211 Shares 6012 views

W jaki sposób wiązania kotów?

Każdy, kto mieszka kot, prędzej czy później, pomyśl o drutach. Natura nadal wymaga własnego. I koty i koty stają się dojrzałe płciowo już 6-9 miesięcy. Zachowanie zmienia: kot zaznacza terytorium może „dostosować” się pod każdym miękkich zabawek; Cat rozpoczyna meowing, zmienia chodu (windy ogona i pochyla się do tyłu), zaczyna się toczyć na podłodze; jeśli stosuje się tkaniny oczko znaleźć mokrą plamę. Jednym z głównych oznak gotowości do krycia Koty: kiedy gładząc plecy usuwa ogon i palce drżą przednie łapy.

Ale to nie znaczy, że krycia Koty brytyjskie w czasie tolerowane. Zwierzę jest jeszcze zbyt młody na to. Ale pomyśl o znalezieniu partnera mają czasu. Dotyczy to również tych, którzy zaplanowali godowe szkockie koty. lepiej zapoznał kot z kotem z góry, ale dziania po drugim (trzecim lub nowszy) ciepła.

Jeśli masz kota rasowego lub kota, trzeba spojrzeć na kilka klubu. W tych samych kotów dyskusja godowych, wszystkie terminy (w tym obliczenia), wyznaczonym terminem. Umowa przeniesione na papier i uszczelnione uszczelkami i podpisów. Dokument będzie zabezpieczenie przed różnymi rodzajami roszczeń. Można to zrobić w domu, w dowolnej formie.

Dwa tygodnie przed kryciem, aby uniknąć anomalii wykluczono „Chemistry” (nie kot płynąć i nie należy dotykać spreyamii), nie są przeprowadzane w czasie szczepienia. Obaj przedstawiciele muszą być sprawdzone pod kątem obecności choroby w klinice. Koty obcował bez uprzedniego badania przez lekarza weterynarii jest niepożądany. Weź zaświadczenie podpisane przez lekarza weterynarii, który będzie dalszą pomoc w rozwiązywaniu sporów, gdyby nagle coś pójdzie nie tak.

Cat koniecznie robaki (na 7-15 dni przed kryciem). Odciąć pazurów. Held wiążące terytorium kota, ale nie koty. To jest ważne! Nie każdy (nawet weteran) obejmie kota kota w nieznanym terenie. Pożądane jest, że jedno ze zwierząt została już uwolniona.

Gody kotów, jak to się dzieje?

Więc proglistovana kot, zaszczepione wcześniej, nie ma pcheł (i kotów) i gotowe do krycia na terenie właściciela kota. Typowo, wymagana jest interwencja. Ale trudne chwile zdarzają. Zdarza się, że z powodu stresu zatrzymuje ciepło, wznawianie po kilku dniach. Czasami właściciele są źle dziewczyna, że rynna do rzeczywiście jeść, doprowadzić zwierzę do krycia, a kot nie reaguje. Tutaj natura nie można oszukać. Kot czuje się dobrze.

Gdy kota wypuścić, kot natychmiast podjąć sniff śladów, wyznaczając w ten sposób stan pań. Kot lub obojętnie liście (wtedy nie ma sensu kontynuować i lepiej iść do domu, aż do bardziej odpowiedniego czasu) lub pokazy atrakcji dla gości, mówiąc głośno meow gotowość do zalotów, co w rzeczywistości zaczyna. Jeżeli część kota nie ma żadnych oznak agresji, można zostawić parę sama, ale jeszcze lepiej sprawdzić pierwszym kryciem. Kot zaczyna flirtować z samego kota, ale pozwala mu przyjść na raz. Jest to rytuał kota. Kiedy zbliża kota dostaje w twarz z łapą (a więc przycięte paznokcie obu), cat rekolekcje i zaczyna się „przekonać” nad ich słodki-pytanie „MPP-meow? ..”, ponownie i ponownie zbliża dostaje kolejny cios, a wyraz niezadowolenia z sykiem. Jak to się utrzyma, kot zdecyduje. To może niepokoić kota dziennie, i może pozwolić, aby szybko zbliżyć. Ale jeśli kot jest znudzony umizgnięcie się, że jest w stanie wymyślić, uderzył klepiąc nogi i chwycił za kołnierz, krawat, i nie czekając na pozwolenie.

Kot jest w stanie zrobić kilka miotów dziennie. To zależy od jego umiejętności i, oczywiście, charakter większości kotów. Wykonywanie obowiązków małżeńskich będą kontynuowane tak długo, jak kot nie rozumie, że kot jest już spełniony, potem stracił zainteresowanie swoim partnerem. Tłumaczy się to ze zmianą zapach związany kotów. Zdarza się, że kot pozostaje w polowaniu na kilka dni (liczba par przez liczbę kociąt nie ma wpływu).

Dowiedz koty były kojarzone z sukcesem i jeśli dziewczyna zaszła w ciążę, tylko trzy tygodnie później, nie wcześniej. Skręć w różowe i opuchnięte sutki, zwiększony apetyt, pojawia się senność. Po półtora miesiąca już namacalne dzieci. Urodzili się pojawić od 64 th do 70-go dnia.