384 Shares 8505 views

Jak mogę znaleźć mojej karty graficznej? Wskazówki od zaawansowanych użytkowników

Wielu z nas pamięta, jak po raz pierwszy usiadł przy komputerze, włącz go i zaczął rozumieć zawiłości pracy z komputerem. Ogromna liczba programów, wiele funkcji, strach kliknij „niewłaściwy przycisk” – to wszystko najpierw zafascynowany. Z biegiem czasu, początkujący chce poznać wszystkie liny. I pierwszą rzeczą, że przychodzi do głowy – jest dokładnie wiedzieć, co jego komputer i jakie funkcje ma. To właśnie w tym momencie użytkownik i zaczyna zadawać pytania, skąd wiesz, karta graficzna, płyta główna i procesor modelu. Ten artykuł pomoże odpowiedzieć na te pytania.


Po krótkim kopanie w ustawieniach, można znaleźć potrzebne dane i zrozumieć, że nie wszyscy rozumieją. Numery, nazwiska, GHz – to wszystko jest ciekawe, ale jest nieco niejasne.

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób komputer patrzeć cech systemu operacyjnego Windows. To proste – przejdź do menu „Start”, przejdź do „Panelu sterowania”, a następnie wybrać „System i zabezpieczenia”, a następnie zakładkę „Menedżer urządzeń”. To jest miejsce, gdzie przechowywane są dane, które znajduje się pod „maską” w komputerze.

Teraz musimy mieszkać na ważnych informacji, takich jak karty graficznej. W rzeczywistości, gdy karta wideo zależy od tego jak komputer poradzi sobie z przetwarzaniem różnych wykresów, łącznie z grami komputerowymi. Więc jeśli jesteś projektantem, artystę lub graczy, po prostu trzeba być w stanie odpowiedzieć prawidłowo na pytanie, skąd wiesz, karty wideo.

Można to zrobić na co najmniej dwa sposoby. Po pierwsze, mamy już omówione, po prostu przejdź do „Menedżer urządzeń”, który model karty graficznej zainstalowanej w komputerze. Druga metoda będzie pasować tylko do komputerów stacjonarnych. trzeba będzie zdjąć pokrywę z obudowy i po prostu zobaczyć, co jest napisane na karcie graficznej. Jeśli nie wiesz jak ona wygląda, nie martw się. Zazwyczaj jest to wielka płyta w dolnej części jednostki systemowej. Ale skąd wiesz, karty graficznej, jeśli karta nie można znaleźć? Tylko upewnij się dokładnie, co płyta jest podłączona do kabla monitora. Jest możliwe, że jesteś „szczęśliwy” właściciel wbudowanej karty graficznej. Urządzenie to pozwala na pracę tylko z lekkich grafiki, jak i zaawansowanych programów graficznych i gier nie liczą.

Jeśli kupiłeś komputer niedawno, to jest karta graficzna zainstalowana «» Firma Intel, «GeForce» lub «ATI». „Intel” specjalizują się tylko w osadzonymi grafiki, dwie inne firmy produkują bardzo różny zakres tych urządzeń – od prostych kart home video, Super gry „vidyuhi”, którzy radzą sobie z grafiką na każdym poziomie. Dowiedz się karty graficznej (lub raczej jego model, odpowiednio, i możliwości techniczne) i może być inny prosty sposób. Wystarczy zainstalować jedno z narzędzi do testowania komputera (na przykład «SiSoft Sandra» lub inny program do komputera diagnostycznego), w stanie nie tylko określić markę swojej karty graficznej, ale także, aby pokazać, co może zrobić.

Należy zauważyć, że w prawie wszystkich wersjach systemu operacyjnego Windows, w odpowiedzi na pytanie, skąd wiesz, że twoja karta graficzna będzie praktycznie identyczne. Co więcej, użytkownik może wykorzystać dowolny ze sposobów opisanych powyżej.

Ale jakie możliwości daje nam informacje o tym, jak znaleźć swoją kartę graficzną? Windows 7, na przykład, można automatycznie ograniczyć pewne elementy graficzne w różnych grach, jeśli komputer ma „słaby” karty. I to jest to, co może być przyczyną „hang-up” i „usterki” w różnorodnych zastosowaniach. I posiadające informacje o tym, jak znaleźć swoją kartę graficzną, zawsze będziesz wiedzieć, czy wymienić procesor graficzny na nowy i idealny do pracy. W ten sposób zawsze będziesz na bieżąco i móc decydować o sobie, czy aby zaktualizować zainstalowany komputer „hardware”.