728 Shares 4211 views

Jak pierwotnie nazywany stolicą Wielkiej Brytanii? Pierwsza nazwa Londynie i historia jego pochodzenia

Największym miastem w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej – Londyn – został założony w pierwszej połowie 1 wieku naszej ery. Ma długą historię, co jest interesujące w tym zrozumienie procesów zachodzących we współczesnej Europie. Na przykład, niewielu wie, jak początkowo nazywano stolicę Wielkiej Brytanii, a ilu ludzie żyli tam w roku 400, a także jego mieszkańców.

Założenie miasta

Jak starożytnej legendy, osada na terenie stolicy Wielkiej Brytanii dzisiaj był początkowo nazywany Troia Nova. Ta sama tradycja nazywa go założyciela potomek Eneasza – Brutus Troi, który żył w 1100th lat przed naszą erą. Jednak badacze uważają to wersja całkowicie bezpodstawne. Tak więc, jako fundament Londynie zwany okres 43-tego roku naszej ery, a założyciele – Rzymian, którzy najechali wyspę pod wodzą cesarza Klaudiusza. Początkowo było to dość mała wioska, zajmuje powierzchnię 0,8 tys. km i równy terytorium współczesnej Hyde Park, a do początku 2 wieku, rosło i stało się stolicą rzymskiej prowincji Britannia. Warto zauważyć, że zdecydowana większość mieszkańców byli imigranci z różnych części Europy kontynentalnej.

Jak początkowo nazywano stolicę Wielkiej Brytanii

Pierwszym, który rozpoczął odkrywanie pochodzenie słowa „Londyn”, był znanym proboszczem Galfrid Monmutsky, który żył w 12 wieku. W swojej książce „Historia królów Brytanii”, łączył go z imienia legendarnego władcy Luda. Jednak ci, którzy chcą dowiedzieć się, jak pierwotnie znany jako stolicy Wielkiej Brytanii, jest zapoznanie się z danymi uzyskanymi przez naukowców z Wielkiej Brytanii w 1998 roku. Tak, pierwsza osada na terenie współczesnego Londynu był znany jako Londinium a słowo najprawdopodobniej wywodzi się od drevnekeltskogo słowem „Plowonida”, składający się z dwóch indoeuropejskich korzeni „plew” i „Nejd”, co tłumaczy się jako „za”, „wiosłowania” lub „pływania” i „flow”. Więc słowo do 1 wieku pne, starożytni Celtowie byłoby wyznaczyć odcinek Tamizy, położone na ujściu do Forda poniżej Westminster. W ich języku to jest najpierw przekształcona „Lundonjon”, a następnie przekształcony w walijskim „Lundein”, od której pożyczył od Rzymian i zaczął mówić jak Londinium. Jest też inne wytłumaczenie. W szczególności, niektórzy badacze uważają, że nazwa pochodzi od łacińskiego pochodzenia słowa „Lond”, czyli „dzikie miejsce.”

Historia Londinium

18 lat po założeniu miasta zaatakował armię Królowej Iceni Boudilli, który prowadził anty-Roman buntu po śmierci męża. Gubernator brytyjskim Gay Svetony Paulina, wiedząc, że nie będzie miał czasu na przygotowanie się do obrony, zdecydował się wycofać. W rezultacie, Londinium została spalona, a mieszkańcy zabici. Jednak pierwsze nazwa Londynie nie zniknął z mapy Imperium Rzymskiego, jak miasto została reaktywowana przez koniec 100-letniej już było stolicą Wielkiej Brytanii. Ponadto, jego populacja osiągnęła 60 tysięcy osób, co sprawia, że w tym czasie dość duża osada w Cesarstwie Rzymskim, który zbudowano bazylikę, łaźnie publiczne, amfiteatr i Fort i umieszcza miasto garnizonowe. 100 lat później, Wielkiej Brytanii została podzielona na dolną i górną. Kapitał ten ostatni i stał Londinium.

sierpień

Jednak Londinium nie był jedynym starożytna nazwa Londynie. Fakt, że w 4. wieku, Rzymianie przemianowano go w sierpniu. Więc odpowiedź na pytanie, jak pierwotnie nazywany stolicą Wielkiej Brytanii i powinna wskazywać nazwę. Jednak wkrótce potem Rzymianie zostali zmuszeni do opuszczenia tego miejsca. Dlatego jest to absolutnie rzymska nazwa nie trzymać, a tylko specjalistyczne historycy wiedzą o jego istnieniu.

Londyn w wieku 5

Jak wiadomo, rzymska okupacja Wyspach Brytyjskich zakończył się w 410 roku. Tak więc, jeśli pierwsza część pytania, jak początkowo nazywano stolicą Wielkiej Brytanii, a ilu ludzie żyli tam w roku 400, nie jest łatwo odpowiedzieć, potem drugi, są pewne problemy. Po trzech dekadach przed Piktów i Szkotów przyszedł do ścian Londinium, ale zostały zepchnięte, aw ciągu czterech lat miasto ma tylko jeden legion stróżowania. Zatem najbardziej zamożni Rzymianie, z krewnych na kontynencie zaczęły go opuszczać, co doprowadziło do gwałtownego spadku populacji. Opuszczone miasta zaczęli osiedlać plemienne przedstawicieli Brito, jednak i oni nie chcieli go zatrzymać, a pod koniec wieku 5 Londinium całkowicie pusty.

Jaka była nazwa Londyn wcześniej (gdy Anglosasi)

Obszar położony jest nad brzegiem Tamizy, nie mógł długo pozostają nierozliczone. Nie jest zaskakujące, że na koniec 400. lat naszej ery ziemie te przyszedł Anglosasów. Nie rozstrzygać w Londinium, i założył nowe miasto. Stało się to w 600-lat, a prawidłowa odpowiedź na pytanie: „Jak pierwotnie nazwano stolicę Brytyjczyków podczas Anglosasów”, będzie Lyundenvik. Już w 8 wieku stało się ważnym ośrodkiem handlowym i port, gdzie statki przybywają z różnych krajów. Nawiasem mówiąc, w tej dziedzinie ekspertów lingwistycznych pamiętać, że „vik” miasto zawarte w tytule przyrostek ma szczególne znaczenie. Faktem jest, że w staroangielskim oznacza to „miasto Market”. Inna nazwa – Lyundenburg – pojawił się w 886th roku, kiedy Alfred Veliky zaangażowany w meblarstwie opuszczony Londinium, przywrócił rzymskich fortyfikacji, zbudowany nowy i przekształcił go w twierdzy. Takie obiekty w języku anglosaskim nazywa się „Burj”, a więc nowa nazwa była zawierają przyrostek. Lyundenburg, które zajęły terytorium dzisiejszej City of London, wkrótce stał się głównym miastem regionu, a ostatecznie w pobliżu Lyundenvik zamienił się w małej osadzie znanej dziś jako Aldwych.

Teraz wiesz, jak początkowo nazywano stolicę Wielkiej Brytanii, a ilu ludzie żyli tam w pierwszych wiekach po jej powstaniu. Więc można ocenić, co olbrzymi skok został wykonany w Londynie w ciągu ostatnich 2000 lat, podczas których z małego fortu wojskowego, stał się jednym z największych miast na świecie.