490 Shares 7315 views

Badamy wulkanu Kilimandżaro

Ten niezwykły górskie, pokryte cap śnieg jak szary, znajduje się w północnej Tanzanii. Tłumaczone z nazwą Kilimanjaro suahili oznacza „Shining Mountain” – jest bardzo odpowiedni do tej majestatycznej góry.


Jest to najwyższy punkt w Afryce – jego wysokość wynosi 5899 metrów, więc jest to wyraźnie widoczne przez wiele kilometrów. Jej zbocza nachylone wzrosnąć do góry płaska i wydłużona, który jest gigantyczny krater tego potężnego wulkanu.

Wulkan Kilimandżaro rozciąga się przez dziewięćdziesiąt siedem kilometrów długości, a sześćdziesięciu czterech kilometrów szerokości. Ta góra jest tak wielka, że jest w stanie utworzyć własny klimat. Ciepłe i wilgotne powietrze znad Oceanu Indyjskiego, w obliczu tej ogromnej przeszkody, daje wniesiona przez wilgoć w postaci śniegu lub deszczu.

Na dole i na niższych stokach Kilimandżaro rosną kawę i kukurydzę. Powyżej, aż do około trzech tysięcy metrów, stoki górskie pokryte są gęste lasy deszczowe. Turyści z całego świata przyjeżdżają do Afryki, aby zobaczyć majestatyczne Kilimandżaro.

Wspinaczki górskiej może być wykonany do Shira Plateau, znajduje się na wysokości 4000 kilometrów na SUV. Turystyka wspinaczka zaangażować się w Tanzanii i Kenii. Biorą od czterech do sześciu dni. Będziesz w stanie wznieść się do równikowych lodowce i zobaczyć wspaniałe widoki Afryki. Kilimanjaro – to najwyższy wulkan w Afryce.

Śnieg i wiszące lodowce osłaniające Kilimandżaro, uważany za jeden z cudów świata. Po tym wszystkim, że jest bardzo blisko równika. Jednak ze względu na globalne ocieplenie, czapki śniegu, zwieńczeniem Kilimandżaro gwałtownie topnieją.

Jeśli chcesz zobaczyć lodowiec w środku Afryki, to należy spieszyć: według badaczy, nie pozostał w górach śniegu w 15-20 lat. Proces ten nie zacząć już dziś. Redukcję warstwy lodu zaobserwowano w ciągu ostatniego wieku, od 1912 roku. W tym czasie wulkan stracił więcej niż 80% warstwy lodu.

Media zaczęły mówić o tym dopiero w latach 90-tych. Zaskakujące, afrykańskiej góry, gdy pokryte śniegiem w warstwie o grubości 100 m Kilimandżaro przekształcony skalnego nieużytki. Oszałamiająca tarasy lód pozostał na południowych zboczach góry, na wysokości ponad 4000 metrów.

Wielu turystów przyciąga okazję odwiedzić Park Narodowy Kilimandżaro, położony niedaleko miasteczek Moshi i Akshi. Oczywiście, główną atrakcją parku – jeszcze uśpiony wulkan Kilimandżaro, zawarte w strefie sejsmicznej. Ten śnieżny szczyt w 1987 roku na liście dziedzictwa UNESCO.

Szczególnie godne uwagi są jeziora utworzone przez wód spływających z gór, utworzonych przez śniegi topnienia. Chapa To jezioro, znajduje się w małej starożytnego krateru jeziora i GIP, położony na granicy Kenii i Tanzanii. osiąga ona 16 km długości i 5 km szerokości.

Na wschód od parku znajduje się rezerwat łowiecki. Jest domem dla antylop, żyrafy, zebry, słonie, węże i wiele różnych ptaków.