872 Shares 3541 views

Pisukha Ilyskaya: opis, zdjęcie, sposób życia w środowisku naturalnym

Na Ziemi jest istota, z której niewiele osób wie. To zwierzę jest bardzo rzadkie i jest wymienione wśród gatunków zagrożonych. To Ilyskaya pika, którego zdjęcie jest przedstawione w artykule. Czasami nazywany jest też "królem magicznym" lub zmarłym.


Pikha Ilyskaya to zwierzę należące do ssaków rodziny Pishchuków, gdzie jest unikatowe i numerowane 31 gatunków. To piękne, niezwykłe zwierzę nie było widywane od ponad 20 lat.

Pishukh Ilyskaya: opis

Istnieje 31 gatunków żywności. Największy nie wystarcza na palmy dorosłego, ale najmniejsza z nich czuje się dobrze nawet na dłoni małego dziecka. Zewnętrzny wygląd "magicznego królika" jest bardzo podobny do chomika.

Zwierzęta te, ściśle związane z królikami, mają długość ciała 18-20 cm w gramaturze 75-290 g, w zależności od gatunku. Ogon wgłębień jest całkowicie niewidoczny, jego długość nie przekracza dwóch centymetrów. Uszy są okrągłe, krótkie. Nogi pikerów wzdłuż długości są prawie takie same, z tym że tylne łapy są nieco dłuższe niż przednie. Wykonują funkcję poruszania się po wąskich, czasem pionowych szczelinach, usytuowanych na skałach, a także niezbędnych do wykopywania otworów.

Poduszki palców są nago, czasami pokryte włosami. Futro letnie ma kolor jednokolorowy: szary, brązowy, czerwony, piaszczysty. W zimie wełna jest trochę lżejsza, szare odcienie dominują.

Habitat

Najlepszym miejscem do spożywania żywności jest miejsce, gdzie panuje chłodny klimat. Są gatunki życia, które są odpowiednie dla skalistych obszarów górskich, gdzie na stokach jest wiele pęknięć. Niektórzy Iliusz wykopują norze, dla innych gatunków jest to piękne schronienie przed drapieżnikami. Duże stony screes często dom łupież i czerwone pikas, podczas gdy Altai czasami kolonizują korzeni drzew i stosy padłych drzew.

Kilka typów cenowel z miejscem zamieszkania wybrało step. Poniższe piki uważane są za mieszkańców stepów: Mongolski, Daurian, czarno-z kapturem, step. Pikushi Ilijskie – kolonialne stworzenia żyją w całych osadach, w których czasami od kilkudziesięciu tysięcy wspaniałych zwierząt.

Habitat

Ten miło wyglądający "misia" poczuł się dopiero w 1983 roku, kiedy został odkryty przez jednego z specjalistów w dziedzinie ochrony zasobów naturalnych. Są dziesiątki gatunków jedzenia, których siedliska są różne strony naszej planety. Większość z nich znajduje się w Azji, tylko dwa gatunki – w Ameryce Północnej, tylko jeden gatunek wszedł do krajów europejskich. W górach Tien Shan, na północnym zachodzie Chin, na wysokości 2 800-4 100 metrów znajduje się około tysiąca tych małych zwierząt.

Następna misja, kiedy Iliiskaya pika została nagrana przez aparat, zakończyła się pomyślnie dopiero w 2014 roku latem. Stało się to na terenie Ili-Kazachstskiego Regionu Autonomicznego w Chinach. Odkrycia zostały wysłane do różnych mediów, w których ekologiści zachęcali ludność do stawania czoła ochronie niepowtarzalnej fauny. Przyczyną spadku populacji osób były anomalie klimatyczne, a także nadmierne wykorzystanie terenów leśnych do celów rolniczych przez ludzi.

Pikhaha Ilyskaya: sposób życia

Ciekawe, dlaczego pita Iliyskaya ma drugie imię Senatu? Ułatwiono to szczególną cechę charakterystyczną dla tych osób – aby przygotować siano na okres zimowy. Cały proces przetargowy jest bardzo sprawny i sprytny. Najpierw pikas wyciął trawę, po czym rozłożył ją na dalsze suszenie, wybierając słoneczne miejsca. Jeśli padnie deszcz, trawy są ukryte. Gotowe siano umieszcza się w szczelinach między kamieniami, czasami są ułożone. W zimie zwierzęta nie spadają.

Ile wiemy o tych małych zwierzętach? Co mają wspólnego z królikami? Można zauważyć najbardziej znaczące podobieństwo: dla niektórych i innych, główną żywnością są woody, pędy ziołowe, gałęzie krzewów i kory drzew. Często zarówno zająca, jak i pika z Iliyskaya dla porostów spożywczych, mech. Dla nich ta dieta jest taka sama.

Jedną z charakterystycznych cech piki oriai jest jego głośny pisk, za pomocą którego ostrzega inne osoby przed niebezpieczeństwem. Pika dostała swoją nazwę ze względu na te dalekie sygnały dźwiękowe. Oczekiwana długość życia jest wysoka, jeśli porówna się z życiem innych stepowych gatunków małych zwierząt.

Pikha hdaiskaya prowadzi aktywny styl życia zarówno w dzień, jak iw nocy. Samica zaczyna kojarzy się na początku maja, a na początku czerwca przynosi już pierwszy miot. Potomstwo rośnie bardzo powoli, dlatego jest podstawą paszową. Są takie kobiety, które nie łączą się z nami, niektóre dają tylko jeden miot na cały sezon.

Ekolodzy nadali pika nazwę "królik magiczny", ponieważ bardzo rzadko spotyka się z osobą. To najsłodsze zwierzę na świecie w tej chwili jest na skraju wyginięcia.