871 Shares 8342 views

Gdzie jest Wyspa Rudolfa? Opis wyspy

Czy kiedykolwiek słyszał o Rudolf Island? Jego położenie geograficzne, opis i historia odkrycia są podane w artykule.


lokalizacja

W północnej Europie, w surowym Oceanu Arktycznego, leży wyspa Rudolph. Należy do archipelagu pod nazwą Ziemi Franciszka Józefa, jest jego skrajny punkt na północy. Jest to część rosyjskich posiadłości biegunowych należy do dzielnicy Primorsky w regionie Archangielska.

Współrzędne geograficzne Wyspa Rudolfa są następujące: 81 stopni 47 minut szerokości geograficznej północnej i 58 stopni 39 minuty długości geograficznej wschodniej.

opis

Rudolf mała wyspa. Obszar zaledwie 297 kilometrów kwadratowych. Najwyższy punkt znajduje się w centrum miasta i 460 metrów nad poziomem morza. Arktycznych Klimat, średnia temperatura 12 ° C Na wyspie jest nijaki, pustynie i nudny krajobraz, zasadniczo pokryta lodowcem. Tam kilka nienazwanych jezior, które są również objęte lodu przez cały rok.

Tutaj panuje wieczna zmarzlina. Wydaje się, że w takich okolicznościach nie może być żadnych zwierząt i roślinności. Ale to nie jest przypadek. Flora wyspy jest reprezentowana głównie mchy i porosty, istnieją również inne rośliny – maku polarny, wierzba polarna, skalnica. Miejscowy gospodarz jest niedźwiedź polarny, lis polarny rzadko spotykane w wodach przybrzeżnych występują foki, morsy i foki. Lato na wyspie utworzona rookeries.

W tej dziedzinie nie ma stałych mieszkańców, ponieważ nie nadaje się do życia. Nie ma ugoda lub jakakolwiek budowa wartości ekonomicznej. Ludzie, którzy przebywają na wyspie – to naukowcy, meteorologów i straży granicznej. To działa stacja polarna Rudolph.

Historia odkrycia

Rudolph Wyspa została odkryta w 1873 roku przez austro-węgierskiej Polar Expedition J. płatnika, kiedy badał archipelag Franz Josef. Nazwany na cześć księcia Austrii.

Początkowo zakładano, że ten kawałek ziemi na północy leżą inne wyspy, ale w 1900 roku, ekspedycja prowadzona przez kapitana Kani ustalił, że tak nie jest. Wyspa Rudolfa okazała się najbardziej na północ ziemi w Rosji i Europie, a także cały kontynent Eurazji.

ciekawostki

Na tej ziemi został pochowany słynny polarnik w 1914 GJ Sedov, zmarły w czasie kolejnej wyprawy na Biegun Północny.

Lód, który pokrywa wyspę osiągnąć grubość 500 metrów!

Najbardziej ekstremalne północnym punktem sushi Federacji Rosyjskiej – jest na wyspie Fligely Rudolph. Jest potężny drewniany krzyż wykonany z modrzewia, waży 300 kg, mieszczący się w 2003 roku.