205 Shares 8111 views

Pojemnik do przechowywania produktów: opcje

Chcesz znaleźć swój idealny pojemnik do przechowywania żywności? To ten artykuł – co trzeba. Wszelkie gospodyni zachwycony z obfitości wszelkiego rodzaju w kuchni „sklyanochek”, słoiki, pudełka. A jeśli przed półkach zostały wyłożone odmiennych pojemnościach ze słowami, a nie istotne treści, nadszedł czas, aby zmienić. Kupując nowy słoik, zrozumiesz, jak bardzo są one lepsze niż stare. Jednak, aby je wybrać nie jest tak łatwo. Co mu jest idealny pojemnik do przechowywania żywności?


Masa opcji: jasne, mają inny kształt i pojemność? słoiki i pyta w dłoniach. Ale nie ulec pokusie, aby kupić je wszystkie. Konieczne jest uwzględnienie zasady stosowania niektórych pojemników do przechowywania żywności.

Po pierwsze, w czasach sowieckich, kuchnia ozdobione pięknymi puszek. Oni nie tylko utrzymane sypkie produkty, ale także stać się elementem wystroju pomieszczenia. Ale ich życie, niestety krótkotrwałe. Po tym wszystkim materiał, z którego są wykonane, mogą ulec korozji.

Potem zaczęły się pojawiać plastikowe pojemniki do przechowywania produktów sypkich i innych. Mieli wiele zalet: jest łatwy w obsłudze, wygodne. Jednak produkty te są bardzo kruche, siatkowy pokrywa pęknięcia z jednym nieostrożnym ruchem. Zwykle zachować sałatki i ciasta. Te produkty jednorazowego użytku. Więc lepiej jest kupić wielokrotnego użytku plastikowy pojemnik do przechowywania żywności niż wielu z nich. Tutaj wybór jest szerszy: z Snap-on kapsle, śruby próżni i inne. Niektóre odpowiednie do przechowywania żywności w zamrażarkach, inne – do podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Wielokrotnego użytku, przedmioty są lekkie, wytrzymałe, mogą mieć różne kształty i rozmiary. Sprzedawane całe zestawy, tak zwane „zagnieżdżone lalki”, gdy jeden pojemnik jest osadzony w drugiej. Ale powinni wybierać bardzo ostrożnie. Zawsze patrz na to, co oni są: pojemnik do przechowywania produktów sypkich mogą nie być odpowiednie dla ogrzewania w kuchence mikrofalowej. Ponadto, często zawarte w melaminy z tworzywa sztucznego – formaldehyd, co sprawia, że pojemnik silniejsza. Substancja ta gromadzi się w organizmie człowieka, bez szkody dla niego specjalnie, ale przyszłe pokolenia mogą być naruszone. Druga substancja niebezpieczna, który może zachować swój plastikowy pojemnik do przechowywania żywności jest – azbest. Spójrz na etykietach produktów przed zakupem. Nie kupuj produktów z jasnych kolorach – mówi się, że kompozycja ma wiele chemikaliów. Zawsze pytaj o certyfikaty jakości dla towarów. Ważne jest, że pojemnik pozostał bezpieczny i po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej.

Bardzo popularne wyroby szklane pojemniki do przechowywania. zwykle mają plastikową osłonę. Z tych produktów należy obchodzić się ostrożnie, ale nie szkodzą zdrowiu. Po prostu nie umieścić w pojemniku mikrofalowym szkła, po prostu wyszedł z lodówki. Pojemniki szklane, wyposażone pokrywami wykonanymi z tego samego materiału na zatrzaskach, zwykle przechowywane produkty zdolne do utraty smaku i aromatu, do absorbowania zapachów.

Tak więc, należy wybrać pojemniki produktów nie tylko w wyglądzie, ale również ze względu na ich obawy związane z bezpieczeństwem dla zdrowia.