128 Shares 8770 views

Ile żyć papuga w niewoli?

Dziecko pyta kupić papugę. Ale żyłeś różnych ras, a niektóre z nich już zmarło, przynosząc wiele żalu do wszystkich członków gospodarstwa domowego. Jeśli zastanawiasz się , „Ile żyć papuga?” Nasz artykuł jest dla Ciebie: ona wprowadzi Cię w tajniki długowieczności papug. Mamy nadzieję, że będą one użyteczne i pierzastych przyjaciół zachwyci swoją rodzinę na bardzo długi czas.

papużka falista

Ilu żywych niespokojnych małe kolorowe ptaki – papugi? W naturze, ich żywotność jest niewielka – około 5 lat. Eksperci twierdzą, że w niewoli to gatunek papugi średnio stanie żyć 10 do 15 lat. Z większą starannością, aw przypadku braku choroby – do 20 lat. Ta różnica w długości życia wynika z opieki i ochrony, które mogą zapewnić ludziom.

Że obejmuje pojęcie „szczególnej troski”?

1. Oprócz właściwego odżywiania i terminowe budgies uzdatniania zwrócić uwagę na siebie, aby komunikować się z osobą i aktywnego stylu życia. Papugi mają latać, więc każdy dzień, aby zwolnić je z klatki na chwilę. Inaczej ptaki mogą się rozwijać.

2. Nie kąpać psa, zwłaszcza z mydłem – to boli go. Lepiej jest umieścić w celi z małym pojemniku z wodą – czasami papugi uwielbiają powitalny w wodzie.

3. Bliskość do innych zwierząt w domu może być katastrofalne dla papużek falistych. Cat – jest wrogiem №1 dla nich. Nawet jeśli jesteś absolutnie pewien, że kot nie dostać się do ptaków, jej obecność jest tak denerwujące papugi, mogą umrzeć z silnego stresu, nawet w młodym wieku. Możemy z całą pewnością powiedzieć, ilu mieszka papugę, w większym stopniu zależy od opieki i uwagi właściciela niż przeciętnego trwania życia ptaków.

4. Troska o klatce papug powinny być co tydzień.

Ile żywe papugi Jaco?

Te piękne Afryki Grey papug żyje, według niektórych zoologów do 50 lat. Podobnie jak inne gatunki papug, są bardzo wrażliwe na jakość opieki i warunków przetrzymywania. Ponadto, właściciel musi być zapewniona przez niektórych momentach ich codziennym życiu, w celu uniknięcia Szarych zatrucia. Ile żyć papuga z ludźmi, więc to musi być poddany niebezpieczeństwo stwarzane dla ptaków nawet przypadkowego kontaktu z potencjalnie szkodliwe dla tych substancji. Rozważmy główne czynniki ryzyka:

  • Nikotyna – szkodliwą substancją, która powoduje, śpiączki i śmierci papugi. Ukryć swoje papierosy, popielniczki i niedopałków – i ptak będzie żył dłużej.
  • Alkohol: pewność, że Szarzy przypadkowo nie smakowały swoimi okularami, bo to jest bardzo złe dla niego.
  • Spray i Soap: Heksachlorofen, który jest częścią tych produktów powoduje biegunkę i czasową ślepotę u ptaków.
  • soli kuchennej: orzechy, krakersy solone, kiełbasa i inne ludzkie traktuje, że papuga może przypadkowo próbować, on kategorycznie przeciwwskazane. W przypadku zatrucia wpływa na układ nerwowy, ptak drżenie i kiwanie głową. To wymaga dużej ilości wody, aby zneutralizować uszkodzenia produktów wymienionych.

Na pytanie, ile mieszka papugę nie można odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ odpowiedź zależy od tego, w jaki sposób właściciel zadbał o swojego zwierzaka, co zrobił w celu skorzystania ze stypendium inny młody tak długo, jak to możliwe.