898 Shares 7636 views

W jakim wieku najlepiej jest urodzić swoje pierwsze dziecko: medycyny i zdrowego rozsądku

Gdy świadome planowanie dzieci, wiele par zastanawiać , w jakim wieku najlepiej rodzić do ich pierwszego dziecka. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę, to z punktu widzenia dobrobytu społecznego, jak to jest teraz w zwyczaju robić w krajach zachodnich, a za pierwsze dziecko w matek pojawia się dopiero po 30 lat. Pierwsza kobieta zajęty kariery i osiągnięcie pewnego poziomu finansowego, a dopiero potem myśleć o następcy. W czasie ciąży, para jest zazwyczaj już mają dom, samochód i konto w banku stałe.


Takie podejście pozwala w pełni poświęcić się dla dziecka bez konieczności martwienia się o co kupić paczkę pieluch lub żywności dla niemowląt. Ale jeśli zdecydujesz w jakim wieku najlepiej jest urodzić pierwsze dziecko, z uwzględnieniem zaleceń lekarskich, widok jest nieco inna. Eksperci uważają, że najlepszym okresie – 18-25 lat. W tym wiekiem reprodukcyjny system jest w pełnym rozkwicie, a problemy ginekologiczne jest znacznie mniejsza niż w starszych kobiet. Dlatego ciąża odbywa się bez jakichkolwiek problemów i łagodniejszy.

Jeśli nie zgadzają się z opinią, że medycznego, w jakim wieku jest najlepsza do rodzenia pierwszego dziecka, i myślę, że można poczekać, należy zwrócić uwagę na następujące warunki. Każdego roku podaż jaj spada. Ponadto, każda choroba, a nawet wspólny infekcja wirusowa, która wpływa na żywotność jaj. Dlatego wiek 35 są znacznie mniej prawdopodobne, aby zajść w ciążę bez żadnych problemów, a liczba aborcji, brakowało aborcji u dorosłych matek znacznie więcej niż młodych.

To również nie przypadek, że dokładnie 35 lat zidentyfikowali jak wiek, po którym wszystkie kobiety w ciąży powinny być pokazywane na genetyce, obowiązkowe badania na ewentualne wady rozwojowe płodu. Oczywiście, rodzić do 40 lat może być, ale jeśli można to zrobić szybciej, lepiej jest nie do opóźnienia w takim późniejszym terminie.

Z drugiej strony, pod koniec ciąży jest zwykle pozytywny wpływ na organizm kobiety: podczas noszenia dziecka zwiększony przepływ krwi w organizmie, z początku zemsty na pracę wielu narządów i układów. I nie pogorszyć stan matki i odmładza ją. Nie zapominaj także, że starsza dziewczynka już psychicznie przygotowany do porodu. Oni nie mają presji innych, którzy są zobowiązani do cały okres ciąży młodych matek narzucić swoje poglądy, mówi w jakim wieku najlepiej rodzić do ich pierwszego dziecka. Jest to często zbyt młody ciąży znaleźć się bez wsparcia ze strony bliskich, które mają wpływ na ich kondycji psychicznej i, w konsekwencji, na zdrowie dziecka.

Oczywiście, nikt nie może powiedzieć kobiecie, kiedy lepiej jest mieć dziecko, to musi go określić za siebie. Ktoś dojrzewa do tego już w 17 i świadomie planują dziecko, a drugi 30 nie może być jeszcze gotowi, chętni dłużej żyć dla siebie.

Oczywiście, z punktu widzenia lekarzy i zdrowego rozsądku, jest idealny okres, gdy dziewczyna jest już zupełnie niezależna, ale jej ciało jest nadal dość młody. Więc jeśli masz możliwość i chęć posiadania dziecka do 30 lat, nie należy się oprzeć i spróbować zarobić więcej i rosną przed pierwszym etapie kariery. Jeśli długo odkładać planuje ciążę, może być za późno.