612 Shares 1425 views

Jak sprawdzić złamaną sektora na dysku twardym? Połamane sektory: dysk twardy

Jednym z największych kłopotów dla właścicieli komputerów jest uszkodzony sektor na dysku twardym. Sektory te nazywane są bici, a dysk twardy, który jest uszkodzony, zaczyna się „rozpadać”. Takie problemy są często przyczyną dość nieprzyjemnymi konsekwencjami, w tym: niezdolność do uzyskania informacji i utraty plików; brak zdolności do uruchamiania niektórych programów. Uruchamiając komputer może być całkowicie sparaliżowany. Dlatego konieczne jest okresowe sprawdzanie sektora złamaną na dysku twardym.


Dlaczego szukać błędów na dysku twardym?

Zanim porozmawiamy o tym, jak sprawdzić, połamanych sektorów na dysku twardym, należy wziąć pod uwagę szczegóły techniczne tego problemu. Winchester – zamkniętym pudełku, które umieszczone obracanie koła, i to do nich i uczynił wprowadzania danych. Informacja w trakcie pisania na dysk jest podzielony na małe komórki pamięci lub sektora. Jeśli głowica odczytu nie może usunąć informacje z witryny, plik, który jest przechowywany na nim nie rozpocznie, a tym systemie operacyjnym wyda ostrzegawczy złożyć zawiadomienie błąd odczytu.

Uszkodzony dysk twardy ma całego sektora, jak również możliwość odczytu informacji. W większości przypadków, pojawienie się takich wadliwych odcinków wskazuje na prawdopodobieństwo awarii dysku szybkiej jazdy. Jeśli utwór wygląd pierwszym podziale sektorach jak najszybciej jest to możliwe, aby zaoszczędzić bardzo znaczącą część istotnych informacji za pomocą konwencjonalnego kopii zapasowej na każdym innym dysku twardym. To z tego powodu zaleca się, aby sprawdzić stan dysku twardego.

Istotą problemu

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że dysk twardy jest kustoszem najważniejszych informacji na komputerze osobistym, począwszy od systemu zarządzania i niezbędnego oprogramowania, a kończąc na archiwach rodzinnych zdjęć w ciągu ostatnich lat, jego awaria może również być powodem ogromnej ilości kłopotów. Jednak w tej sytuacji, nie rozpaczaj, bo od niego znajduje się droga. Ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawdzić sektor złamaną na dysku twardym. Poniżej znajduje się algorytm, aby wykonać pewne działania, które mogłyby ostatecznie odzyskać dysk twardy.

Złamany sektor na dysku twardym może być umieszczony zarówno w miejscu, w którym znajdują się pliki systemowe, które jest często przyczyną komputera nezagruzki po włączeniu, lub w miejsce innej lokalizacji plików, który pozwala użytkownikowi na uruchomienie komputera. Tak więc, jeśli mówimy o tym, jak sprawdzić sektor złamaną na dysku twardym, warto zauważyć, że proces zależy od obecnego stanu rzeczy, czyli od tego, czy system sterowania run czy nie.

Jeśli system operacyjny komputera jest uruchamiany

Naprawić uszkodzony sektor dysku twardego, jeśli nie mają żadnego wpływu na wydajność systemu jest bardzo prosta. należy wykonać następujące kroki, aby rozpocząć skanowanie i odzyskiwania sektory: najpierw wprowadzić „Mój komputer”, a następnie wywołać menu kontekstowe żądanego dysku logicznego; w menu dialogowym Właściwości wybierz „Narzędzia” a następnie wydać polecenie przeprowadzenia kontroli. Przed rozpoczęciem procesu, należy zaznaczyć pole „Automatycznie napraw błędy systemu plików”, a następnie można kliknąć przycisk „Start”.

uczestnictwo użytkownika w ten całkowicie się kończy. Komputer na własną rękę, wykorzystując szereg wbudowanych programów, sprawdzić dysk twardy w poszukiwaniu błędów, a następnie zostanie on poprawić wszystkie znalezione problemy. Jeśli mówimy o tym, jak sprawdzić sektor złamaną na dysku twardym, a następnie, gdy wszystkie te działania będą konieczne ponowne uruchomienie komputera, ponieważ program wymaga wyłącznego dostępu do dysku twardego bez systemu operacyjnego.

Jeśli komputer nie uruchamia się

Aby wyjść z trudnej sytuacji, każdy właściciel powinien mieć pod ręką płytę z systemem wirtualnym. To musi być włożona do napędu, a następnie włączyć komputer w trybie normalnym. Jest ładowany z dysku, a następnie można przeprowadzać wszelkie manipulacje, o których mowa w poprzednim punkcie. Jeśli „oznak życia” nie mają systemu operacyjnego, konieczność majstrować nieco dłużej do odzyskiwania uszkodzonych sektorów, a to wymaga dysk instalacyjny z systemem operacyjnym lub systemie wirtualnym.

Zidentyfikować uszkodzonych sektorów na dysku twardym może być w przypadku braku wymiennym nośniku z systemem wirtualnym, możliwe jest korzystanie z dysku instalacyjnego. Po jego uruchomieniu, należy aktywować „Przywracanie systemu”. Opcja Proces odzyskiwania jest zaznaczone na złamanym powierzchni sektorze HDD z dalszego usuwania uszkodzeń.

Specjalne programy i szanse

Jeśli mówimy o tym, jak sprawdzić sektor złamaną na dysku twardym, to powinniście wiedzieć, że konsola odzyskiwania rozpoczyna się, jeśli to konieczne, a bez dysku startowego. Oto sposób: po włączeniu komputera, naciśnij klawisz F8, a na wyświetlonej liście – wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia. Można dokonać wyboru, a następnie dysk odzyskiwania dysku i przez program za pośrednictwem konsoli zastępczej. Po to pliki do pobrania wymagane, aby wybrać partycję z systemem operacyjnym. Domyślnie system Windows jest zainstalowany na dysku C, a więc konieczne jest, aby wybrać, a następnie naciśnij „1” i hasło administratora. Kiedy w wierszu pojawi się monit, należy wpisać polecenie: CHKDSK ([dysk:] [[ścieżka] nazwa_pliku] [/ F] [/ R] Po naciśnięciu Enter, aby rozpocząć proces odzyskiwania okazuje potrzeba, aby sprawdzić dysk twardy partycji systemowej, aby rozpocząć .. chkdsk c :: / f / konsola odzysku R, w którym musi być określony rozkaz.

Victoria – program do testowania i odzyskiwania

Jednym ze sposobów określenia możliwości przyszłej awarii lub nawet uratować dysk jest użycie programu do diagnostyki i naprawy w ramach programu Victoria. To pozwala na tyle szybko, aby wykryć żadnych bad sektorów, które bezpośrednio będą oznaczone jako nieprodukcyjnym. Następnie, nie będą one w ogóle czytać, tak że zostaną wykluczeni zamarza i błędów podczas czytania. Ten pakiet oprogramowania robi doskonałe diagnostykę. Po staje się jasne, jak długo napęd będzie działać i czy wymaga leczenia płatnej wersji oprogramowania. W użyciu tego programu jest bardzo prosta i dużo wiedzy na ten nie jest wymagany. Nawet niedoświadczeni nowicjusze są w stanie przeprowadzić szereg testów, które prawdopodobnie uzyskując ciekawe efekty.

Można zobaczyć przykład skanowania przy użyciu Victoria i przywrócić dysk twardy. Aplikacja może sama być pobierane z archiwum, instalator nie przewiduje dla niego. Program trwa około 600 kilobajtów, co jest nieistotne jak na dzisiejsze standardy. Po uruchomieniu aplikacji pojawi się okno. To może wydawać się skomplikowane i kłopotliwe, ale jest to całkiem proste. Przez przełączanie między kartami, można uzyskać informacje o stanie dysku, jego testowania, ustawień i innych parametrów i funkcji.

Główne parametry

W teście karta jest konieczne dla nas częścią programu: testowanie możliwość błędów i ich poprawiania. W obszarze roboczym programu są kostki, wskazujące na sektor. W procesie weryfikacji, będą pomalowane zgodnie z aktualnym stanem. Szara strefa – dobry, zielony wymaga więcej czasu, aby czytać, ale ich stan jest zadowalający. Pomarańczowy wskazuje, że odczyt zajmuje zbyt dużo czasu, tworzą hamowanie na HDD. Oni nadal działać, ale zostaną zniszczone bardzo szybko. Czerwony – jest on uszkodzony lub całkowicie nieczytelne. Oni nie mogą zostać przywrócone. Jeśli istnieje takie zjawisko, należy pomyśleć o zmianie dysku twardego. Niebieski z krzyżem awarii odczyt przyczyny. Informacje z nich nie zostanie przywrócony, a chcesz, aby ponownie do dalszego ich nie jest napisane danych. Po uruchomieniu programu testowego rozpocznie skanowanie, która trwa przez długi czas.

odkrycia

W celu spełnienia uzbrojony z takimi kłopotami i mieć okazję przetestować na sektor łamanego, kto aktywnie korzysta z komputera powinien posiadać dysk rozruchowy, który zawiera program, na przykład, MHDD lub Acronis Disk Director Suite. Te proste narzędzia mogą automatycznie przeprowadzają niezbędne kontrole, a następnie przedstawić szczegółowy raport o błędzie.