148 Shares 2724 views

Co to jest zemsta? Jak to uczucie wpływa na nasze życie?

Bolesna znajomość, gdy ciało zwraca się na zewnątrz, płonie, płomienie i świadomość, gdy niemożliwe jest odsunięcie zaciętego pięści, uczucie to przenika przez chwilę, nie kryje się, ani nie jest zbawione … Ale co to jest zemsta? Czy to jest tak ważne w naszym życiu? Jak przypisać je do naszych myśli?

Często jesteśmy zdradzeni przez drogich ludzi, tych, którzy byli w pobliżu i wspierali, śpiewali na naszym cześć hipnotyczne pieśni i śmiali się ze wspólnymi wrogami. Jak wybaczyć nóż w sercu?

Świadomość konsekwencji ich myśli

Co to jest zemsta? Jest to chorobliwy, utrwalony stan, który tęskni za jednostronnym odrzutem. To jest ból, który musi zostać zwrócony właścicielowi, gdy zwracają utracone portfele, klucze do samochodu lub mieszkania i biżuterię. Nie zawsze przynosi radość, ale obsesja do zmiany przebiegu zaniedbanych wydarzeń nie opuszcza naszej głowy, dopóki nie planuje się. To uczucie szkodzi naszym ciału i przynosi nieodwracalne konsekwencje, często zachęcając nas do komunikowania się z organami ścigania. Ma niematerialną moc nad człowiekiem, który jest tylko podobny do miłości. Sprawia, że popełnisz niewyobrażalne czyny, za które musisz płacić rachunki i własnym sumieniem.

Czy warto odwetu?

Co to jest zemsta? Czy warto odwetu? To koło fortuny, gdzie nie zależy od nas, co nastąpi dalej i jak niewinny wynik się spełni. Daje to dumę. Zemsta jest grzechem! Ortodoksja mówi, że trzeba przebaczać zniewagi naszym sprawcom, zapominać i wypuszczać, ale powód mówi innym. Kogo zaufać?

Określenie własnych uczuć

Pragnienie zemsty … nikomu, nawet na sekundę, to uczucie nie zakradło się. Każdy z nas doświadczał co najmniej raz w swoim zazdrości, z oburzenia z różnych powodów, ale w odpowiedzi działał wyłącznie na podstawie jego charakteru. Motywem zemsty, jeśli o tym myślisz, może być najbardziej brzydka i nieuzasadniona. Jeśli jesteśmy zadowoleni z naszego życia, mamy wszystko, co niezbędne, aby się przełączyć, a nie zatrzymywać się na tym, co się dzieje, zwykle nie postrzegamy wykroczenia jako czegoś innego niż chmury, a naszym zimnem i obojętnością tylko prowokujemy sprawcę i śmieje się, jak on sam sobie zjada .

Ale jeśli coś się różni: w pracy dyrektor jest zepsuty każdą minutą, jego życie osobiste nie jest szczęśliwe, facet poszedł do przyjaciela z dzieciństwa, a ona jest dobra, ukradła kogoś innego szczęścia z zazdrości, a teraz jest zadowolona i pogodna – oczywiście jesteśmy w Wściekłość nie pozwoli nam tego wydarzyć, ale popełnimy błąd. I przysięgamy zemścić się w dogodnej chwili. Zacznijmy od zemsty na dawnych. Jednocześnie poprawimy się, porzucając znienawidzoną pracę z niekompetentnym składem przywódcy, weźmie niezaplanowane wakacje na czas nieokreślony i znajdzie się wspaniałego człowieka, aby wszyscy nie mogli spać z zazdrością. Ale czy sprawi, że będziemy mniej nieszczęśliwi niż w rzeczywistości?

My i prawdziwy świat

Co to jest zemsta? Często my to czerpiemy. W kolorowych fantazjach wyrywamy włosy z dala od naparów, rozpryskując je twarzą w twarz z trującym kwasem lub stawiając czoła złamaniu byłego zdrajcy, ale w rzeczywistości tylko pogłębiamy problem, rzucając na głowy coraz więcej kłopotów: tam, w kolejce po chleb, krzyczeli na powolny, W tym, co nie winna starsza kobieta, aw transporcie publicznym oskarżonym o molestowanie, młody człowiek, który właśnie zmiażdżyć próbował dotrzeć do wyjścia, ale tutaj pobił bankomat, który powoli wypłacał pieniądze, myślał i pytał o niepotrzebne kombinacje … W rezultacie W końcu tylko myrujemy nasze zdrowie, naszą psychikę, stajemy się drażnieni, podejrzliwi i znieważeni, ale czy ci ludzie będą uporczywie traktowani przez innych i czy czeka nas długo oczekiwana radość?

Czy muszę zacząć swoją zemstę?

Zemsta nie sprawi, że ktoś będzie szczęśliwy, nie przestępca, nie mściciel, ale zniszczy oboje życie. Stajesz się zakładnikiem nieprzewidzianych sytuacji, a reszta zacznie się śmiać z bezpłatnych wyników. Czasami warto rozważyć rozwiązywanie nagromadzonych kwestii spokojnie. Ale jeśli jesteś pewien, że nie jest to Twoja opcja, musisz wiarygodnie studiować swojego przeciwnika. Nie możesz walczyć bez rozpoznania! Grając tę sztuczkę, przebiegły człowiek z pewnością liczy na kontratak, a jeśli nie poczekasz trochę czasu, staniesz się tylko słabą zabawką w swoich rękach, weź się w nieprzyjemne światło dla każdego, aby zobaczyć. Należy również podkreślić przestępstwo, które poniósłeś, nie lekceważ wroga i nie szkodzi więcej niż ci, ponieważ w zamian otrzymasz tylko zemstę.

Jeśli Twoje plany nie zawierają zapisu o wyroku skazującym i długotrwałym więzieniu, odrzuć myśli o straszliwych obrażeniach, które nakładają się na kodeks cywilny i karny. Nie chcesz, aby Twoja sytuacja gorsza niż była, i umieść ogromny krzyż na lepszą przyszłość? Czy to jest warte? Nadal nigdy nie złamuj zła na krewnych i przyjaciółkach, nie przyniesie dobrego, zwłaszcza jeśli nie stały się sprawcami celebracji Twojej wrzącej krwi.

Jak pozbyć się pragnienia zemsty?

Pragnieniem zemsty jest nieprzyjemne uczucie. Ale jeśli chcesz pozbyć się tego negatywnego uczucia, na początek musisz przestać wstydzić się swoimi myślami i faktu, że zostałeś zniszczony w określonym okresie swojego życia i sfery aktywności, niezależnie od tego, czy jesteś osobista czy pracownicza. Spróbuj ukierunkować negatywną energię na naukę czegoś nowego, skorzystać z wolnego czasu na zmianę. Zacząć walczyć energicznie z sobą iz pragnieniami. To pomoże medytacji, jogę, niektóre rodzaje igieł. Puść przeszłość, staraj się zapomnieć o złych rzeczach, które Ci się przydarzyły i otworzyć się na nowe. Tworzenie dzienniczka, bloga, rozmówcy przez korespondencję pocztą, dyktafon lub spotkanie z psychologiem.

Długo oczekiwane zmiany

Jak tylko zdecydujesz, że jesteś gotów cieszyć się życiem i niech zmiany, musisz działać natychmiast. Przecież nie ma prawdy słowami, tylko w działaniach, a jeśli odłożymy na jutro, to nigdy nie przyjdzie. Przede wszystkim trzeba mówić tak, aby niepotrzebne ciężkie obciążenie opuściło nasze serce, myśli, duszę i ramiona. Przemyśleć, co się dzieje wokół i powrócić do rzeczywistości pomoże tylko zaakceptować rzeczywistość jako taką. My, ludzie – wszystkie istoty, które są zdolne do myślenia i medytacji, charakteryzują się smutkiem i cierpieniem, ale dlaczego mają obsesję na punkcie? Prawdopodobnie jedynym wyjściem jest przestać myśleć o tym, co się dzieje jako coś tragicznego i docenić każdą chwilę – mimo wszystko jest piękna i niepowtarzalna.

Czas uzdrawia

Aby walczyć z zemstą, zajmuje dużo czasu i wysiłku. To nie jest zwyczajne chłód, nie można wyleczyć go przez tydzień, jeśli po prostu wypijesz tabletki przepisane przez lekarza i przez kilka dni spoczywa w ciepłym łóżku. Szpitalnictwo, oczywiście, nie jest wymagane, ale na chwilę byłoby mile widziane, ale z dala od ludzi. Kiedy tylko się uspokoisz i napełniasz się dobrem od wewnątrz, życie zmieni się na lepsze. Nigdy nie zemsta! Bądź rozsądny w swoich działaniach i myślach!