381 Shares 1189 views

Czy warto robić BCG dla noworodków?

Nawet w czasie ciąży, kobiet w ciąży rozważa kwestię, czy należy zrobić jej noworodka zaszczepione. Jednak nawet w tych samych poglądów rodziny mogą się bardzo różnić. Niektórzy mieszać do szczepienia według harmonogramu szczepień, podczas gdy inne mogą być kategorycznie przeciwieństwie do interwencji w naturalnym procesie wzrostu i tworzenia się odporności. Oczywiście, aby podjąć decyzję w tej sprawie lepszego zanim dziecko się urodzi, bo BCG dla noworodków, a także pierwszego szczepienia WZW typu B, czy nadal w szpitalu.

W niektórych przypadkach, obecność wskazań medycznych, oczywiście, szczepienie jest przesunięte w nieskończoność. Ale większość z matką jest konieczne, aby odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, czy nie szczepić swoje okruszki przez kilka pierwszych dni życia. W celu zapewnienia prawidłowego i rzetelnego decyzji, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego BCG jest noworodek, jakie są konsekwencje, jeśli w ogóle, i nie.

Szczepienie szczepionką który obejmuje Bacillus Calmette-Guerin (BCG), jest uniknięcie gruźlicę. Sprawiają, że się żyje, ale w sztucznym środowisku specjalnie osłabione wirusy. Przeciwnicy szczepień często pamiętać, że w Związku Radzieckim do porzucenia szczepienie nie było to możliwe, ale częstość występowania TB był dość wysoki. Głównym problemem jest to, że czas trwania utworu ochrony udzielonej przez BCG do nowo narodzonych dzieci i dorosłych, nie działa w żadnym z badań. Inne dane sugerują, że skuteczność szczepienia zależy od regionu zamieszkania. Ponadto, niektórzy badacze twierdzą, że wykazuje dobre wyniki w zakresie gruźlicy mózgu i rozsianą gruźlicą, innymi chorobami, jego skuteczność jest wątpliwa.

Przeciwnicy szczepień jest często pomijany jest fakt, że do BCG noworodków odbywa się w celu ochrony dzieci przed chorobami w dzieciństwie i nie pozwalają się rozwijać ciężkich postaci w późniejszym życiu. Ponadto szczepiona ludzie gruźlica jest znacznie mniejsza staje się jasne, otwarte, kształt.

Podobnie jak w przypadku innych szczepionek, BCG wszystkie dzieci reagują w różny sposób. W niektórych po wstrzyknięciu zostanie zakończona, a inne pojawiają się wrzód. Normalna reakcja BCG u niemowląt powinny być przestrzegane. Zwykle po upływie 2 miesięcy iniekcji śródskórnych na miejscu szczepionki pojawiają uszczelka dziecko. Nie ma znaczenia, czy będzie to mały pęcherzyk, że w końcu pęknie. Kilka miesięcy później (zwykle trwa około sześciu miesięcy), w miejscu szczepienia powinny tworzyć małe blizny – blizny. Ten znak jest osobą do końca życia.

Jeśli szpital powstał BCG noworodka, jej reakcja będzie nie wcześniej niż 6 tygodni. Ale w niektórych przypadkach nie przejawy u dzieci w miejscu wstrzyknięcia nie jest obecny, nie tworzy się blizna. W takich przypadkach lepiej jest skonsultować się ze specjalistą TB i mieć pewność, aby przypominającą w wieku określonym w kalendarzu szczepień – 7 i 14 lat. Oczywiście, wszyscy rodzice muszą sami zdecydować, czy szczepić dziecko. Po tym wszystkim, tylko są one odpowiedzialne za stan jego zdrowia.