241 Shares 7164 views

I wiesz, kim jest altruist

W dzisiejszym społeczeństwie wiele osób łączy się w jedną całość. Komunikując się z człowiekiem, rozumiemy, czy jest dobry czy zły. Dziś rzadko spotyka się ktoś nazywany altruistą. I nie każdy wie, co oznacza to słowo, ponieważ zapominaliśmy główne cechy charakteru, które ludzie powinni docenić. Więc kto jest altruistą? Co się dzieje w jego głowie? Jaka jest siła napędowa? Co on jest zdolny?

Altruistą jest osoba działająca zgodnie z zasadą jego życia. Próbuje poświęcić coś dla dobra innych ludzi, bezinteresownie pomaga i daje coś dla potrzebujących. Czasem jako ofiara, czas, siła i wartości materialne mogą działać. Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebują tacy ludzie, jest dbanie o kogoś. Lubią oddawać swoją uwagę, uczucie, uczucia, a w zamian chcą zobaczyć osobę szczęśliwą. W małżeństwie takie osoby są idealnymi partnerami dla swojej połowy.

Kto jest altruistą, starał się dowiedzieć od czasów starożytnych, czasami nie rozumiejąc, dlaczego w twardym i imperialnym świecie człowiek zachowuje się w ten sposób. Dlaczego jest motywowany przez stanowisko bezinteresowności? W rzeczywistości narodzi się takich ludzi, aby uczynić świat bardziej uprzejmym. Wymagania, zainteresowania i wartości innych osób są nad sobą własne, dla nich nie ma istotnych powodów popełnienia czynu. Wierci wierzą, że robią dobre i zmieniają życie na lepsze. Czasami niestety są one właśnie używane.

Dzisiaj ludzie, którzy pragną oddać wszystko za dobrobyt innych, są postrzegani z lękiem. Niektórzy ludzie myślą: dlaczego potrzebujemy tego wsparcia, którego nikt nie docenisz? I wszystko jest w porządku, niech zrozumieją. Według psychologów jest to błędne i równoznaczne z egoizmem. Ostatnia cecha charakteru czyni osobę zainteresowaną i pesymistyczną. Altruistyczni, egoistyczni – antonimy, tacy ludzie są zupełnie przeciwni, z różnymi poglądami i istotnymi pozycjami.

Jak pokazują liczne badania, altruciści dzisiaj powodują negatywne emocje. Przeprowadzono kilka gier fabularnych, które pokazały, że ludzkość jest lepiej traktowana jako skąpe, leniwe i chciwe niż osoby niepożądane, jak aniołowie. Dlaczego tak się stało? Kto jest altruistą dla ludzi i jak zasłużył na taką hańbę? Odpowiedź jest oczywista: każda osoba po prostu nie może być zupełnie bezinteresowna, to dziwne, że widzi tę cechę u innych ludzi, po prostu nie ufa temu, co się dzieje.

Poza tym, kto z nas chce być gorszy od drugiego? Nikt! Dlatego dla altruistów i są tak ostrożni i negatywni. Są zbyt dobre dla naszego okrutnego świata. Niezależnie od tego, jak zwykła osoba się stara, dobro i zło zawsze będzie w niego walczyć, z reguły złe trochę pokona. Co z tego wynika – zwykli ludzie zawsze będą nieco gorsi niż aniołowie.

Jeśli poprosisz o część ludności, nie każdy odpowie, kto jest altruistą. Być może wiedząc, że są naprawdę bezinteresowni i mili ludzie, ludzkość nie traktuje ich tak ściśle, postawiłaby je przykładem młodemu pokoleniu. Możliwe, że w końcu tak się stanie.