni do durszlak znaleziono w lesie pałeczek. Może potrzebne są następujące dane, które mogą kupić nawet nie trzeba:

 1. Tamborku.
 2. Wyroby z tworzyw sztucznych ażurowe.
 3. Kosze wiklinowe i talerze.
 4. Szkielety dawnych abażury.
 5. Bambusowe szpikulce do kebabów.
 6. Naturalny materiał: driftwood, gałęzie, połączone w pierścień z gałązek wierzby.
 7. ramki.
 8. Krata parowych i suszarki.
 9. Szprychy ze starych parasole.

W tym ostatnim przypadku, oczywiście, akcesorium będzie po prostu ogromne! Ale czasami trzeba tylko takie. Można go ozdobić plaża-dniowego restauracja lub altanę w ogrodzie.

śpiew bambus

Bamboo – materiały, łatwe w leczeniu, które ma wysoką dekoracyjności satysfakcjonujące. Nawet surowe pałeczki, przetarte na kawałki o różnych rozmiarach i zawieszone od podłoża za pomocą konwencjonalnego sznurka, wyglądają bardzo imponująco. I nie mniej świetnie śpiewa. Po tym wszystkim, są wydrążone w środku – przepływ wiatru łatwo przenikać je jak gwizdów.

Łodygi bambusa zrobić doskonałe dzwony. Mogą być wykonane w różnych stylach: etniczne, ekologiczne, Boho. Dodaj kilka drewniane, stożki, wypełnione żywicą epoksydową żółtych liści – i uzyskać bardzo nastrojowy stylowe akcesorium do ciepłego wieczoru września, na werandzie. Ten jesienny wiatr gongu dźwięki i wygląda niezwykle, wywołuje przyjemne myśli. Innym rur bambusowych można wykonać jasne letnie akcesorium. Wystarczy pomalować łodyg losowo farbami akrylowymi. otwory w dnie probówek prodernite przez ich i przymocować go do podstawy.

podarowany przez morze

Piękne morze jest doskonałym ścierny. Odgrywa kamieniami, kawałkami szkła i kawałków drewna, polerowanie im nie gorzej niż autobusy. Dlatego też znaleźć na brzegach błyskotek czasami wyglądają niesamowicie. Gładki kawałek drewna i kilka kawałków szkła mogą być podstawą dla wspaniałego dzwon muzycznej. Kawałek drewna można lakierować lub impregnowane olejem lnianym, farby białą farbą lub farby jasnych kolorach.

Jeśli masz taką możliwość, niezbędne narzędzia, umiejętności lub asystenta, wszystko to ma, otwory w kawałku szkła. Wyglądają schludny i elegancki. Ale jeśli ten problem nie jest możliwe, nie rozpaczaj! Wystarczy owinąć opóźnień szklanych i uczynić je pętle. Fix żyłki i dołączyć do bazy. Aby dokonać gongu wiatr własnymi rękami, można użyć drutu i szkła w tym samym kolorze lub różne. Nie zapomnij o kombinację kolorów.

Voices muszle

skorupy mięczaków emitują przyjemne dźwięki, gdy stykają się ze sobą. Ponadto, wyroby z materiałów złomu podarowany przez morze, bardzo piękne. Głos dzwonów przypomni wam wspaniałych wakacji nad morzem. Oczywiście, najbardziej cenne akcesoria będą wykonane własnoręcznie zebranych muszelek. Dbaj o niego podczas spaceru wzdłuż plaży, a następnie po powrocie, aby móc zadowolić bliskim piękny prezent. Aby taki dodatek może być w pamięci podróży poślubnej do dalekiego kraju, bądź pierwszy wyjazd dziecka na wybrzeżu.

Drugie życie butelki

Przed dokonaniem gongu wiatr wykonane z kawałków szkła, myśleć, czy to jest w twojej mocy. Najprawdopodobniej bez silnej męskiej ręce są nieodzowne. Odcięci od niezbędnej części butelki mogą być różne sposoby. Najczęstszym z nich opiera się na różnicy temperatury, którym szkło jest po prostu nie do zniesienia, tak w sposób nieunikniony powoduje pęknięcie. Co robić? Tłumić stałe liny rozpuszczalnik, ciasno nawiniętych na butelki, w których potrzebne jest nacięcie. Zapalić go i niech się gwałtownie. Ona zapali kilka sekund, a następnie będzie musiał butelkę wrzucono do lodowatej wody. Pojemność serii na linii nawijania.

Można odciąć część butli cięcia szkła. Aby uzyskać gładką linię, rozłożone na metalowym pojemniku na klamry sanitarnej i dokręcić. Wytnij nóż do szkła, naciskając mocno. W razie potrzeby, krawędzie mogą być szlifowane. Głos wiatru składnika szkła brzmi dość głośno i głośno. Twórcza wyobraźnia. Na przykład, można utworzyć jedną z cech niezapomniany wieczór: butelkę wina i akcesoriów, które są używane w tabeli.

nie nudny kawałek drewna

Wyroby z materiałów złomu zebranych w ogrodzie lub w lesie, można zrobić z dziećmi. Nawet dzieci będą interesujące malować laski kolory. I fundamentem, a dźwięki elementy mogą być wykonane z patyków. Jeśli masz szczęście wystarczy, aby uzyskać kolorowy szkopuł, należy dowiedzieć się, jak je stosować. Zawiesić łańcucha pałeczek linia, sznurka, koronki, dzianej lub liny metalowej.

W stylu tropikach

Dokonanie gongu wiatr własnymi rękami, nie bójcie się, aby dodać jasnych kolorach. Etniczne maski w stylu Aborygenów kultury może tworzyć letni nastrój. Mogą być wykonane z utwardzoną lub samoutwardzalnej gliny, plastiku, tektury. Na wiatr zatrąbił umieszczony wewnątrz maski dzwonów. Do użytku dekoracyjne kawałków jasne futra, dzwonki, przyciski, piór. Może to być przydatne akcesoria do tworzenia biżuterii.

dzwony

Głos wiatru został wynaleziony w Chinach, a od akcesoriów rozprzestrzeniania na całym świecie. Ładny bibelot z dyskretne kuranty lubiących bardzo dużo. Chiński dzwony są nie tylko miłe dla oka i ucha, ale również w celu zharmonizowania energii. Jeżdżą złe duchy i wypełnić przestrzeń dobrem.

Można dokonać takiego akcesorium w stylu orientalnym zakupionych dzwonów. A jeśli masz umiejętności do pracy z gliny, plastiku lub szkła, a następnie nawet dzwony mogą być wykonane niezależnie. Muszą umieścić spirali, sąsiadującą lub w kręgu. Mocowanie gwint poprzez upewnij się, że dzwony, aby stykały się ze sobą w ruchu. Następnie akcesorium będzie można rozkoszować się wspaniałą muzyką.

Postacie inspiracji

Jakie stwory kojarzyć muzykę na wietrze? Ptak, delfin, motyl – to pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy. Nie jest zaskakujące, że znaki te są najczęściej do dekoracji. Może być umieszczony na dzwonie i kogoś innego: elf, ważka, ślimak, Angel. Najważniejsze jest to, że wszystkie elementy zawieszenia były w tym samym stylu.