380 Shares 5547 views

Gelendżik – Kabardinka: odległość. Gelendżik, Kabardinka: odpoczynek, fotografia, recenzje

Wybrzeże Morza Czarnego w Rosji słynie z obfitości małych ośrodków z własną atmosferą i mikroklimatem. Na przykład wioska Arkhipo-Osipovka jest słusznie nazywana rosyjską Niceą. Bardzo popularne wśród mieszkańców Rosji i Gelendzhik. Wieś Kabardinka jest dogodnie zlokalizowana niedaleko tego miasta w dolinie zatoki Tsemesskaya. Z powodu złej pogody jest bezpiecznie przykryty Przylądkiem Doob i klifami Markotkh Range.


Informacje ogólne

Kierunek Kabardinka-Gelendzhik (odległość między osadami jest tylko 10 km) jest bardzo popularny wśród turystów. W wiosce działają różne instytucje medyczne. Co roku tysiące turystów chce tu odpoczywać. Gelendżik, Kabardinka, Arkhipo-Osipovka i wiele innych ośrodków rekreacyjnych są słusznie uważane za perły Terytorium Krasnodar.

Cechy klimatyczne

Ostatnio ośrodki Gelendzhik, Kabardinka stają się coraz bardziej popularne . Opinie wielu turystów, którzy ich odwiedzili, wypełniają tylko pozytywne wrażenia. Często te obszary wypoczynkowe są porównywane z południowym wybrzeżem Krymu. Obfitość słonecznych dni, morza, gór pokrytych gęstymi lasami, zapewniała miejsca o charakterystycznym klimacie. W porównaniu z innymi obszarami wybrzeża, w tej części Morza Czarnego stosunkowo niewielka jest ilość opadów, a zatem w sezonie wakacyjnym i trwa od maja do listopada, jest zawsze dobra pogoda. Rocznie tysiąc turystów idzie na trasę Kabardinka-Gelendzhik. Odległość, jak powiedziano powyżej, między nimi jest niewielka, więc czas spędzony na podróży trochę spędzi.

Historia Kabardynki

Zgodnie z danymi archiwalnymi, datą powstania osady jest rok 1836, panowanie Mikołaja I. To wtedy rozbił obozem nad rzeką Doob oddział wojsk rosyjskich pod dowództwem generała Velyaminowa i zdecydowano się umieścić fort na tym miejscu. Na cześć żony cesarza twierdza została nazwana Aleksandria. Później twierdza została przemianowana na nazwę pułku Kabardinskiego znajdującego się w jego murach. Podczas powstania bastionu, żyjący i pracujący w tych miejscach żył poeta Aleksander Bestuzhev-Marlinsky, poeta poety, który żył tu po pracy syberyjskiej. Następnie, po ukończeniu budowy, otrzymał stopień oficera i został wpisany do aktywnego garnizonu wojskowego Gelendżik. Początkowo twierdza Kabardów została poddana częstym atakom górarzy. Ale stopniowo relacje między rosyjską a miejscową ludnością stały się spokojniejsze. W rezultacie doprowadziło to do pokoju i faktu, że w 1852 r. Na terytorium fortyfikacji przyłączyły się dwa auli – Aduao i Chabad. Po wybuchu wojny krymskiej na czeluście zabrano wszystkie garnizony wybrzeża Morza Czarnego, a bastiony zostały zniszczone. Pokonani w tej wojnie Rosja przez krótki czas straciła władzę w Europie i na Morzu Czarnym, ale szybko przywrócona i odzyskała dawne pozycje na Kaukazie. Większość alpinistów została wydalona z Turcji. Kozacy i Grecy osiedlili się na pustkowiu.

Nowy etap

Gelendżik, Kabardinka (ich zdjęcie jest zaprezentowany w artykule) zaczął się powracać po budowie kolejowej linii kolejowej Noworosyjsk i autostradzie Suchum. Stopniowo zaczęto budować obszar. Zaczęły się pojawiać sklepy, bazary handlowe, poczta, a także inne instytucje niezbędne do życia. Nad brzegiem morza powstała osada daczna, zbudowana przez domy stołeczne, należące do szlachty stolicy i burżuazji. Po rewolucji w 1917 r. Wyremontowano najlepsze elitarne tereny i przekazano administracji kurortów Kuban i Morza Czarnego. W luksusowych rezydencjach otwarte zostały placówki medyczne (nie tylko). Na przykład w posiadaniu urzędników kolei władykakaskiej utworzono kolonię dla bezdomnych dzieci o typie sanatorii. Obecnie jest to piękny, komfortowy pensjonat "Pearl of the Sea". W 1920 r. Osada otrzymała status miasta. Na początku czterdziestych ubiegłego wieku, przed rozpoczęciem Wielkiego Patriotycznego Ośrodka, było już 10 uzdrowisk, 2 sanatoria, 2 pionierskie obozy i 6 ośrodków rekreacyjnych.

Wojna Zwycięstwa

W czasie wojny Gelendżik został trafiony na tyle mocno. Kabardynka została zaatakowana przez wrogów. Linia frontu biegła dwadzieścia kilometrów od granicy prowincji. W pobliżu Kabardynki, na plaży, stał bateria pod dowództwem kapitana sowieckiego oddziału Zubkowa. Dzięki pożarowi artyleryjskiemu Niemcy pozbawiono możliwości wejścia do portu noworosyjskiego, aby wykorzystać ich koła do własnych celów. W głowach naszych żołnierzy padł rozbłysk ognia. Przez prawie rok, 360 dni, miejsce obliczenia wojskowego zostało bezwzględnie zbombardowane i wystrzelone przez faszystów. Palba został wypędzony z morza, z ziemi iz powietrza, ale akumulator Zubkowa nie poddał się. Rosyjscy żołnierze nie stracili ani jednego calu ojczystego kraju. W naszych czasach pamięć o tej wielkiej eksploatacji jest przechowywana w ekspozycji Muzeum Historii Miasta miasta Gelendzhik.

W czasie wojny w wiosce Maryina Roshcha główna siedziba 18 Armii Powietrznej stacjonowała pod dowództwem generała Leselidze. Szefem działu politycznego był pułkownik Leonid Breżniew. W wyniku bombardowań z piękna i komfortu kurortu praktycznie nic nie zostało. Wieś została przywrócona bardzo wolno. Energia elektryczna pojawiła się w domach mieszkańców dopiero w 1960 roku, a gazociąg zaczął się niepowodzić pod koniec lat 70-tych.

Nowoczesność

Gelendżik i Kabardynka zostały szybko przywrócone (zdjęcia ośrodków świadczą o tym). Obszary te mogą pochwalić się dużą liczbą sanatoriów i przychodni lekarskich. W ostatnich latach lokalne przywództwo poważnie angażowało się w poprawę. Dokonano kompletnej renowacji nasypu, zaczęły odbywać się różne imprezy masowe – festiwale, koncerty, kostiumowe maskarady. Liczne prywatne hotele i pensjonaty są gotowe do powitania turystów, którzy przyjeżdżają do Gelendzhik w dowolnym sezonie.

Pensjonat "Kabardinka"

Na brzegu Zatoki Tsemesskaya, w sercu Kaukazu, znajduje się przytulny kurort, który ma tę samą nazwę, co ośrodek. Znajduje się na pierwszym wybrzeżu sanatorium ma własne nabrzeże i małą żwirową plażę. W służbie turystom – dużo rozrywki. Są to narty wodne, nadmorskie wzgórza, katamarany, łodzie i wiele, wiele więcej. Na terenie uzdrowiska jest wszystko, co niezbędne do aktywnego wypoczynku. Jest uważany za jednego z najbardziej popularnych wśród turystów, którzy przyjeżdżają do Gelendżik.

"Kabardinka" ma dwa baseny (dorośli i dzieci), siłownię, boisko do siatkówki i koszykówki, kort tenisowy itp. Niezrównany urok otaczającego lasu, cichy powiew fal morskich na kamyczkach, świeże powietrze – wszystko to spodoba się miłośnikom milczenia I spokój. Sklep z pamiątkami zachwyci tych, którzy lubią zadowolić siebie i swoich bliskich małymi przyjemnymi prezentami. Goście, którzy przeżuwali apetyt zostali powitani z dużym (na 450 miejsc) jadalni. Zróżnicowane menu, takie jak "bufet", spodoba się najbardziej wymagającym konsumentom.

Dodatkowa usługa

Podobnie jak większość uzdrowisk, które Gelendżik ma, "Kabardinka" oferuje turystom dużo rozrywki. Na terenie instytucji można prowadzić różne działania masowe, seminaria, imprezy dla dzieci, konferencje i inne wydarzenia kulturalne lub biznesowe. W tym celu potrzebujesz:

– duża sala konferencyjna z dużym ekranem i sala konferencyjna dla 200 osób;

– kawiarnie i bary;

– siłownia i baseny;

– różnorodność rozrywki morskiej;

– jacht;

– sklep.

Usługi:

  • Podczas gdy rodzice są zajęci własnymi sprawami, dzieci pod czujnym okiem wysoko wykwalifikowanych wychowawców w pokoju dla dzieci lub na placu zabaw.
  • Do przechowywania cennych przedmiotów i pieniędzy można wynająć indywidualny sejf.
  • Jest system transferowy – spotkanie nowo przybyłych i odchodzących.
  • Program wycieczkowy zaspokoi najbardziej wymagających podróżników.
  • Goście, którzy przyjeżdżają ze swoim samochodem, mogą skorzystać z darmowego parkingu strzeżonego.

Opis pokoju

Wszystkie uzdrowiska strefy wypoczynkowej oferują komfortowe zakwaterowanie dla gości. Jakość usług jest niewątpliwą zaletą obiektów medycznych, jakie posiada miasto Gelendzhik. Kabardinka oferuje różne pokoje. Są podzielone na kilka kategorii:

– dwuosobowy standard (dwa pojedyncze łóżka, prysznic, łazienka, telewizor, klimatyzacja, mini-bar);

– Double standard z balkonem (łóżko podwójne, prysznic, sejf, split-system, suszarka do włosów, telewizor, mini-bar).