771 Shares 4010 views

Jej mąż pije. Co mam zrobić? Metody walki

Kiedyś wielki klasyk powiedział: "Wszystkie szczęśliwe rodziny są szczęśliwe, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób". Niestety, według nieubłanianych statystyk, w naszym kraju zbyt wiele osób musi zmierzyć się z taką katastrofą, jak alkoholizm. "Mąż pije, co mam zrobić?" – Poproś miliony kobiet. Często pytanie pozostaje bez odpowiedzi.


Alkoholizm nie jest kaprysem, jest uzależnieniem i chorobą. Ten stan wpływa nie tylko na osobę, która pije, ale także swoją rodzinę. Poza stratami finansowymi i depresyjnym stanem moralnym, alkoholowe gospodarstwa domowe mogą płacić własnym zdrowiem, a nawet życiem. Jeśli twój mąż pije codziennie, nadszedł czas, aby podjąć pilne środki. Przede wszystkim musisz zbierać moralnie, twój psychiczny nastrój jest bardzo ważny.

Staraj się przygotować plan działania, zidentyfikować możliwe przyczyny alkoholizmu, a także zdecydować, czy jesteś w stanie poradzić sobie z tą katastrofą na własną rękę. Po otrzymaniu odpowiedzi można rozpocząć aktywne działania.

Jej mąż pije. Co mam zrobić? Oczywiście, walcz! Wielu wykorzystuje szantaż dla korzyści materialnych. Metoda ta ma miejsce. Powiedz alkoholu, że wyprowadzisz go z mieszkania, weź samochód i pozbędziesz się pieniędzy. Człowiek będzie musiał dokonać trudnego wyboru między wódką a innymi możliwymi przyjemnościami. Dość indykatywna i skuteczna komunikacja z urzędnikami państwowymi. Rozmowę wychowawczą lub wycieczkę do centrum wytrzeźwienia można zorganizować przy pomocy miejscowego funkcjonariusza okręgu.

Aby mąż nie pił, możesz spróbować ograniczyć to do ceny i zminimalizować komunikację z przyjaciółmi. Jeśli twoje uczucia są silne, a potem próbuj zazdrość, nie warto nadużywać tego. Zdobądź nowe siły do walki, aby zmienić sytuację.

Zabierz swojego kochanego na wakacje, najlepiej do cichego i spokojnego kurortu, gdzie będzie spełniał minimalną liczbę barów i obiektów rozrywkowych.

Trudno zrozumieć, dlaczego mąż pije. Co należy zrobić, aby dowiedzieć się przyczyny? W centrum uzależnienia często jest próba ucieczki od problemów. Spróbuj przeanalizować, jakie trudności napotkano w drodze męża w ostatnich czasach, co może złamać jego wolę i ducha. Pamiętaj, że problemy mogą pojawić się nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz rodziny. Przyczyną alkoholizmu można także znaleźć w słabo wpływowych otoczeniach lub banalnym nudzie, lub może być konsekwencją urazu dziecka.

Jeśli zrozumiesz, że nie możesz samodzielnie rozwiązać problemu, skontaktuj się ze specjalistą. Profesjonalny psycholog szybko znajdzie przyczynę problemu i pomoże pokonać chorobę. Wiele kobiet stosuje się do procedury kodowania. Niestety, to nie zawsze działa 100%, a problem może się pogorszyć. Pomyślna decyzja to zabranie jej męża do klubu anonimowych alkoholików. Takie społeczeństwa mają bogate doświadczenie w walce z ogólnokrajową katastrofą. Najważniejsze – nie zapomnij dawać swoim bliskim miłości i wsparcia. Walka z tym, co driada. Co z tym zrobić? Nikt nie wyda uniwersalnej recepty. Wypróbuj wszystkie dostępne metody i mam nadzieję na sukces!