853 Shares 8763 views

Tamy bobrów – kompletne rozwiązanie inżynieryjne do życia człowieka!

Nasz kraj jest bogaty nie tylko dla jego zasobów naturalnych, ale także różnorodność żywych rzeczy, prowadząc wodny lub wodno-lądowe życia. Jeden z najzdolniejszych przedstawicieli bobra. Udział tych zwierząt pracowity lwia ich czasu w wodzie, zamieszkujących strumieni, rzek i jezior. Przekonajmy się dlaczego tama bobra, jak buduje, a niektóre ogólny styl życia tych zwierząt.

Beaver – kto to jest?

Beaver zwyczajne lub rzeka – pół-wodnych ssaków należących do rzędu gryzoni. Jest on jednym z dwóch nowoczesnych przedstawicieli rodziny o tej samej nazwie. Jego krewny – bóbr kanadyjski. Istoty te są uważane za największy gryzoń zwierzę świat Starego Świata.

Dam Bobry (zdjęcie jest obecny w artykule) – jest to absolutnie niesamowite, najbardziej przypominający budynków zbudowanych przez człowieka. Ludzie z czasem nawet zaczęli używać umiejętności budowania bobrów do własnych celów. Ale mówimy o później, ale teraz musimy nauczyć się patrzeć te niesamowite „pracoholików”.

Pojawienie się zwierzęcia

Bobry – dość duże gryzonie, w pełni dostosowane do sposobu wodno-lądowe życia. korpus wtykowy może być do 1,5 m, a wysokość w kłębu – do 36 centymetrów. Dorośli ważyć do 33 kilogramów.

Tułów bobrów kucać i ma bochonkoobraznuyu formularza. Pięć palców kończyn, ale skróceniu. Tylne nogi znacznie silniejsze niż z przodu. Ponieważ większość jego życia bobrów przeprowadzono w wodzie, istnieją specjalne membrany, pływanie między palcami.

Futro z bobra jest jednym z najpiękniejszych i składa się z grubych włosków straży. Underwool grubości futra, ale jedwabiste. futro Kolor – niejednorodna, ponieważ jego kolor zależy od bobrów dziedziczności. Kolor korpus może się różnić od jasnego do ciemno-brązowy kolor. Łap i ogona jest zwykle czarnym.

styl życia

Jak już wspomniano, te zwierzęta są lifestyle wodno-lądowe. Wolą osiedlać się wzdłuż brzegów rzek płynących powolnych stawów, jezior, zbiorników, kanałów irygacyjnych i kamieniołomach. Bobry nie będą żyć w szerokich i szybkich rzekach oraz w zbiornikach, zamrażanie w zimie do dołu.

Od tamy zbudowane Beaver, składający się z różnych drewna, wybór miejsca zamieszkania dla tych zwierząt jest kluczowa dla obecności banków zbiornikowych krzewów i drzew liściastych, korzystnie SOFT. Dużą rolę w tej sztuce i obfitość wodnego i nadbrzeżnej roślinności (w t. H. Traw), który stanowi podstawę ich diety.

Jak wiadomo, te zwierzęta żyją w pojedynczo lub w grupach. Zazwyczaj pełna rodzina obejmuje 5-7 gatunki – małżeństwo i młodzieży z poprzednich i obecnych lat. Granice ich własnym terytorium, te gryzonie są oznaczone za pomocą tajnych gruczoły piżmo należące do tzw kastoreum.

River „inżynierowie”

Bobry ma szerokie odwołania i powszechny szacunek jako wykwalifikowanych czworonożnych „inżynierów”, a także rejestratorów i twórców unikalnych zapór. Zwierzęta te są nie tylko symbolem wytrwałości i ciężkiej pracy, ale także dał ludziom pewne doświadczenie. Fakt, że bobry tamy – przełom w roztworze budownictwa i inżynierii gotowej że osoba pożyczyła go od tych mieszkańców rzek!

Naukowcy zauważyli, że bobry, które żyją w pobliżu dużych zbiorników wodnych nie można budować na wszystkich i bez zapór. Oni po prostu wykopać sobie dziurę w stromym brzegu. Ale to jest raczej wyjątkiem niż regułą. Jeszcze znana tych zwierząt fenomenalną zdolność do podziału Off tamy potoków i cenne umiejętności budowania domków wysp niedostępnych do wrogów.

Jak bobry budują tamy?

Bobry tamy jest podniesiony w następujący sposób. Zwierzęta gryźć w pierwszej podstawy drzewa, po czym spada. Spadł log – jest gotowe podstawy zapory. Ponadto, proces jej wzmocnienie. Bobry to zrobić za pomocą gałęzi, żwiru, mułu, gliny i kamieni. Interesujące jest to, że są one renowacji swoich budynków, stosując te same środki „improwizowane”.

Dlaczego oni zbudować tamę?

Dam Bobry (na zdjęciu poniżej) jest niezbędna przede wszystkim do zmiany kierunku przepływu rzeki. To z kolei potrzebują małe zwierzęta do wody zalane terytorium drugiej, tworząc tam staw. To jest, gdy bóbr zbuduje sobie chatę (mieszkania).

Nawiasem mówiąc, do budowy domów River „inżynierów” używać tych samych narzędzi, jak w budowie zapór: gliny, kije, kamienie, błoto, gałązek krzewów i drzew.

Dam Bobry – to jest chyba najważniejszym elementem ich życia. Bez takich działań, nie przetrwa: małe zwierzęta będą miały nigdzie do przechowywania zapasów żywności, spać, hibernacja i ukryć się przed wrogami!

Jakie są wymiary tamy?

Beavers tama w wodzie można osiągnąć grubości co najmniej 3 metrów, do góry, to jest ograniczone, do 60 cm. Zoologów, którzy przeprowadzili obserwację naturalnego na tych gryzoni, twierdzą, że ich obiekty są tak silne, że może łatwo trzymać nie tylko osobiście, ale cały konia!

żeremia bobrów wyglądać?

Domy te są jak odwrócony kubki. Prawidłowo skonstruowana Beaver Dam będzie chronić je przed wrogami, a woda nie zaleje ich domy. Dlatego też, nie ma się czego bać zwierząt. Domki, z reguły mają dwa pokoje. Jednym z nich nadziewane bobry drobnego żwiru, a drugi – żywność;.