896 Shares 5023 views

Co powoduje nadmierne pocenie się?

Pocenie – jeden z naturalnych sposobów schładzania ciała. Jest to całkiem normalny proces, regulacyjnych stan ciała. Ciało jednocześnie pozbywając się produktów przemiany materii, a skóra wydaje się cienką tajemnicy.


Jedynym problemem jest to, kiedy pocą się obficie i bez wyraźnego powodu. Taki czynnik może przynieść dyskomfortu. Ponadto, może być pierwszą oznaką jakiejkolwiek choroby. Ten stan medycyny jest znany jako nadmierne pocenie się.

Ludzie, którzy pocimy, nie jest niczym niezwykłym. Niektóre stale wilgotne dłonie. Inni pocą się, a następnie odprowadza z powierzchni lub na plecach. Stale mokre ubrania mogą czasami powodować podrażnienia.

Przyczyny nadmiernego pocenia się może być nie tylko patologiczne. Na przykład, nadmierne pocenie może wystąpić w wyniku poważnych doświadczeń. Ponadto, często powoduje obfite pocenie są zakorzenione w cechach dziedzicznych.

Jeżeli wysypka przyszedł po serii otrzymanie jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem. Należy zidentyfikować przyczyny nadmiernej potliwości. będzie on dowiedzieć się, co je, swoje leki, ani żadnych komplikacji choroby spowodowane.

Przyczyny nadmiernego pocenia u kobiet może się czaić w okresie menopauzy. W tym przypadku należy skonsultować się z ginekologiem, który doradzi środki w celu ułatwienia tego objawu.

Zimna i wilgotna potu jest uwalniane podczas ataku serca. Ten objaw może towarzyszyć nieprzyjemne odczucia w klatce piersiowej, ból w szczęce lub lewym ramieniu, duszność. Jeśli cierpisz na to tak szybko, jak można pójść i zobaczyć się z lekarzem.

Przyczyny nadmierne pocenie może być związany z wieloma chorobami. Wśród nich można wymienić białaczkę, nadczynności tarczycy, choroby zakaźne, stężenia cukru we krwi. Sami jesteś mało prawdopodobne, aby być w stanie zdiagnozować coś, oczywiście, jeśli nie jesteś wykwalifikowanym lekarzem. Więc trzeba iść do lekarza, tak, że dowiedział się, co się stało z twoim zdrowiem.

Nadmierne pocenie często występuje z powodu wyczerpania lub ciepła. Chodzenie na letni dzień, sporty zespołowe, ciężkiej pracy fizycznej – może to doprowadzić do nadmiernego pocenia się. W takich przypadkach należy radę pić dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu. Również słuchać sygnałów zmęczenie organizmu. Jeśli to możliwe, zrobić sobie przerwę. Tak więc, nie będzie szansa, aby uniknąć nadmierne pocenie.

Kobiety rzadko zdarza się pocić. Przyczyny ludzie mogą być następujące: nadwaga, zbyt ciepłą odzież, korzystanie z wielu produktów (alkohol, pikantne jedzenie, przyprawy), palenie. Ponadto, zjawisko to może mieć charakter patologiczny.

Jeśli masz nadmierne pocenie się w nocy, przyczyny mogą być bardzo poważne. Na przykład, takie zjawisko, może być związane z chorobami niebezpiecznych, takich jak gruźlica i AIDS. Kobiet w okresie menopauzy często skarżą się na nocne pocenia się, w tym przypadku, jest to normalne. Inne możliwe przyczyny – jest to zachwianie równowagi hormonalnej, przyjmowania niektórych leków.

Jeśli pole pocenie jest nieprzyjemny zapach, mówi się od bakterii.

Jeśli masz nadmierne pocenie się, może pomóc kąpieli: cztery lub morze.