491 Shares 1418 views

Lew azjatycki: opis, zdjęcia

Wiele, wiele lat temu, lew azjatycki (znany również jako Indian) zamieszkujących rozległy obszar – od północno-wschodnich Indii do nowoczesnych Włoszech, a także w Iranie, na Półwyspie Arabskim, w północnej Afryce, Grecji. To właśnie te zwierzęta prowadzenia walki z grup w arenie Amfiteatrov Rimą. drapieżniki polowania został uznany za bardzo prestiżowa sprawa, choć niebezpieczne. Ale przyjść innym razem. Ludzie uzbrojeni w bardziej zaawansowanych broni i lwy nie są już nimi zainteresowani.

Gdzie lew azjatycki mieszka teraz?

Obecnie ten okrutny bestia może być postrzegana tylko w jednym zakątku świata (w środowisku naturalnym, nie w tym ogrodów zoologicznych). Lew azjatycki mieszka w Indiach w Gujarat. Obszar rezerwa jest mały – zaledwie 1400 kilometrów kwadratowych.

W 2011 roku było czterysta jedenaście osób w okolicy. Jest pięćdziesiąt dwa lew więcej niż w 2005 roku, które nie mogą jednak cieszyć.

Pojawienie drapieżnika

Bardzo groźny zwierzę – lew azjatycki. Opis nie dał tę moc i siłą, że jest ukryty. Jest to naprawdę potężne i piękne zwierzę. Co ciekawe, lew azjatycki jest nieco mniejsza Afryki. Różnią się od nich i grzywy. W „Afryki” jest bardziej soczysty. mężczyźni waga osiągnie sto sześćdziesiąt – sto dziewięćdziesiąt kilogramów. Kobiety są nieco cieńsze, ich masa ciała, z reguły nie przekracza sto dwadzieścia kilogramów.

Ale wysokość w kłębie osiąga sto pięć centymetrów. Wyobraź sobie: zakresy długości ciała od 2,2 do 2,4 metrów. Maksymalna wartość 2,92 m. Kolor waha się od czerwonego do brązowo-szarego piasku. Lew azjatycki (Zdjęcia są przedstawione w artykule), jak widać, bardzo duże i potężne zwierzę.

Zachowanie lew azjatycki

Lew azjatycki – zwierzęciem społecznym. Drapieżniki żyją w grupach rodzinnych, zwanych dumy. Jednak azjatyckie niewielkich stadach. Wynika to z faktu, że produkcja w Azji jest znacznie mniejszy. Tak więc, na kopytnych drapieżne są tylko dwie lwice, a nie sześć. Mężczyźni są tylko obszary chronione i rozmnażać płeć. To ich obowiązek. Żywność jest produkowana tylko lwica. Więc mężczyźni dość dobrze uregulowane.

Chlubą azjatyckie stanowią 8-12 zwierząt, aw Afryki może mieć maksymalnie trzydziestu kotów (to jest kobieta, mężczyzna i młody). Mężczyźni w grupie nie może być więcej niż dwa, głównie braci. Jednym z nich jest zawsze dominujący, jak w walce z wrogiem, a wybór samic. Podstawa duma aż do kobiety, która jest względna, a co najciekawsze, przyjazne stosunki. Grupa podtrzymuje swoje istnienie kilku lat.

Duma żyć w pewnym obszarze, który mocuje się do nich. Jego wielkość zależy od wielkości produkcji, wielkości grupy i może pokryć do czterystu kilometrów kwadratowych.

Mężczyźni, osiągając dwa-trzy lata, pozostawiając rodzinę. Albo pozostać sam, albo wraz z ich rówieśnikami i wędrowania Pride, czekając na moment, kiedy osłabiony liderem, a następnie biorą grupę a kilka lat będzie posiadać. Kilka mężczyźni łatwiej obronić swoją dumę niż jednego lwa.

Oto jego panowanie, często okrutne prawa … grupa przechwytywania, pierwszą rzeczą, samiec zabija młode. Lwice zazwyczaj nie mogą wpływać na sytuację. Mamy szansę przetrwać tylko w młodym wieku jednego roku. Po śmierci żeńskiego potomstwa kilka tygodni uspokoi i wtedy rodzi nowego młodego lidera. Takie zachowanie lwy daje im możliwość zdobycia własnego potomstwa. Ponieważ liderzy są zmieniane co trzy lub cztery lata, a następnie, pozostawiając innym żyć młodzi, oni po prostu nie mają czasu, aby podnieść ich.

Liczba lew azjatycki

Jak już wspomniano, raspostranen lew azjatycki w Eurazji, w północno-wschodniej części Indii, w lasach Girskih. Po masowej istrebeniya w 19 wieku. ich liczba spadła znacząco w 1884 roku, Wdzięczne piękności przeprowadzono już tylko na zachód od subkontynencie indyjskim. Po 14 latach od Junagadh Nawab ogłosił ich ochrony.

Ale nawet dzisiaj, mimo wszelkich prób zachowania wyglądu, populacja lwów azjatyckich są bardzo niskie, co jest naturalnym problemem. Pod koniec XX wieku otwarto nawet specjalny program do hodowli zwierząt w lasach Ameryki Północnej. Ważnym czynnikiem jest również zachowanie czystości (genetyczne) tego rodzaju. Oznacza to, że nie można braci Azji i Afryki do przekroczenia, jak lew azjatycki charakter i tak jest mniej powszechne. może on po prostu „stracone” wśród mieszkańców afrykańskiej sawanny.

rezerwa Girsky

W Girskom rezerwatu okazały się skuteczne w zwiększaniu liczby populacji lwów. Przywódcy państwa, w którym znajduje się rezerwat, nie ma planów przeniesienia każde zwierzę w zoo w innych stanach. Od tego zwierzęcego unikalnego rezerwatu przyrody ma wiele korzyści. A jeśli lwy stały się powszechne, a także w innych miejscach, sytuacja może się zmienić radykalnie.

W szczególności, możliwe jest, aby zatrzymać się i bez wsparcia rządowego. Jednak w każdym przypadku liczba lwów jest stopniowo zwiększana, więc na pewno przyjdzie czas, kiedy niektórzy z nich opuści terytorium obszaru chronionego i przenieść się na nowe terytoria.

lwy afrykańskie

W Afryce lwy żył na długo przed początkiem XX wieku. Weszli do safari mody europejskich gości był bezmyślne niszczenie rozmaitych zwierząt. Ogólnie rzecz biorąc, spadek liczby gatunków występowały znacznie wcześniej, w czasie z pojawieniem się broni palnej.

Generalnie najbardziej korzystne siedlisko dla lwów – na sawannie, krajobraz jest otwarty i dobrze widoczne, a zatem nadaje się do polowania. Tereny te są bogate nawadniania i produkcji. Ale lwy mogą przystosować się do każdych warunkach. Brak żywności i żywności nie doprowadzi do wymarcia. Aż nadszedł czas na ich całkowitego zniszczenia, zwierzęta uspokoić się i mieszkał w półpustynie oraz u podnóża i na tropikalnym wybrzeżu.

Zasilacze drapieżniki

Zazwyczaj lew azjatycki odpoczynku w cieniu po południu iw nocy na polowanie. Prey do niej są zebry, antylopy, guźce. Dziewięćdziesiąt procent całej żywności produkowana jest lwica. Mężczyźni są większe, a zatem nie tyle szczęścia w polowaniu, ale zaczynają jeść pierwsze, podczas jazdy kobiety i cielęta. Duma lwice z jednego polowania razem i działają bardzo sprawnie.

Nie wszystkie ataki są udane, a po dniu samica musi być do pięciu kilogramów mięsa, mężczyzna – siedem. Lwy nie może jeść przez trzy dni. Ale wtedy, gdy będzie produkować żywność, można jeść w tym samym czasie do trzydziestu kilogramów. Podczas posiłku lub po zwierząt są zobowiązani do ugasić pragnienie.

Kiedy okres suszy, najbardziej parzystokopytne na poszukiwanie wody i drapieżniki zaczynają polować na małe zwierzęta, krokodyle, a nawet węże. Są w stanie jeść i padlina. ich system żywnościowy jest taka, że najsilniejsze chińskiej. Podczas pory suchej członkowie Pride walczą ze sobą na każdej kości.

ryk bestii

ryk lwa, chyba najbardziej straszne i okropne wszystkich dźwięków wydawanych przez dzikie zwierzęta. Można go usłyszeć na długich dystansach (do dziewięciu kilometrach). Zazwyczaj w Lions słońca ogłosić ich ryk całą okolicę, jakby chciał powiedzieć, że terytorium jest zajęte.

odchowu

Powielanie lwy występują w określonych porach roku, zwykle w porze deszczowej. Samica Ciąża trwa 110 dni. Przed narodzeniem dzieci Bierze z dala od rodziny, w zaroślach. Zwykle jest maksymalnie cztery dziecka.

Lew młode rodzą się ślepe, o wadze dwóch kilogramów. Już w ciągu sześciu tygodni biegną wokół nory. W tym okresie samica szczególnie silnie chroni swoje dzieci. Obaw, ona zmienia schronienie co kilka dni, ciągnąc za sobą i młodych. Później, samica z młodymi powrócił do dumy. Lwica karmione mlekiem nie tylko swoje dzieci, ale także innych.

Na ogół są one bardzo dobroduszny i opiekuńczy wobec ich potomstwa. W wieku czternastu tygodni, młode z matkami na polowanie. Tak długo, jak to tylko przez obserwację procesu. Ale lata już mogą same produkować własną żywność. Jednakże, tym bardziej stają się one niezależne do szesnastu miesięcy. Młode lwy opuścić rodzinę w trzech lub czterech lat, kobiety mają tendencję do pozostawania w dumę.

Ile lwy żyją?

Co dziwne, ale lwice żyć dłużej niż mężczyźni, prawdopodobnie ze względu na fakt, że są one pod ochroną dumy. Lwy również stracił władzę, pozostawiając rodzinę i żyć samotnie swoje życie w niezbyt sprzyjających warunkach. Średnia długość życia dla lwic piętnaście lub szesnaście lat, a mężczyźni rzadko żyją do dwunastu.

Zamiast epilogu

Lew azjatycki rozprowadzane w Eurazji jest obecnie tylko w rezerwatach i ogrodach zoologicznych. Te piękności są chronione, więc udało się osiągnąć niewielki wzrost ich liczby, nawet w niewoli. Oto on bezbronny – lew azjatycki. Rosyjski Czerwona Księga zawiera wykazy zagrożonych, zagrożonych wyginięciem zwierząt. To przykre, ale byli przedstawiciele kota, który, mimo groźnego wyglądu, okazał się być bezbronny przed człowiekiem.