186 Shares 7406 views

Jakie są najbrudniejsze miasto na świecie?

W ostatnich latach ludzkość ma negatywny wpływ na środowisko. Rośliny stale działające wytwarzają różne substancje chemiczne w powietrzu, zanieczyszczają wodę i ziemię. Konsekwencje tego wszystkiego jest dość smutny: umiera każdego roku ogromną liczbę nie tylko zwierząt, ptaków i ryb, ale także ludzie, pojawiają się przerażające mutacje nieuleczalne choroby. W 2007 roku został po raz pierwszy przeprowadzono badanie w celu określenia najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie. Ocena opiera się na śmiertelności, poziom opieki medycznej, wody i zanieczyszczenia powietrza.


Najbrudniejsze miasto na świecie – Sumgait. Choć Azerbejdżan i próbuje stać się drugi Dubaj, ale wciąż nie może poradzić sobie ze złym ekologia. W całą dobę miasto biegnie cztery tuziny rafinerie, powodując ludzi nie może oddychać, a poziom raka rośnie z każdym dniem. W ciągu roku, nie jest emitowany ponad sto ton toksycznych emisji.

Na drugim miejscu Linfen. Populous Chiny mogą pochwalić doskonałej czystości w każdym mieście, ale jest to najbardziej zagrażające życiu. Zatrudnia dużo węglowych elektrowni, dzień palenia i nocnych. Najbrudniejsze miasto na świecie jest stale emituje ołów, arsen i dwutlenek siarki, które są szczególnie negatywny wpływ na zdrowie dzieci.

Niesławne trzech liderów weszła innego chińskiego miasta – Tyanin. A wszystko to wina – ołów górniczego. W związku z huty, położone tutaj, poziom ołowiu w atmosferze przekracza dopuszczalne granice dziesięciu.

Najbrudniejsze miasto świata koncentruje się w Azji i Afryce. Potwierdzeniem tego stwierdzenia był indyjski miasto i Sukinda. Wszystko to wina – złoża rudy chromowej. Do tej pory, przetwarzanych skale, nie tylko zanieczyszczają otoczenie miasta, ale nawet pływać w wodzie pitnej. Taka sytuacja jest oczywiście wpływa na zdrowie obywateli.

Indian miasto Vapi stała się najbardziej zanieczyszczone z powodu fabryk, których liczba jest bardzo duża. W wyniku podziemnej wody są zanieczyszczone rtęcią, która jest ponad 96 razy niż sugeruje standardów WHO. Każdego roku wzrasta śmiertelność populacji.

Ocena z „najbrudniejszych miast na świecie” i było miasto La Oroya (Peru). Przyczyną porażenia wydobycia rud. W rezultacie, roślinność umiera z powodu kwaśnych deszczów, i ludzi – ze względu na wysoką zawartość ołowiu we krwi.

Dziesięć najbardziej niebezpieczny i uderzyć dwóch rosyjskich miastach – Dzierżyńsk i Norylsku znajdujące się odpowiednio na siódmym i ósmym miejscu. Wszystkie usterki działania zakładów chemicznych i hut są uwalniane do atmosfery substancji toksycznych. Śmiertelność rośnie, dzieci urodzonych z chorobami wrodzonymi.

W najbrudniejszych miasta na świecie był i ukraiński Czarnobyl. Wszystko to wina była eksplozja w fabryce, która ma wpływ na życie prawie 5 milionów ludzi. Były w strefie promieniowania zmarło wielu stały się niepełnosprawne. Dzieci urodzone po wypadku, słaby układ odpornościowy, niektóre – choroby wrodzone.

Jak widać, wszystko miasto stało brudne powodu ludzkiej krótkowzroczności i obojętności z poszanowaniem środowiska naturalnego i innych ludzi. Jeśli rząd z tych krajów nie podejmie żadnych działań w celu oczyszczenia środowiska, sytuacja ekologiczna jest na krawędzi katastrofy.