887 Shares 8388 views

Higiena dziewczynek od A do Z

Że długo oczekiwany cud – zostałeś wzięty ze szpitala małą księżniczkę. Teraz wszyscy martwi się o nią całkowicie spadnie na swoje barki. Pierwszą rzeczą, którą trzeba znać młodych rodziców – to jak prawidłowo dbać i zachować czyste młodą rzecz. Opieka nowonarodzonych dziewczynek jest nieco inna od opieki nad chłopcami, wszystko z winy naturalnych różnic fizjologicznych. O wszystkich zawiłości niemowląt toaleta noworodka procedur zostaną omówione w tym artykule.


kąpielowy

Kąpiel noworodka powinien zaopatrzyć się w małej plastikowej tacki, termometr specjalnym dzieckiem mydła bez dodatków lub pianki do kąpieli, myjki dla niemowląt. W ciągu pierwszych kilku dni, to lepiej jest użyć małego gaza segment, który po operacji może być myte, gotowane i prasowania. Wyróżnij pelenochku oddzielnej kąpieli. Należy zastrzeżone proszku dla niemowląt i oleju. Olej można kupić, ale można użyć dowolnego warzywa, gotowane po wstępnym go i dodając kilka kropli witaminy A.

Plukac okruchy całkowicie można rozpocząć, gdy rana wyschnięciu pupochke. Takie higieny dziewczynek odbywa się co wieczór przed snem. Dziecko trzeba karmić pół godziny przed zabiegiem, w przeciwnym razie może wymiotować mleko.

Kąpielowy wody nie powinna przekraczać 37 stopni i kontroli temperatury za pomocą termometru. Na dnie wanny, umieść pelenochku. Dial wody i powoli opuść ją do dziecka. Pelenochki brzegi otaczają dziewczynę i zaczynają stopniowo wlewać jej wody. Gdy okruchy zaczyna się przyzwyczajać do wody, można złożyć pelenochku. dokładnie przemyć wodą wszystkie ciała dziecka.

Kąpać dziecko z wody i mydła powinien wynosić nie więcej niż raz w tygodniu. Nieważne, jak łagodny lub był jego skład, to nadal będzie sucha delikatną skórę dziecka i zakłócić jej warstwę ochronną. Noworodek nie jest w kontakcie z otoczeniem i ciężkiej skóry zanieczyszczenia nie dostać, bo to proste mycie jakiejś wody wystarcza. W wodzie, naturalne ziołowe mogą być dodawane w razie potrzeby, ale upewnij się, że nie wysusza skóry.

Po kąpieli skórę należy starannie zwilżono miękiszu wilgoci czysty pelenochkoy. Fałdy skóry, jeśli jest to konieczne, traktowane olejem.

podmyvanii

Kał dzieci są do 20 razy dziennie, ponieważ noworodek dziewczynka obserwowana zdrowia powinien być bardzo ostrożny. Przy takim młodym wieku skórę i błony śluzowe są bardzo wrażliwe, a przy najmniejszych ekspozycji na działanie wilgoci i kału może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie, wysypki i infekcja.

Po każdej podróży, „w nieco” musi być całkowicie suchy skórę, a po wypróżnieniu – zmyć z ciepłą wodą. Zmyć dziecko powinno być tylko po głównym masa zanieczyszczeń została usunięta z serwetką. Wszystkie dzieci zmyć dokładnie od przodu do tyłu, aby uniknąć upadku szczątków na narządach płciowych. Po odpowiednim wilgotności mokrej ściereczki. Trzeć ręcznikiem delikatna skóra nie jest wart takich manipulacji szybko prowadzić do podrażnień. W przypadku podrażnienia powodują one sterylnego oleju lub w proszku.

dziewczęcej tajemnic

Higieny dziewczynek polega na ciągłym monitorowaniu genitaliów. malutki organizm dziecka ma dużą ilość gruczołów i wydzielany ich sekret może być doskonałą platformą dla rozwoju patogennych mikroflory.

Higieny intymnej noworodka dziewczynka jest zredukowana do stałej kontroli i oczyszczenia okolicy narządów płciowych, jeśli to konieczne. Jeśli stwierdzisz, że wargi sromowe przyklejone tajemnicy, trzeba wcisnąć je delikatnie wilgotną bawełnianą wacika do usunięcia izolacji i po suchej szmatki. Nieprzestrzeganie czystości w strefie nie może jedynie prowadzić do zapalenia, ale także prowadzą do powstawania zrostów warg sromowych.

Higieny intymnej dziewczynek jest ograniczona tylko do zewnętrznych narządów płciowych opieki. Narządy wewnętrzne są bardzo delikatne i wrażliwe, dlatego należy upewnić się, że woda w czasie czyszczenia plecy nie dostać. To może wywołać stan zapalny. Dziewczyny trzeba zmyć, kładąc się na plecach, i starają się unikać po raz pierwszy w czyszczenia zbiorników lub wanną.

Jeśli okaże się, że zapalenie pojawiła okruchy niepojęte oddzielenie i ma gorączkę, należy natychmiast szukać pomocy u specjalisty.

Co to jest „kryzys płci”

W czasie „kryzysu seksualnej” powinny być szczególnie ostrożny higienę narządów płciowych dziewcząt. Noworodki w 4-7 dniu od urodzenia zaczynają niepokoić obrzęk i wyładowania krovjanisto-śluzu z pochwy. To nie zdarza się każdemu, ale takie wyświetlacze nie powinien straszyć matkę, są normą i trwają od jednego do kilku dni. W takich przypadkach powinien osłabiać dziewczynka słabym roztworem nadmanganianu potasu lub zwykłej przegotowanej wody.

Są takie niezwykłe manifestacje ze względu na fakt, że w krwi noworodka wchodzą hormony matki. Sytuacja stabilizuje ciało na własną rękę, bez pomocy z zewnątrz.

Wlewa się do klatki piersiowej?

Istnieją przypadki, gdy w tym samym czasie odizolowane od dziewcząt puchnąć piersi. Zjawisko to obserwuje się w okruchy na kilka tygodni i działa sama. Powiększone piersi może zwolnić tajny, zwany siary. Jeśli dalej nie wykazały żadnego stanu zapalnego, zdrowie noworodka dziewczyna zostaje zredukowana do wspólnych działań. W każdym razie jest to niemożliwe do masażu klatki piersiowej lub wyciskanie z niego tajemnicę. Jeżeli klatka piersiowa jest bolesne, nie było zaczerwienienie lub inne objawy ewentualnej choroby, najlepiej jest odwiedzić lekarza.

Procedura rano

Po trochę urody obudził, trzeba prawidłowo myć, do świeżego i energicznym spotykają się dzień pełen nowych poszukiwań i przygód. Umyć dziecko powinno być ręcznik zanurzone w ciepłych wodach. Należy zwrócić uwagę na szyi, pod pachami, za uszami, wytrzeć, każdą zmarszczkę. Miejsca, które są najbardziej podatne na pojawienie się pieluszkowe, konieczne jest smarem przegotowanej oleju.

Czyścić uszy i nos

Większość ludzi myśli, że woskowina – brudu, z którego należy natychmiast pozbyć. Ale to nie jest prawda. Odgrywa ona ważną funkcję ochronną, ponieważ czyste uszy powinny być bez fanatyzmu. Usunąć nadmiar koszty tylko siarki, które mogą być postrzegane w uchu. nowonarodzone uszy są bardzo wrażliwe, ponieważ waciki zostanie przełożona do lepszych czasów, dziecko może ciągnąć głową ostro i spowodować sobie ból. Używamy bawełny zwojach, zwinięte rurki. Nieco zwilżony wałka w ciepłej wodzie i dokładnie wkręcony do kanału słuchowego, zeskrobanie ich z siarką. Ta procedura jest konieczna i po każdej kąpieli, ponieważ ucho można dostać wodę.

Jeśli nos dziecka zgromadzonych śluzu, należy wyjąć aspirator. Po lekkim zwilżyć wici bawełny w oleju i lekko wkręcane do nozdrza. Obrócić rolkę kilka razy, aby pozbyć się skórki. Jeśli dziecko oddycha swobodnie nos i skorup w nim, a następnie oczyścić go po raz kolejny nie warto. Dla każdego oka i do każdego otworu nosowego, użyj czystej bawełny. Można zobaczyć, jak to jest przeprowadzane higiena dziewczynek. Zdjęcia są w artykule.

Ona – przyszła mama

zabiegi higieniczne dla niemowląt jest bardzo ważne, będą one pomóc uniknąć wielu nieprzyjemnych i niebezpiecznych chorób. Omówiliśmy podstawowe zasady jak pierwsze sześć miesięcy życia powinny być higieny noworodka dziewczynka. Komarovskiy O. K., kandydat nauk medycznych i pediatrą, daje dużo porad na temat pielęgnacji ciała dziewcząt od urodzenia do wejścia do dojrzałego życia. Możesz śledzić swoje cenne porady w dalszej edukacji ich dziecka.