560 Shares 2246 views

Stambuł: Jak dostać się z lotniska do różnych obszarów miasta

Jak dostać się z lotniska w Stambuł do centrum miasta? To pytanie jest zbyt trudne, aby dać mu szybką i prostą odpowiedź. Po pierwsze, międzynarodowe lotniska w Stambule dwa. Władze miasta obiecały zbudować trzecią. Ale do tej pory główną bramą powietrza do lotnisk Istanbul są nazwane Mustafa Kemal Ataturk i Sabiha Gökçen. Teraz, drugi składnik pytanie: co dokładnie znajduje się w centrum miasta? Po metropolii, która jest zamieszkana przez półtora miliona ludzi, znajduje się na obu brzegach Bosforu. Tak więc, część jest w Europie, a druga – w Azji. Opierając się na ogromnym obszarze metropolii „centrum miasta” – pojęcie to jest również bardzo rozciągliwe. Jest to zarówno w Europie, jak iw Azji. Ale, oczywiście, jego zakres geograficzny jest znacznie mniejszy. W tym artykule przyjrzymy się, jak podróżnik, który poleciał do Stambułu, wydostać się z jego portów lotniczych w centrum. Tutaj informacje będą dostarczone dla tych, którzy muszą szybko dostać się z lotniska Ataturk Sabiha lub odwrotnie.


Co jest w centrum Stambułu

Powiedzmy, że jest w zakresie od Konstantynopola. Ale historyczne centrum miasta jest bardzo duża. Zatoka Złoty Róg dzieli go na części Europy i Azji. Przewodniki nazywa dwa centralnej dzielnicy Stambułu: Sultanahmet (gdzie główne muzea i meczety) i centrum życia nocnego – Taksim Square. Aksaray, Laleli Gulhane i również nie bez znaczenia dla turysty. Jeśli jesteś zainteresowany sułtana Pałac Topkapi, trzeba będzie go Gulhane. Jeśli podróż do Stambułu, a przeznaczono na zwiedzanie miasta dwie lub trzy godziny, nie krępuj się, aby przejść do Stambułu. W tym obszarze, dla większości głównych atrakcji. To Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Cysterna i innych. Chcesz się przejechać na łodzi turystycznych, spacer wzdłuż mostu Galata, przespacerować się na nabrzeżu Eminonu? To Fatih (Istanbul). Jak dostać się z lotniska Ataturk do wszystkich tych atrakcji, czytaj dalej.

Główną bramą powietrza Stambule

Jest to najstarszy na lotnisko. Został on zbudowany w europejskiej części metropolii. Od placu Sultanahmet jest oddzielona od dwudziestu czterech kilometrów. Nazwa pierwszego prezydenta Turcji i krajowego lotniska bohater jest od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Ataturk (tak pieszczotliwie nazywa się Air Port) jest trzecim w Europie i jedenasta na świecie w liczbie pasażerów. Naturalnie władze Istanbul zwracać uwagę na relacje z lotniska miasta. Dla niego rozciągnięta linia metra. Znajdź stacji (jest to wersja ostateczna) nie jest trudne. Trzeba tylko postępować zgodnie ze strefy przylotów na prawo, kierować się drogowskazami „Metro Subway” do schodów ruchomych, które obniży do metra. Dla pojedynczego tokenu podróż do zakupu, a jeśli zamierzasz często korzystać z transportu publicznego, lepiej „Istanbul Cards”. Od Ataturk bezpośrednich autobusów do Taksim Kozyatagy i Etiler (Istanbul). Jak dostać się z lotniska do zabytkowego centrum miasta, omówiono poniżej. W międzyczasie ceny. Opłata za taksówkę jest pięćdziesiąt lirów, w autobusie – dziesięć, a metro – cztery.

Lotniska Ataturk: jak dostać się do centrum

Piasta łączy się z miasta, tylko jedna linia (czerwona) metra. To nie powinno być w jak najbardziej historycznego centrum miasta. Turyści muszą liczyć sześć stacji i wysiąść na przystanku „Zeytinburnu”. Rosnące z ziemi, należy go przenieść do tramwaju szybkiego T1. A on mijał wszystkich ciekawych miejsc: Aksaray, laleli Sultanahmet Gulhane. Do smaku pyszne ryby z mostu Galata, trzeba wysiąść na przystanku tramwaj T1 „Eminonu”. Po przesadzeniu do innej formy transportu publicznego potrzebuje nowego tokena. Powinna ona spaść do gniazda kołowrotu – czy nie iść do przystanku tramwajowego. Dlatego lepiej jest użyć „karty Istanbul”. Można go wypełnić dla każdej kwoty. Z jej ruch wokół największego miasta Turcji będzie łatwiejsze i tańsze. Nie myśl, że taksówki w Stambule – najszybszy środek transportu. Wtyczki (do stojącego w nich też płaci pasażera) w mieście tak, że lepiej jest jechać metrem.

Jak dostać się do Taksim

Obszar ten położony jest w azjatyckiej części Stambułu. Przez długi czas na wysokim wzgórzu wspiął tylko kolejką. Wiele przewodników nadal wskazują na starej drodze, jak dostać się z lotniska do Taksim w Stambule. Powinno być na czerwonej linii (M1), aby dostać się do „Zeytinburnu”. Następnie przenieść do T1 tramwaj szybki i śledzić go do ostatniego przystanku „Kabatas”. Tam znaleźć dolnej stacji kolejki linowej i na tego rodzaju transportu miejskiego aż do Taksim. Ale teraz droga do centrum wieczornej zabawy jest znacznie prostsze. Budowniczowie metra nadal wybrukowane tunelu pod cieśniną i rozciągnięte w Taksim zielonej gałęzi. Tak więc, aby dostać się do tego obszaru, trzeba siedzieć na lotnisku imienia Kemala Ataturka na M1. Przesiadać na stacji „Yenikapi”. I M2 (zielona linia), aby dostać się do przystanku „Taxi”.

Od Ataturk lotniska autobusem

Przez długi czas ten rodzaj transportu lądowego był jedynym łącznikiem pomiędzy powietrzem i dzielnicy portowej Taksim. Jeśli pytamy jak dostać się do Stambułu z lotniska Ataturk w nocy, ale tak, aby nie przepłacać, a następnie przeniósł się szukać odpowiedzi kilku opcji, niech nas w autobusie. Pasażerów obsłużonych przez firmę „Havatash”. Jej autobusy kursują od czwartej rano do rana. Odstęp między lotami – zaledwie pół godziny. Bilety kosztują dziesięć lirów, a podróż do Taksim potrwa około czterdziestu minut (bez korków). Taxi – jest to opcja dla osób niesłyszących w godzinach porannych. Tramwaj biegnie również od szóstej rano do północy.

Jak zabić czas w lotniska Ataturk

Tak wylądowaliśmy na Ataturk Havalimani (Stambuł). Jak dostać się z lotniska do miasta przez dzień i noc, mamy już wyjaśnione. Należy dodać, że w Istambule – ogromna metropolia, a droga do jej środka a nie krótkie. Więc jeśli masz kieszonkę pomiędzy lotów dwóch do trzech godzin, nie opuszczają lotniska Ataturk. Wierz mi, że jest coś do zrobienia, a czas będzie latać. Po pierwsze, jest to sklepy wolnocłowe. Często w salach zaciskach największy hub Turcji wystawy. Wiele tu kawiarnie, restauracje, działa nawet fryzjera. Wi-Fi jest bezpłatny we wszystkich terminalach lotniskowych. Cóż, jeśli chcesz spać trochę, wtedy usługa czekają pokoje o różnym komfort. Pięć hotele znajdują się w pobliżu lotniska. I jeden hotel znajduje się w odległości krótkiego spaceru i jest połączony zadaszonym przejściem do strefy odlotów.

Czy dużo lotniska w Stambule. Sabiha Gokcen: jak dostać się do miasta

Ten port lotniczy został zbudowany w celu złagodzenia głównej bramy miasta. Jeden terminal został zbudowany w dwa tysiące siedemset, a drugi – w dziewiątym roku. Nowe lotnisko, zdecydowano się wezwać na cześć Sabiha Gokcen. Jest to pierwsza kobieta w Turcji, która stała się pilot wojskowy. Ponadto była adoptowaną córką Kemal Ataturk. Wcześniej w Sabiha Gökçen poleciał tylko samoloty tanich linii lotniczych, takich jak „Sanekspress” lub „Pegasus”. Ale teraz jest ziemia i całkiem zacne nośniki, takie jak „Turkish Airlines”. Nie możemy powiedzieć, że lotnisko Sabiha przyćmione starą piastę, ale jest to dość dogania. W 2014 roku, to dotykało 23,5 mln podróżnych. A to sprawia, że osiągnięcie XVIII lotnisko w Europie pod względem ruchu pasażerskiego. Podróżujący chwalił nowe, nowoczesne i wygodne terminale Sabiha. Jedyną wadą – brak połączenia z miastem. Lotnisko zostało zbudowane w azjatyckiej części Stambułu, ale bardzo daleko od centrum miasta. Jest oddzielona od obszaru Sultanahmet pięćdziesiąt pięć kilometrów.

transport

Niestety, ze względu na Istanbul Sabiha Gökçen nie jest jeszcze naciągnięte oddział metro i kolej też nie idzie. Jedynym środkiem transportu są taksówki i autobusy. I pozostaje przedmiotem częstych skarg od pasażerów. To nawet nie drogie taksówki. Korki do Stambułu – zjawiskiem trwałym. Nie są one tylko w nocy. Dlatego, aby złapać lot, pasażerowie muszą mieć świadomość, że transport naziemny może być opóźnione na drodze przez godzinę, jeśli nie więcej. Jak dostać się z lotniska Sabiha do Stambułu? Taksówką będzie kosztować siedemdziesiąt lirów (do Kadikoy) do stu dziesięciu (do Stambułu). Jeśli wynajęliśmy samochód na lotnisku, wjedź na autostradzie E-80.

Od Sabiha do Taksim i Sultanahmet

A teraz spójrz na jak transport publiczny, aby przyjść do Stambułu. Jak dostać się z lotniska Sabiha Gokcen, na przykład, do Taksim? Wyjeżdżamy z terminalu międzynarodowego i od razu dostać się do przystanku „Havatash” firmy. Samochody jeżdżą co pół godziny prawie przez całą dobę (od czwartej rano do pierwszej w nocy). Bilety kosztują piętnaście lirów, podróż (z wyłączeniem przeciążenia) potrwa półtorej godziny. Do Stambułu i okolic centralnych będą trudniejsze do zdobycia. Można skorzystać z usług tej samej firmy „Havatash” i dostać się na molo Kadıköy, gdzie prom molo Eminonu. Po drugiej stronie ulicy od ostatniego przystanku będzie stacja kolejowa dużych prędkości, gdzie trzeba jechać trzy przystanki aby dostać się do Hagia Sophia i Błękitny Meczet.

Od Sabiha do stacji kolejowej

Jeśli planujesz podróżować po Turcji koleją, najpierw trzeba dostać się do jednej z dwóch stacji – haydarpasa i Sirkeci. Stacje te znajdują się w pobliżu przystani. Haydarpasa – blisko Kadikoy (Asian Side) i Sultanahmet – Eminonu pobliżu (europejski). Wyjaśniliśmy już, jak dostać się z lotniska do Stambułu Sultanahmet. Dopóki stacje trzeba iść tą samą drogą. Z wyłączeniem maszyn firmy "Havatash", można użyć zwykłego miasto magistrali E-10 (podejmowania przystanki pośrednie) lub E-11 (Express). Wszyscy oni śledzić molo Kadıköy, gdzie blisko do haydarpasa. Jeśli pociąg opuszcza stację Sirkeci, trzeba korzystać z usługi promowe przejść do europejskiej części Stambułu. Ale tunel pod Bosfor jest ważna od czternastego roku – „Marmaray”. Można zejść pod ziemię i metrem. Przystanek nazywa – „Sultanahmet”.

Jak dostać się z jednego lotniska na drugie

Dość często latających pasażerów lotów połączeniowych, wybierz swoje miejsce transplantacji Stambule. Jak dostać się z lotniska Ataturk do Sabiha? Oprócz taksówek, jest tylko jeden sposób. Ta firma przewozowa „Havatash”. Trzeba siedzieć w samochodzie, który powinien być do Taksim (odczytać napis na tablicy wyników elektronicznej na szybie). I już jest przeniesienie do innego autobusu, który jedzie do preferowanej lotniska. Loty planowane są tak, że wymagane maszyna czekać przez długi czas nie jest konieczne. Niemniej jednak, w drodze trzeba wydać co najmniej dwa i pół godziny.