800 Shares 6108 views

Hemoglobina świadomości? Kilka porad i przepisów

Każdy z nas powinien dbać o swoje zdrowie. Czy zauważyłeś na słabości w ciągu dnia, niezdolność do koncentracji, nawet na prostym zadaniem, bez siły, aby wykonać ćwiczenia, ogólny stan zmęczenia? Jeśli tak, to z dużym prawdopodobieństwem Twój organizm brakuje żelaza we krwi. W tym przypadku, będzie szczególnie istotna kwestia, co do podniesienia hemoglobiny. Czy naprawdę potrzebny, ponieważ skutki objawów opisanych powyżej może być tragiczna.

Anemia, czyli jak podnieść poziom hemoglobiny

U osób, choroba jest często określane jako niedokrwistość. Oficjalnie – jest niedokrwistości z niedoboru żelaza. Hemoglobina – specjalne białko, bardzo złożoną strukturę, co dostajemy głównie z pożywienia. Jednak nie tylko jeden. Wiele zależy od Twojego stylu życia, zatrudnienia, liczby zajęć na świeżym powietrzu i tak dalej.

Ludzie zastanawiają się, co do podniesienia hemoglobiny, należy wziąć pod uwagę fakt, że żelazo znajduje się w zwierzę i w produktach roślinnych. Jednakże, jest to pierwszy – hem, a w drugim – brak hemu. Oznacza to, że żelazo z produktów pochodzenia zwierzęcego jest znacznie lepiej trawione i absorbowane do krwi o około 30% i rośliny – 10%.

Jeśli mówimy o dawnej, cielęciny, kurczaka i jaj przepiórczych, wątroba, mięso kurczaka zawiera dużo żelaza. Jeśli mówimy o produktach roślinnych, które to zadanie dobrze obsłużyć fasola (wszystkie rodzaje), suszy borowików, płatki, pieczywo, owoce jagodowe (zwłaszcza truskawki), orzechy i zioła. Owoce, podnosząc poziom hemoglobiny, to przede wszystkim jabłek i owoców cytrusowych. Lekarze powinni uwzględnić w codziennej diecie musli i suszone owoce. Ten ostatni, poprzez sposób, lepiej wymienić powracają z wielu czekolady, ponieważ odnosi się do produktów, zapobiegając absorpcji żelaza. Grupa ta obejmuje również herbatę, kawę, produkty mleczne – ich zużycie jest najlepszy zminimalizowane.

Dobra pomoc świeży sok z jabłek, marchwi, burakach.

Wiele osób wie, jak dobrze gryka podnosi hemoglobinę. To prawda, ale znowu, nie możemy zapominać, że jest jej mleko będzie ćwiczeniem w daremności. Jednak jest mało prawdopodobne, suche płatki ktoś lubi. W związku z tym, można użyć starego przepisu. Przepłukać szklankę kaszy gryczanej w wodzie, wypełnić go z jogurtem i pozostawić na noc. Rankiem tego dania będzie. Zaleca się, aby dodać suszonych owoców lub miodu – i dla smaku i dla dobra.

Oto kolejny świetny przepis dla tych, którzy są zainteresowani, niż podniesienie hemoglobiny. Orzechy należy mieszać z rodzynki, morele mogą być dodawane, i następnie wlać miodu i jeść bezpośrednio. Uważa się, że nawet po kilku łyżeczki dziennie mieszaniny przyczyniają się do wzrostu stężenia żelaza i zachowuje swoje normalne.

Jeśli nie pomoże ugruntowaną władzę, będzie musiał uciekać się do tradycyjnej medycyny. W celu zwiększenia stężenia hemoglobiny do osób cierpiących na anemię, witamina B12 przepisane „Fitoferrolaktol” narkotyki „Konferon”, „Ferrogradumet” i wiele innych. Nie należy jednak przypisywać sobie własnego leczenia: należy skontaktować się z lekarzem!