447 Shares 1579 views

Dlaczego pękanie dysku twardego w komputerze?

Winchester – pamięć, która jest stosowana w większości współczesnych komputerów i laptopów jako urządzenie do przechowywania danych. Jednak cenne dane użytkowników mogą preferować skopiować na inny nośnik lub powielać w chmurze w przypadku, gdy dysk twardy ulegnie awarii. Jednym z pierwszych objawów niewydolności jest to, że pęknięcie dysk twardy. Co jeśli tak się dzieje? Poniżej opisano przyczynę drgań i ich rozwiązań.

Jaki jest poziom hałasu?

Poziom hałasu – zjawisko, które można określić jako dźwięk z opublikowanego w mechanicznej pracy projektowej. W tym wibracje składa się z dwóch składników: (wrzeciona) hałasu aerodynamicznego i hałasu pozycjonowania. Wzięte razem, poziom reprodukcji dźwięku twardym musi być równa dwadzieścia sześć decybeli. Jeśli hałas nie zachodzą na chłodnice akcesoriów pracy i wyraźnie usłyszał, że jest powód, aby sądzić, że wszystko było w porządku z urządzeniem.

Jak ustalić źródło dorsza?

To nie zawsze jest twardy pęka, gdy sygnały o jego złym stanie. Niektóre hałasu może być również warunków pracy, ale jeśli sytuacja z natrętnego dźwięku staje się problemem, należy jeszcze rozróżnić jednostki systemowej. Aby dostać się do wewnętrznych, odkręcić śruby mocujące i zdjąć pokrywę obudowy.

Na czas naprawy trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo. Lepiej być ostrożnym z przewodami elektrycznymi. Nie będzie źle, gdy usunięcie komputer zakończy wyłączenie urządzenia i uziemienia.

Co powoduje nadmierny hałas?

Aby określić rodzaj problemu, należy uruchomić procesor i słuchać odgłosów. Być może powodem nadmiernego poziomu hałasu nie jest czymś, co jest pękanie dysk twardy. To wszystko zależy od cech zespołu komputerowego oraz jakości jego składników. Źródłem dźwięku może być powielana potężny wentylator karty graficznej lub chłodnicy, która jest po prostu brudny. Jeśli Kłopot polegał na tym, że jest to konieczne, aby oczyścić wentylator przed kurzem.

Prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanej wibracji jest również zależna od rodzaju obudowy. Jeśli jednostka systemowa jest wystarczająco grube ściany, nie przegapisz żadnego hałasu na zewnątrz i zapewnienia właściwego komfortu, otoczony murem obudowę, a wręcz przeciwnie, będzie rezonować hałasu produkcji. Ale co, jeśli nadal pękanie dysk twardy w komputerze, a nie innych składników?

Dlaczego dysk emituje nadmierny hałas?

Istota problemu polega na dysku twardym urządzenia, ponieważ jest to specjalne elementy magnetyczne w rotacji i hałasować. W pewnym sensie jest to całkiem normalne workflow. Ale dlaczego jest pękanie dysk twardy, jeśli nie obserwuje się wcześniej nienormalny hałas? To był nietypowy dźwięk może oznaczać naruszenia w pracy dysku twardego.

Dodatkowo, każde urządzenie ma swoje własne życie. W ciągłej eksploatacji szczegóły dysk twardy zużyje, któremu towarzyszy charakterystyczny trzask. W takim przypadku jak najszybciej, aby skopiować wszystkie dane z komputera i zmienić złamany kawałek. Istnieją jednak mniej drastyczne środki.

Jak przetestować dysk twardy?

Jednym ze sposobów pierwszej pomocy rozbitych sektorach twardych blokuje je ze specjalnymi programami. Jeżeli pękanie dysk twardy, a następnie, po pierwsze, można spróbować użyć dwa rodzaje systemów:

  1. Acronis. Najczęstszym takiego programu, który ma szereg istotnych funkcji. Najważniejszym z nich – jest utworzenie kopii zapasowej z uszkodzonych nośników.
  2. Victoria. Za pomocą tego programu można dokonać sprawdzenia dysku twardego. Jeśli podczas badania wykryto obszary problemowe, Victoria je i automatycznie blokuje pamiętać.

Jak obniżyć poziom hałasu przy użyciu programu?

Zredukować szum dysku twardego można spróbować metody programowe. W tym przypadku program będzie przydatny AAM lub HDDScan.

Pierwszy program, którego istotą jest kontrolowanie prędkości dysku twardym automatycznie dokonać niezbędnych ustawień. Jest całkiem możliwe, jeśli pękanie dysk twardy, należy po prostu spowolnić swój tryb prędkości, bo na szybko obracających się elementów magnetycznych, tym głośniejsze urządzenie działa. Zauważalną wadą tego programu jest to, że nie może rozpoznać media.

Drugi program – HDDScan – wolne od tej wady. Zasada działania HDDScan dokładnie taka sama jak AMA, ale Dodatkową zaletą jest możliwość testowania dysku twardego i wybierz SMART-parametry.

Jak obniżyć poziom hałasu o rękę?

Mechaniczna redukcja szumów nadaje się tylko do komputera stacjonarnego, z laptopy powinny wykorzystywać tylko metodę programową.

Opcje ręcznie skorygować problem jest całkiem sporo. Często dysk pęka w pracy, nie tylko z powodu jego uszkodzenia, a przyczyna może leżeć w tym, że jego ciało jest słabo przymocowane. Konieczne jest, aby upewnić się, że wszystkie elementy konstrukcji montażowej w rowkach i śruby nie są rozwijany. Do dodatkowych związków uszczelniających z komputerem twarde części napędowych izolujących nakładki, to znaczy połączenia można po prostu przykleić taśmy klejącej, które przyczyniają się do tego, że mocowanie i kosz Winchester komputer obudowa nie będzie bezpośredni kontakt. Metoda ta jest dość skuteczny w zwalczaniu niepotrzebnych awarii.

Innym sposobem radzenia sobie z natrętnego dźwięku jest zmiana elementów konstrukcyjnych lub tej samej lokalizacji na dysku twardym. Można to zrobić tylko w przypadku, jeśli ten ruch pozwala ilość mieszkań. Głównym celem w tym przypadku – w celu osiągnięcia najmniejszego kontaktu z obudowy dysku twardego. Tak, należy upewnić się, że najbardziej wiarygodne stanie statycznym twardym.

Są to rzemieślnicy, którzy robią lokalizację na dysku twardym, nawet w stanie zawieszenia, który używany jest silny i gruby przewód lub przewody. Z tych materiałów pod ręką można osiągnąć całkowity brak przenoszenia drgań w częściach metalowych.

Zaprojektować i sposobów technologicznych w celu zmniejszenia wibracji obejmują stosowanie urządzeń do redukcji szumów, która pomaga wyeliminować skutki, a nie przyczyny awarii dysku twardego. Środki te są w każdym razie tylko tymczasowe. Jeśli problem jest naprawdę krytyczna, to najlepiej, aby chronić informacje i dokonać pełnej wymiany dysku twardego.