521 Shares 7387 views

Cechy Wiek czaszki. Czaszka dziecka. Szwy czaszki anatomia

Decydującą rolę w rozwoju formacji i późniejszych czaszki należący do mózgu, zębów, guma do mięśni i narządów zmysłów. Podczas wzrostu głowica ulega istotnym zmianom. . Podczas rozwoju oczywistego wieku, płci i indywidualnych cech czaszki. Rozważmy niektóre z nich.

noworodki

имеет специфическую структуру. Czaszka dziecka ma specyficzną strukturę. Przestrzeń pomiędzy kostnych elementami wypełnienia tkanki łącznej. U noworodków, całkowicie brakuje szwów czaszki. этой части тела представляет особый интерес. Anatomia ciała jest przedmiotem szczególnego zainteresowania. W kilku segmentów połączeniowych w kości 6 fontanels obecne. Ich łączna nakładka. Istnieją dwa niesparowany (z tyłu i z przodu) i dwie pary (sutkowatego, stożkowy) ciemieniowej. Jest uważany za największy czoło. Ma kształt rombu. Znajduje się w miejscu zbieżności lewej i prawej czołowej i obu ciemieniowych kości. очень эластичен. Ze względu ciemiączko czaszka dziecka jest bardzo elastyczna. Gdy głowa płodu przechodzi przez kanał rodny, krawędzie dachu pokrywają brukować. W rezultacie zmniejsza się. Przez dwa lata, co do zasady, są utworzone z szwów czaszki. раньше изучалась довольно оригинально. Anatomia wcześniej studiował dość oryginalny. Lekarze Bliski zastosowane do dziedziny gorących fontanels żelaza w chorobach oczu i mózgu. Po zakończeniu tworzenia blizny przyczyną ropienie poszczególnych lekarzy czynników drażniących. Dlatego uważa się, że otwiera drogę do gromadzenia się szkodliwych substancji. W konfiguracji szwów medycy próbowali się znaki, litery. Lekarze uważają, że informacje o losach pacjenta zostało ustanowione w nich.

Struktura cechy czaszki

Ta część ciała noworodka jest małych rozmiarów kości twarzy. Inną szczególną cechą są fontanels wspomniano powyżej. W noworodka czaszki oznaczone śledzi wszystkie 3 etapy niepełne kostnienie. Fontanelles – pozostałości okresu błoniastą. Ich obecność ma znaczenie praktyczne. Pozwalają one przenieść kości dachu. Przednia fontanelle się wzdłuż linii środkowej na związek 4-stawów: 2 połówki czołowej, strzałkowej i przednich. On rośnie w drugim roku życia. Tylne ciemiączko trójkątny. Znajduje się między dwoma ciemieniowych kości w przód i tył szyi łusek kostnych. On rośnie w drugim miesiącu. Fontanelle boczne odróżnić klina i sutkowego. Pochodzenie jest w części palcowej ciemieniowej, czołowych, a w skali czasowej większej skrzydła klinowej kości. Rośnie na drugim lub trzecim miesiącu. Sutkowatego ciemieniowej znajduje się między podstawą kości ciemieniowej piramidy w czasowe i potylicznej.

chrzęstnej etap

Na tym etapie są następujące grupy wiekowe szczególnie czaszka. Pomiędzy poszczególnymi elementami nie wykryto skondensowanych chrząstki warstwy podstawowej kości. przynosowych pneumatyczne nie są jeszcze rozwinięte. Ze względu na słabość mięśni różnych wypukłości mięśni, guzki i linie są słabe. Z tego samego powodu, związane także z brakiem funkcji żucia, niedorozwoju szczęki. Procesy pęcherzykowe praktycznie żaden. Dolna szczęka jest więc złożony z 2 ununited części. Ze względu na ten mały człowiek przychodzi do przodu w stosunku do czaszki. Jest tylko 1/8 część. W tym przypadku stosunek dorosłej twarzy i czaszki – 1/4.

Przemieszczenie kości

Cechy wiekowych czaszki po urodzeniu przejawia się w aktywnych wnęk dylatacyjnych – nosa, mózg, jamy ustnej i nosa. To prowadzi do przemieszczenia kości, które otaczają je w kierunku wektorów wzrostu. Przenoszenie towarzyszy wzrost długości i grubości. Na poziomie regionalnym i krzywizna wzrostu powierzchni kości zaczyna się zmieniać.

poporodowy

проявляются в неравномерном росте лицевого и мозгового отделов. Na tym etapie cechy wieku czaszki objawia się w nierównym wzrostem sekcjach twarzy i mózgowych. wymiary liniowe przemieszczenie wzrosła 0,5, a pierwsze – w 3 razy. Objętość działu mózgu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy podwoiła się, aw 2 roku – trzykrotnie. Z 7 lat jest spowolnienie wzrostu w okresie dojrzewania przyspiesza ponownie. Przez 16-18 lat rozwoju zestawu przystanków. Podstawa jest zwiększona długość, do 18-20 lat i kończy się, gdy zamknięcie klina potylicznego chrząstkozrost. Wzrost części twarzowej jest dłuższy i jednorodne. Najbardziej aktywnego wzrostu kości wokół ust. в процессе роста проявляются в срастании частей костей, разделенных у новорожденных, дифференцировке в структуре, пневматизации. Wiek wyposażony czaszki objawia się w czasie wzrostu kości części intergrowth oddzielone noworodków zróżnicowanie zarówno w strukturze, zawartość powietrza. Relief wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni staje się określone. Na początku wieku w szwach utworzonych krawędź prosta, do 20 lat powstają połączenia zębatego.

końcowe etapy

Na czterdziestu zaczyna obliteracji szwów. Obejmuje ona wszystkie lub większość związków. W swojej starości i starczej osteoporozy jest zaznaczone kości czaszki. Zaczyna się rozrzedzenie płyt kompaktowych substancji. W niektórych przypadkach, istnieje pogrubienie kości. Atrofia w pęcherzykowym staje się bardziej wyraźne w regionie twarzy z powodu utraty zębów. To powoduje wzrost kąta żuchwy. W rezultacie, podbródek idzie do przodu.

płeć

Istnieje kilka kryteriów, według których mężczyzna różni się od kobiecej czaszki. Te właściwości obejmują stopień szorstkości i guzków w miejscach zamocowania, rozwoju mięśni wyrostka sutkowatego i zewnętrznego występu potylicznego, występy górnej szczęki i tak dalej. Mężczyzna czaszki bardziej rozwinięte w porównaniu do kobiet. To przedstawia bardziej kanciasty powodu nasilenia chropowatości i terenach górzystych, aby dołączyć do żucia, skroniowej, potylicznej i mięśnie szyi. Czołowe i ciemieniowe pagórki wielkiego rozwoju u kobiet, u mężczyzn – glabella i grzbiety czoło. ta ostatnia jest większa niż cięższy i dolnej szczęki. W obszarze dolnych narożników i krawędzi wewnętrznej strony brody guzowatości wyraźnie wyrażone. Wynika to z przyłączenia dwubrzuścowy, żwacza i skrzydłowe mięśni. W zależności od tożsamości płciowej jest inny i kształt ludzkiej czaszki. Ludzie obchodzony pochyłą czoło, który zamienia się w zaokrąglonej koronie. Często jest wzniesienie w kierunku szwu strzałkowego. Czole kobiety bardziej pionowo. Porusza się na płaskiej koronie. U mężczyzn, niższy oczodół. Z reguły są one w kształcie prostokąta. Ich górna krawędź jest pogrubiona. U kobiet, oczodoły są umieszczone powyżej. Są one zbliżone do owalny lub okrągły kształt z górnymi ostre i cieńszych marginesie. Na czaszce damskiej kości wyrostka zębodołowego w szczęce często wychodzi. Kąt Nosolobny u mężczyzn jest wyrażona w większości przypadków wyraźnie. U samic czaszki kości czołowej do wachlarzyka następuje bezproblemowo.

dodatkowo

Ludzka czaszka kształt nie wpływa na zdolności umysłowe. Zgodnie z wynikami licznych badań antropologów możemy stwierdzić, że nie ma żadnych powodów, aby sądzić, że każda rasa jest zdominowany przez wielkość wydziału mózgowej. Buszmeni, Pigmeje i inne plemiona wielkości głowy jest nieco mniejsza niż innych ludzi. Wynika to z ich niewielkiej postury. Najczęściej zmniejszenie głowy może być wynikiem złej diety od wieków i wpływem innych niekorzystnych czynników.