145 Shares 8593 views

Ciągnie podbrzusze? Jakie są przyczyny?

Co o tym myśleć, jeśli ciągnąć podbrzusza? Jak zakwalifikować tego rodzaju dolegliwość? Co skłoniło nasz organizm służyć alarmy? Istnieje wiele odpowiedzi na to pytanie.


Przede wszystkim, jest to oznaką ciąży. Oglądając w wielu objawów (ciągnie dolnej części brzucha, nudności, zawroty głowy, osłabienie), nie można dokładnie zdiagnozować zapłodnienia. Jednak takie zjawiska nastąpić na wczesnym etapie ciąży. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego boli i ciągnie podbrzusze?

Jaj i plemników na spotkanie w celu utworzenia zygoty. Te ostatnie powinny dotrzeć do macicy, przechodząc przez jajowodów i wzmocnić jej ściany, aby móc rozwijać się płodu w przyszłości. Zazwyczaj „trip” trwa od sześciu do dwunastu dni. Wynika to z indywidualnych cech kobiecego ciała. Koncepcja pojawia się zwykle w momencie, kiedy kobieta ovulates, który przypada na dziesiątej – XII dniach cyklu miesiączkowego. Zygota osiąga swój cel na koniec cyklu. Większość kobiet czuje się jak na ten czas ciągnie dolnej części brzucha, który sygnalizuje nadchodzące miesiące lub ciąża.

Dlatego wczesna ciąża jest dość trudna do określenia. Nawet jeśli ciągnięcie podbrzusza, miesięczne opóźnienie może być wywołane przez inne czynniki, na przykład, sytuacje stresowe, stosowanie preparatów hormonalnych, infekcji, zapalenia, urazy, skutki płci czy badania ginekologicznego.

Kiedy ciąża jest już ustalone w jamie brzusznej może wskazywać na nasilenie zagrożenia poronieniem. Kontrakty macicy, próbując pozbyć się ciała obcego, który jest zapłodniona komórka jajowa. Jednak natura zadbał o bezpieczeństwo płodu, osłabienia funkcji ochronnych kobiecego ciała na wczesnym etapie ciąży. Ale to nie zawsze pomaga. Zdarza się, że jajko jest nadal odrzucona przez macicę. W takich przypadkach, kobieta może nawet nie zauważyć, że była w ciąży. Typowe objawy: ciągnie dolnej części brzucha, napina klatce piersiowej, ból w obszarze bioder i lędźwiowego – poprzedzać wystąpienie miesiączki. Podobne objawy pozwalają ominąć nieudaną ciążę i zachować psycho-emocjonalne tło jest normalne.

Jeśli ciąża trwa już kilka tygodni i ostro ciągnie dolnej części brzucha, ból w dolnej części pleców i jest oddawana, otwiera krwawienie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, tak aby nie dać płód umrze.

Powodem, dla którego ciągnie podbrzuszu są również:

– choroby układu żołądkowo-jelitowego, wraz z procesami zapalnymi i barach;

– skoki;

– gruczolaka prostaty u mężczyzn;

– skurcze jelit;

– onkologii jamy brzusznej;

– miednicy onkologicznych;

– przepuklina kręgosłupa lędźwiowo w;

– zapalenie wyrostka robaczkowego.

Ból brzucha może towarzyszyć częste oddawanie moczu, śluzu i krwawego rozładowania. Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na nerki i pęcherza moczowego. Jeśli wystąpią nudności i utrata przytomności, bladość, zmniejszenie ciśnienia, należy skonsultować się z lekarzem, gdyż może być krwawienie wewnętrzne.

Większość ćwiczeń lub radykalna zmiana stylu życia, stres przyczyniają się do przyczyny dolegliwości. Rysunek ból brzucha może być również prekursorem przepukliną, która w większości przypadków powoduje przeciążenie aktywności fizycznej ciała.

Z powodu licznych przyczyn dokuczliwy ból w jamie brzusznej, a także możliwych negatywnych skutków tej dolegliwości, należy spróbować, aby nie zaniedbywać porady profesjonalnych dietetyków i trenerów, jeśli odwiedzisz sportu lub siłownię. Przeciążenia organizmu z dążeniem do osiągnięcia pożądanego kształtu może być bardzo kosztowne dla zdrowia. Zaniedbanie profesjonalnych porad może być obarczona nawet niezdolność do poczęcia później, niedźwiedź i urodzić dziecko.

W celu określenia dokładnego rozpoznania konieczne jest poddawany skriningowi na specjalnych urządzeniach (USG, mammografii baru wlewów, laparoskopowej diagnoza).