587 Shares 2325 views

Roztocza u kotów – jak leczyć?

Roztocza u kotów – to jest bardzo bolesne i niebezpieczne. Z tego jako roztocza pasożyta znane prawie każdemu, kto ma zwierzaka. Ta istota, która pogrąża głową do organizmu, zaczyna ssać krew. Roztocza zazwyczaj nie przynoszą żadnej szkody, ale czasami to jest obarczona choroby, a nawet śmierci zwierzęcia. Dlatego bardzo ważne jest, aby w porę wykryć i usunąć nienawistnych pasożyta.


Często nie są roztocza u kotów. Szczególnie dzieje się wiosną i latem. Po długiej zimie zwierzę idzie na zewnątrz, pławiąc się w trawie. I właśnie w ziemi i żywych pasożytów. Wystarczy raz, aby przejść do obszaru, gdzie znajduje się krwiopijcy, a on od razu dołączone do zwierzęcia. Jeden kęs, i to jest w skórze kota. Roztocza u kotów nie zawsze objawia się w widocznym miejscu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do zwierząt z długimi włosami ciemnych odcieniach. Dlatego właściciel musi mieć dobry widok na ciele zwierzęcia po każdym rejsie. Kiedy kleszcz jest długi czas w organizmie kota, to staje się jasne. Powodem jest to, że kiedy pasożyt upija krew, jego ciało zaczyna puchnąć.

Najczęściej są roztocza u kotów uszy. Jest to ich ulubione miejsce. W zasadzie, mogą zatrzymać się w dowolnym miejscu, ale głowa, szyja i uszy są najbardziej podatne na kleszczy. Jeśli zwierzę pojawiło się na ciele kleszcza, to musi być natychmiast usunięta. Procedura ta jest wymagana, aby działać prawidłowo i precyzyjnie. W przeciwnym razie, szef pasożyta może pozostać w ciele kota zawsze.

Jak konieczność usunięcia owada? Aby zacząć chcesz przetwarzać żądaną powierzchnię korpusu z alkoholem. Dopiero po tym powinno się kleszcza. Aby pijawka się łatwo i bez problemów, jest to przydatne do kroplówki trochę oleju na nim, a tym lepsza benzyna. Zaczyna się dusić, więc starają się wyłażą. Natychmiast należy zauważyć, że krew wypływa z rany zwierzęcia i jest w kleszcze, jest zaraźliwy. Chce ograniczyć kontakt z nim, aby nie dostać zakażenia.

Jeśli są jakieś roztocza u kotów jest wymagane czasie leczenia. Zapewni to ochronę zwierzęcia, to nie infekcja rozprzestrzeni się przez krew w całym organizmie. To jest bardzo ważne. Jeśli nie usunąć kleszcza ze skóry zwierzęcia, może to prowadzić do choroby, a czasem nawet śmierć. W rzeczywistości, wiele chorób spowodowanych przez pasożyty ssące krew, natychmiast przenoszone na ludzi po kontakcie z kotem. Objawy mogą być różne: zawroty głowy, nudności, zaburzenia jelitowe, gorączka. Ale może być nieobecny w ogóle. W zwierzęciu istnieje ryzyko, aby dostać zatrucia krwi, duża wrażliwość skóry. Dlatego zaleca się, aby nie rozpocząć leczenie świerzbu u kotów.

Jeśli host jest zbyt zaniepokojony problemem roztoczy u kotów, może kupować specjalnego narzędzia dla Twojego zwierzaka. W dzisiejszym rynku sprzedaży są produkty, które zapewniają ochronę przed wieloma szkodnikami, w tym roztoczy. W ramach tych funduszy są elementy, które spowalniają rozprzestrzenianie się zakażenia od ukąszenia. Takie środki przeciw pasożytom szczególnie istotnych dla właścicieli, których zwierzęta są bardzo częste ulicy. Roztocza u kotów pojawiają się nawet w domu. mogą infekować inne zwierzęta lub nawet właściciela, przyniósł kleszcza na odzież. Dlatego, jak wspomniano wcześniej, po każdym kontakcie z kotami ulicznych lub innymi zwierzętami należy sprawdzić ją dla pasożytów. Szczególną uwagę należy zwrócić na obszarze głowy i blisko jej powierzchni.

W przypadku, gdy gospodarz nie zostanie znaleziony kleszcze na zwierzęciu, ale zaczął się dziwnie zachowywać, bolesne rodzaju, wszelkiego rodzaju wysypki, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Być może kot został ugryziony, ale pasożyt jakoś odczepić lub zwierzę zwymiotował pazury. Należy zawsze zwracać uwagę na zwierzęciu, aby uniknąć pojawienia się kłopotów.