247 Shares 3951 views

Film muzyczny "Dalsze w lesie": aktorzy i role, fabuła, fotografia

Wersja ekranowa słynnego musicalu "Dalej do lasu", aktorów i ról, w których nie wymagana jest dodatkowa prezentacja, została wydana w 2014 roku. To dało szansę tym, którzy nie mają okazji udać się do Nowego Jorku, pogrążyć się w bajkowym świecie tajemnic i tajemnic.


Działka

W jednym bajecznym królestwie żyło nie pokorny skromny Baker. Ożenił się z kobietą bardzo lubiącą, ale tylko nie mieli dzieci. Przez długi czas starali się zrozumieć, co się stało. Problem, jak się okazało, idzie daleko w dzieciństwo Baker, gdy jego ojciec został ukradziony przez czarownicę sąsiada przez czarną fasolę. Wtedy ten sam czarnoksiężnik został ukarany, tak że nie można było traktować magicznych rzeczy tak niedbale. Czarownica, na której teraz leży szorstka przekleństwo, zemściła się w rodzinie Bakera i uczyniła go ostatnim.

A teraz, dowiedziawszy się przyczyny jego nieszczęścia, Baker i jego żona idą do lasu w poszukiwaniu składników dla magicznego eliksiru. Na szczęście ten sam eliksir może usunąć czar od czarownicy.

W bajce "Im dalej w lesie" aktorzy grają kolorową historię o przygodach dwóch bohaterów w tajemniczym lesie, a nie za to, że była znana z magii. Jak na rozkaz dobrej wróżki, ścieżki Bakera, Kopciuszka, Czerwonej Czapki, Wilka, Rapunzela i Jacka przekroczą. Każdy z nich marzy o czymś własnym i musi wypełnić pewną misję, aby osiągnąć to, czego chce. I w końcu, jak zwykle w dobrych baśniach, wszyscy bohaterowie muszą zapomnieć o swoich sporach i żałowaniach, aby pokonać wroga w obliczu Giantess.

Aktorzy

Dobry wybór aktorów filmu "Dalsze w lesie" tworzą galaktykę o pełnej gwiazdy. Główne role w tym filmie zostały przyznane Jamesowi Cordenowi (którego atutem jest Tony Award) i Emily Blunt, która wcześniej wygrała jej Złoty Glob.

Nie mniej ważna postać, czarownica, w filmie grała genialna Meryl Streep. Być może ta kobieta nie potrzebuje specjalnej reprezentacji: wystarczy wspomnieć o dziewiętnastu nominacjach do Oscara, z których trzy zostały ukoronowane zwycięstwem. Innym antagonistą Wolfiem grał jasny i ekscentryczny Johnny Depp, trzy razy nominowany do Oscara.

Jeśli mówisz o złoczyńcach, nie możesz zapomnieć o macochzie wykonanej przez Kristina Baransky'ego (dwójkę właściciela "Tony" i jednego "Emmy") oraz uroczego giganta Francisa de la Tour (poprzednio przyznawanego nagrodę Lawrence'a Oliviera i "Tony").

Firma w leśnych przygodach głównych bohaterów to Anna Kendrick (Kopciuszko), Lilla Crawford (Mały Czerwony Kapturek), Mackenzie Mosie (Rapunzel) i Daniel Huttstone (Jack).

Szczególnie godny uwagi jest fakt, że w filmie "Dalej do lasu" śpiewają aktorzy, wykazując talent nie tylko w umiejętnościach scenicznych, ale także w sztuce wokalnej.

Meryl Streep w jego roli

Spośród wielu znakomitych aktorów, między innymi Penelope Cruz, Nicole Kidman i Catherine Zeta-Jones, a nawet Kate Winslet, dyrektor filmu Rob Marshall wybrał Meryl Streep za rolę czarownicy, do której była niewesołą szczęśliwą. Aktorka uważała ją za zaszczyt w produkcji, która jest tak znacząca w kulturze teatralnej w Ameryce.

Meryl Streep szczególnie przyciągnęła muzyczność filmu. Według niej melody dają jej inspirację i inspirują, nawet jeśli jest zmęczona lub nie czuje się dobrze. Wcześniej, kiedy zobaczyła sceniczną produkcję musicalu o tym samym tytule, była to piosenka Czarownicy, która zrobiła największe wrażenie.

Meryl Streep uważa, że rodzicielska miłość jest głównym motywem filmu. Dla jej bohaterki temat ten ma szczególne znaczenie: aby ocalić córkę Rapunzel przed kłopotami i nieszczęściami, czarownica zamyka dziewczynę w wieży. Chęć ochrony własnego dziecka jest bliska i zrozumiała dla każdego rodzica.

Aktorka nazywa ją "Three Little Pigs" swoją ulubioną baśnią.

Emily Blunt o swojej roli

Dla młodych, ale już sławnych Emily jest drugim filmem, w którym wystąpiła wraz z Meryl Streep (pierwsza to "Diabeł ubiera się u Prady", w której aktorki grały szefa i asystenta). I chociaż w obu filmach bohaterki Meryl Streep są torturowane przez bohaterki Emily, aktorki potrafiły się zaprzyjaźnić.

Podczas filmowania Emily, grając marzycielkę żony dziecka, Baker, była na swoim miejscu. Nie było to widoczne, reżyser i zespół filmowy musieli iść na różne sztuczki. Kostiumy bohaterki Blunta stały się coraz bardziej obszerne, z wieloma detalami. W trakcie filmu bohaterka często ukryła się za drzewami.

Według Emily Blunt "Im dalej do lasu" to film o znaczeniu relacji io tym, co ludzie są gotowi, aby zrealizować sen. Uważała, że jest interesujĘ … ca i realistyczna, aby patrzeć na kobiety jako silne i wiodĘ … ce, co nie jest tak czę sto w bajek.

To, że w aktorach "A dalej w lesie" śpiewały same, wydawało się, że Emily jest ciekawym eksperymentem, bo wcześniej wstydziła się publicznie śpiewać. Ale muzyka produkcji, stworzona przez Stephena Sondheima, po prostu nie może oddech.

Chris Pine i Anna Kendrick o ich rolach w filmie

Jednym z najbardziej romantycznych i sławnych baśniowych par jest Cinderella i jej Książę. W filmie "Dalej do lasu" aktorzy, którzy zagrali, to Anna Kendrick i Chris Pine.

Anna zauważa nowy, bardziej nowoczesny wygląd filmu o ulubionej bohaterce dziewczyny. Jej zdaniem, Cinderella jest daleka od ideału i ma swoje wady. Początkowo jej historia rozwija się we wszystkich znanym scenariuszu: spotkanie z księciem w piłkę, miłość, wesele. Ale słynna bajka nie mówi, co się stało po tym, jak została księżniczką, z jakimi trudnościami trzeba stawić czoła po ślubie.

Chris Pine zaleca innym, aby przestali marzyć o roli Pięknego Księcia. To na pierwszy rzut oka jest ekscytująca i interesująca rola. W gruncie rzeczy postać, którą grali, była bardzo płaska, powierzchowna, łagodnie mówiąc, a nie mądra. Jego olśniewający wygląd fascynuje i nie od razu zauważa kryjówkę za świecącym narcyzmem.

Jak zrobiono zdjęcia?

Nawet przed filmem "Na dalszą drogę" aktorzy i cała załoga zostali połączeni przez reżysera Rob Marshalla. Zrobił to w celu przedstawienia sobie wszystkich tych, którzy mają wiele czasu na pracę w tym samym zespole. Na spotkaniu omówili przyszły proces filmowania. To podejście pomogło pozbyć się zakłopotania, znalezienia wspólnego języka i aktorów – lepiej przyzwyczaić się do roli.

Grupa operatorów zaznaczyła, jak poruszają się kamery, aby aktorzy mieli pojęcie o tym. John Bibi i jego asystenci postanowili nie używać technik uważanych za tradycyjne w pracy z kamerą. Główną trudnością dla nich było nagłe przejście od dialogu do utworu i potrzeba uczynienia tych przejść ekologicznych i naturalnych.

Załoga filmowa o reżyserze

Rob Marshall – nie tylko utalentowany reżyser, ale także choreograf, przyznał nagrodę Emmy. Jego produkcja, zbudowany tak, że nie można sobie wyobrazić bez utworów – ujawniają część opowieści, według kompozytora Stephen Sondheim.

Aktorzy "Dalej do lasu" mówią o Marshallzie jako człowieku, który zna jego działalność. Tracey Ullman mówi, że jego gotowość do prowadzenia tego projektu jest bez wątpienia.

Jako scenarzysta filmu i muzyczny musical, James Lapin, Marshall doskonale potrafi utrzymać dynamikę i napięcie narracji, umiejętnie organizując sceny i klatki krótkotrwałe.

Producent John de Luca zauważa wrażliwość Marshalla. Podczas filmowania reżyser zachowywał się jak tajna kura, dyskutując indywidualnie o swoich zadaniach i pojawiających się problemach.

Miejsca fotografowania

Które miejsce najlepiej odtworzyć opowieść na ekranie? Załoga aparatu "Dalej do lasu" zdecydowała, że idealnym rozwiązaniem może być Anglia z tajemniczymi lasami, wypełnione magią, starożytnymi zamkami i posiadłością.

W filmie "dalej do lasu" aktorzy oddziałują nie tylko ze sobą, ale także z lasem, który wydaje się być pełnoprawnym charakterem. To takie łatwe do stracenia siebie lub odkrywania czegoś nowego w swojej duszy, wobec lęcznych obaw.

Pierwsza scena filmu to piosenka Jacka "Są giganty na niebie", które obserwował obserwując wzrost ogromnych pęków z magicznej fasoli. Wszystko stało się na terenie posiadłości Ashridge, niedaleko Berkhamsted.

Kilka miejsc znajdowało się w pobliżu Henley-on-Thames, a dokładniej w wiosce Hambleden. Ale głównym odkryciem załogi był Wielki Park Windsor z wielowiekowymi dębami i tajemniczą atmosferą. To właśnie tu kręcono sceny z lasów na pełną skalę.

Kostiumy i dekoracje

Główną trudnością w pracy twórcy i reżysera Dennisa Gassnera była potrzeba połączenia kilku zupełnie odmiennych stylów bajek, przynoszących coś własnego, oryginalnego. Postanowiono rozpocząć budowę wyjątkowej atmosfery, poszukując dębu Anioła, który jest centrum produkcji.

Chociaż większość zdjęć filmowych była w pełnym rozmiarze, artyści musieli spocić się nad stworzeniem dekoracji na niektóre sceny w pawilonie. Konieczne było przekształcanie postaci ze zwykłego świata w magiczne, niezauważalne i naturalne. Angielska zmienna pogoda również dokonała własnych dostosowań do procesu fotografowania.

Colin Atwood, która pracowała nad kostiumami, była wcześniej nominowana do Oscara za filmy "Alicja w Krainie Czarów", "Memoirs of a Geisha" i "Chicago". Inspiracją dla niej była las, styl i tekstura, z którą próbowała przenieść się na stroje bohaterów i bohaterów. Jednocześnie wzięła pod uwagę charakter każdego bohatera.

Muzyka

Przeniesienie musicalu na Broadwayu na ekran miało własne osobliwości i złożoność. Trzeba naturalnie pokonać przejścia między dialogami a partiami muzycznymi. Dla tej części piosenek (a czasami zupełnie) aktorzy występowali żywo na miejscu, a tylko wtedy, jeśli to konieczne, dźwięk został poprawiony w studio.

Mówiąc rosyjską wersję "Dalszych w lesie" aktorzy dubbingu – G. Chiginskaya (Meryl Streep), A. Bordovsky (Johnny Depp), M. Gladkaya (Emily Blunt) i inni – nagrali tylko dialogi, zdecydowali się opuścić piosenki w Oryginalny, z napisami.

Opinia widzów

Oczywiście publiczność nie mogła pomóc, ale docenić, jak wielcy aktorzy są w "Dalej w lesie". Zdjęcie kasty nawet przed premierą podekscytowana wyobraźnią. Struktura gwiazd nie zawodzi, a ich dane głosowe nie osiągną poziomu kolegów z Broadwayu, ale gra aktora kompensuje wszystko zemstą.

"Dalej do lasu" – wyraźnie nie dziecięce opowieści. Dla małych widzów wydaje się to ścisłe i nudne (zwłaszcza na końcu), ale dorośli lubią pieśni i wyznania umieszczone w fabule. I nawet jeśli film przypomina raczej spektakl teatralny na ekranie, na pewno warto obejrzeć.