419 Shares 5301 views

Maszyna Perosemnaya własnymi rękami: rysunki urządzeń

Skubania ptaków – to nie jest najbardziej przyjemny. Cóż, jeśli chcesz usunąć pióra z kilku zwłok. A jeśli chcesz przetworzyć 300 sztuk, na przykład? Z takim wyczerpującym zadaniem nawet dla całej rodziny w stanie poradzić sobie. Że przychodzi do głowy dla wielu właścicieli zrobić gumno perosemnuyu maszynę własnymi rękami. Domowe wersja będzie nieco inny od fabryki. Może to będzie wyglądać nie tak estetycznie. Ale najważniejsze – funkcjonalność.


Zasada działania

Wykonany własnymi rękami perosemnaya maszyna działa na tej samej zasadzie jak w fabryce. Najczęściej jest pojemny zbiornik. Wewnętrzna część (i) i od dołu ściany kolcami gumowe „palce” – bijaki. Są elastyczne i sworznie na którego końcu jest gwintowana.

tusze drobiowe, zraszano wrzącej wody wpada do zbiornika. Po włączeniu na dole silnik zaczyna się obracać. Tusza zaczyna „tańczyć” wokół przestrzeni. Jednocześnie to uderza Bily. Z tego pióra są usuwane. Pozostawiając tylko najmniejsze w trudno dostępnych miejscach, które muszą być usunięte ręcznie. Wszystko nie trwa dłużej niż 2-3 minuty. Że proces był szybszy tusza podlewane. Woda zmywa dodatkowe długopisy i chroni przed uszkodzeniami ptaków.

różnorodność gatunków

Zanim zaczniesz tworzyć własne ręce perosemnoy maszynę, trzeba określić jego gatunek. Będzie to zależało od liczby tusz.

  • Z wirówki. To oznacza pojemność (często okrągły lub trójkątny kształt), na wewnętrznej stronie, który trwale przyklejone „palców”. Dno zaczyna się obracać, a tusza jest przetwarzany naganiaczy.
  • Z bębna. Maszyna tego typu zaczyna działać po włączeniu silnika. Bily na wirnik zamontowany na zewnątrz. Właściciel przynosi ptaka wirnika i utrzymuje go w takiej odległości, aby dotrzeć do ptaków Bily. W tym przypadku może on regulować siłę, z której osnowa jest wciśnięty. Główną zaletą tej metody jest to, że nadaje się do wyrywania drobiu o różnych rozmiarach.

  • W formie załączników do elektronarzędzi. W celu wytworzenia takiej dyszy jest łatwe. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Ale jego wadą jest niedogodnością w pracy. Operator musi utrzymywać ptaka w jednej ręce, a drugą – narzędzie.

Perosemnuyu fabryczne samochodu może sobie pozwolić wszystkim ze względu na wysokie koszty. W związku z tym, że przejmują tylko te, które są zaangażowane w hodowli drobiu, w dużych ilościach. Reszta wolą wykonany własnymi rękami perosemnoy samochodu. Rysunki do tego nie można nawet użyć.

Gdzie można uzyskać Bily?

Jedną wspólną cechą wszystkich maszyn jest obecność rytmu że usunie pióro. To nie zmienia się, bez względu na opcję wybrać, aby produkować własne ręce. Urządzenie perosemnoy urządzenie musi zakłada istnienie obracania gumy bicie. I to jest jedna z przeszkód, które mogą uniemożliwiać maszynę zrobić własną. Faktem jest, że aby taki specyficzny przedmiot w domu jest niemożliwe. Dlatego Bily należy zakupić w sklepie.

Złożenie zamówienia jest konieczne, aby pamiętać, że Bily nie są uniwersalne. Mogą różnić się wielkością. A ich wybór zależy od wielkości tusz. Jest jasne, że największą odpowiednie dla największych ptaków (gęsi, indyki). A najmniejsze – na przepiórki.

Dysza na narzędziu

W tym przypadku, podstawa będzie kawałka rury o grubych ścianach. Bo to sprawia, że obrabiany przedmiot przypominający puszkę. Sam bank nie nadaje, ponieważ jest wykonana z bardzo cienkiego metalu.

Do dolnej części rury jest spawana (albo mocowane za pomocą śrub). W środku dna znajduje się otwór czopu. Jego średnica jest tak dobrana, że nie dojdzie do uchwytu narzędziowego (wiertła, śrubokręt). śruby dwustronne zapięty. Na wszystkie ściany banków, aby otwory w którym wstawić zakupioną Bily. „Palce” są zamocowane na zewnątrz rury. W tym procesie wytwarzania własnymi rękami perosemnoy maszynę w postaci opakowania jest zakończona.

Ułatwienia procesu produkcji, jak to możliwe, gdyby zamiast rury metalowej się rurę z tworzywa sztucznego, który jest powszechnie stosowany do ścieków. Jej średnica powinna wynosić około 10-12 cm. Wszystkie pozostałe etapy są przeprowadzane w tej samej kolejności jak w przypadku metalowej rury.

Bęben typ maszyny

Urządzenie do wyrywania bębna drobiu w swojej konstrukcji podobna do dyszy urządzenia. Jedyną różnicą jest wielkość. Bęben jest dłuższy niż główka.

Działanie bębna powodu eletrodvigatelya. Wystarczy silnik o małej pojemności i koła pasowego przekładni. Do silnika łączy się z osią, na której bęben jest zużyta. Sam bęben jest również zamontowany na ramie. Dno powiesił torbę, która spadnie z pióra.

Urządzenie działa na zasadzie wirówki

Najczęściej jest to opcja, gdy wykonane perosemnaya samochodu z rękami z pralki. Na ten pasuje modeli o stałej pojemności cylindrycznym kształcie. Ten wariant jest bardzo wygodne, ponieważ nie jest już dolny dysk, który zamieni płycie fundamentowej. Ponadto, uszczelnienie olej również zamontowany.

Dno maszyna do zainstalowania płyty podstawowej, która będzie się obracać. Jego średnica jest zwykle o kilka centymetrów, mniejsze od średnicy maszyny. Jednak zbyt duża różnica w średnicach nie jest potrzebna, tak że pęknięcie nie dostać kończyn tuszy. Płytę denną połączony z osią. To wspólne muszą być uszczelnione tak silnik nie przecieka woda.

W dolnej części, a ściany są wykonane otwory, w które są wkładane Bilý. Ponadto jest konieczne, aby przygotować otwór do odprowadzania wody i pióra.

Ten rodzaj zbieranych maszynie własne ręce perosemnoy jest najbardziej popularny. To pozwala przetwarzać ptaków o różnych rozmiarach. Jeśli tusze są małe, może być obniżona do zaledwie kilku. Nie powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby tusz mógł skręcić. Sam proces wykonać lepiej na ulicy. Wynika to z faktu, że gdy woda i wyrywanie piór będą latać w różnych kierunkach. Woda musi być dodany do przyspieszenia procesu i utrzymać ptaka wyrywanie przed uszkodzeniem.