92 Shares 7436 views

Dlaczego ślinienie kot, i co zrobić, jeśli właściciel zauważył

Ślinienie jest normalne funkcjonowanie układu trawiennego zwierząt, jest to konieczne dla trawienia pokarmu. Zazwyczaj właściciel nie zauważy śliny separacji zysk kota, który odbywa się przed posiłkiem i podczas niego. Staje się widoczna podczas podniecenia nerwowego lub pomieszczenia, w którym zwierzę jest zbyt wilgotne i gorące. To wszystko dla kotów jest normalne, i zmartwienie w tym przypadku wynosi zwykle około. Może również zwiększyć wydzielanie śliny w samochodzie, jedzenia niektórych pokarmów, leków. Wszystkie te odcinki nastąpić natychmiast, jak tylko nieważne drażniące.


Jednak jeśli kot ślinienie w innych sytuacjach, to powiedział, że ślina jest zwiększona z powodu patologicznych przyczyn. Mogą pojawić się problemy z układu pokarmowego i całkowicie różne choroby. Zastanówmy się jakie są powody, że kot ślinotok.

W przypadku chorób jamy ustnej zdarza się bardzo często. uraz ślinienie przyczyną zapalenia, guzy jamy ustnej, w tym patologii ślinianek się, choroby zębów. Zapalenie żołądka i choroby wątroby często staje się przyczyną faktu, że kot ślinienie się z jamy ustnej. Po kontakcie z ciałami obcymi w gardle i przełyku kot mający trudności w połykaniu, w tym śliny. W rezultacie, to wyróżnia się.

W kot ślinotok, a także w chorobach towarzyszą wymioty i nudności: To może być zakażenie, zatrucie, produkty do sprzątania domu, kwaśne jedzenie, trujące rośliny i inne toksyny. Czasami koty lizać wełną zadawanego jej leków do stosowania zewnętrznego, w tym spraye przeciw kleszczom i pchłom. Leki mogą powodować ślinienie, jak ze względu na bezpośrednią stymulację śluzówki jamy ustnej, a także ze względu na ogólny efekt toksyczny.

Wreszcie, poważna choroba, w której ślinienie kot jest wścieklizna. W tym przypadku, to jest zabójcze i mogą być przenoszone na ludzi. Na zwierzę będzie także inne objawy: agresja, zmiana zwykłego zachowania, wodę i światłowstręt, zaburzenia odżywiania, drgawki, zaburzenia koordynacji.

Zazwyczaj w przypadku chorób, oprócz nadmiernego ślinienia, istnieją inne objawy – razem tworzą obraz kliniczny choroby. Jeśli ślinienie trwa dłużej niż pół godziny, najlepiej skonsultować się z lekarzem weterynarii do diagnozowania patologii i pomógł zwierzęciu. Lekarz będzie zrobić testy na infekcje wirusowe i innych badań diagnostycznych, które oceniają funkcję wątroby biochemicznych parametrów krwi.

Rozpocząć terapię pozbycie głównej przyczynie ślinienia amplifikacji, to zjawisko ma miejsce.

Kiedy niektóre problemy można spróbować pomóc kotu samemu. Jeśli ona ma ciało obce tkwi w gardle, i można go zobaczyć, kiedy otworzysz usta, można spróbować usunąć go ręcznie lub za pomocą pęsety. Po jamie ustnej traktowane roztworem środka dezynfekującego (na przykład, nadmanganian potasu). W tych przypadkach, gdy zwierzę jest małe uszkodzenia błony śluzowej jamy ustnej, mogą być smarowane płynem Lugola.