733 Shares 8160 views

Kurczak Bóg – kamień przyciąga szczęście

Wiele przesądni ludzie mają małe rzeczy, które ich zdaniem przynieść szczęście. To może być wszystko: ubrania, biżuteria, bibeloty. Jest w kategorii rzeczy i jest tak zwany bogiem kurczaka – kamień z otworem w środku. Są one szczególnie popularne wśród dzieci, ale niektórzy dorośli mocno wierzę w ich tajemniczej mocy. Nawet dla tych, którzy są sceptyczni wobec takich pomysłów, taka rzecz może stać się coś, co będzie nieść miłe wspomnienia na długi czas.

Gdzie mogę znaleźć kamień „kurczak Boga”? I dlaczego to wszystko tak nazywa? W rzeczywistości, w przyrodzie, ale nie bardzo często występuje. Można je znaleźć na kamienistych plaż, a zazwyczaj zdarza się przez przypadek. Oczywiście można szukać konkretnie kamień, ale, po pierwsze, tym silniejszy będzie rozczarowany, jeśli nie zostanie znaleziony, a po drugie, jak wtedy zaufać w szczęście, które przyniosą tutaj takich wyników funkcja „Chicken Boga”? Kamień z otworem wykonanej sztucznie też był małą wartość, oprócz tego, że dekoracyjny. Peredarivat jest również niemożliwe, ponieważ uważa się, że w tym przypadku to straci swoje właściwości, więc szukać wspomnianego obiektu będzie miał własną. Ale jeśli masz szczęście, to nie ma znaczenia, jaki będzie kształt kamienia i dziury, jak również jego wygląd czy kolor. Nawiasem mówiąc, to zakłada się, że otwór jest utworzony przez dłuższym wystawieniu na bieżącą wodą. Pamiętaj powiedzenie: „Woda niszczeniem kamień”? Tak, to jest dokładnie ten sam przypadek.

Co ciekawe pochodzenie nazwy uważany za talizman. Szczególne znaczenie miał w zasadzie starożytnych Słowian. Ten amulet zawieszony na grzędzie kurczaka, lub po prostu umieścić zawartość zwierząt gospodarskich, aby chronić zwierzęta przed złymi duchami. Trudno powiedzieć, dlaczego tak się stało, że Ward nazwał go „bogiem kurczak”. Wierzono kamień może chronić nie tylko kury, ale także zwierząt, a nawet ludzi.

W innych językach istnieją również specjalne nazwy dla uroków tego rodzaju. W Europie, często określane jako hagstones, holystones lub kamienie czarownic. W Egipcie dla nich zatrzymany oznaczeniem aggry. Na Białorusi przedmiotem naszej rozmowy znany jako „Perun strzałką” lub „Hromovka”, jak miejscowi wierzą, że bóg kurczaka – kamień, który
I został uderzony przez piorun, i z tego powodu nie było w nim dziura. Prawie wszyscy ludzie wierzą, że ten kamień przynosi szczęście jego właściciela, aby znaleźć to jest nadal uważane za wielki sukces. Po tym wszystkim, łączy tylko dwa elementy: woda, zmywa żadnej negatywnej energii i gruntów.

Niektórzy ludzie uważają, że to stanowczo amulet posiada szczególne właściwości. Ale to działa tylko na oddziale podczas noszenia kamień wokół szyi, nawlekanie pasek przez otwór, lub nawet w kieszeni. Jeśli umieścisz taki talizman obok łóżka – można normalizować sen, aby pozbyć się koszmary i bezsenność. To również daje spokój, optymizm i dobry nastrój. Oto on – bóg kurczaka – kamień, który przynosi szczęście!

Oczywiście, niektóre odnoszą się do takich przesądów bardzo sceptycznie, ponieważ w rzeczywistości ten prosty kamień może mieć wpływ na osobę? Bez wiary w jego właściwości – w jakikolwiek sposób. Dla tych, którzy są skłonni do takiego właśnie punktu widzenia, bóg kurczak może stać się piękne i nietypowe akcesoria, jest szczególnie dobrze dopasowane sukienki w stylu etnicznym.