654 Shares 8513 views

Akwarium rasbora ryb: opis, powielanie treści i opinie

Ten rodzaj ryb ozdobnych jest bardzo popularny wśród początkujących akwarystów. Jego popularność jest łatwo wytłumaczyć. Rasbora – ryby, które są bardzo proste zawartość. Są bezpretensjonalne w opiece i zaprzyjaźnić się z innymi więźniami bez trudności. Akwarium rasbora ryby chętnie podzielę się z gupików, neonów, karłowaty, danio, rekiny i inne zadziorów. Nawet dziecko może się nimi zająć!


Rasbora: siedlisko

Rasbora ryba należy do rodziny karpi. Jest on szeroko rozpowszechniony w wodach Indonezji, na Filipinach, a także w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej. Mieszkają medlennotekuschih rasbora lub stojącej wody i zwykle pływać w górnych warstwach wodnych.

Ryby rasbora: charakter i wygląd

Gatunek ten wyróżnia się mobilności i elastyczności. Nazywa ryba preferuje mieszkanie w opakowaniu, więc akwarium jest najlepiej, aby utrzymać je co najmniej 10-15 osobników. Długość rasbora ryb dostegaet 4-10 cm. Większość z nich zostały wydłużone i spłaszczone bocznie ciało lekko. Niektórzy przedstawiciele krótkim i wysokim ciała.

Rasbora – ryby, które w warunkach naturalnych żywią się larwami owadów i planktonu. Ale w domu jest całkowicie bezpretensjonalny zawartość do paszy. Nawiasem mówiąc, w akwarium musi być rośliny, które czasem przerodzi się w rzeczywistych zarośla gdzie nieśmiałe dziecko może ukryć.

Treści Cechy

Aby rasbora ryby czują się komfortowo, to wymaga dużego akwarium – 50 litrów. Optymalna temperatura wody – 25 ° C

Rasbora ryb akwariowych osiągnięcia dojrzałości do 5-18 miesięcy życia. W naturze istnieje około pięćdziesięciu ich gatunku. Powiemy wam o najbardziej popularnych.

rasbora galaktyka

Gatunek ten występuje dopiero od niedawna w Birmie – zwany także fajerwerki rasbora lub margaritata. Wśród tego typu akwarium szybko zyskał popularność.

Ryby rasbora galaktyka jest bardzo spokojna i dość dobrze współistnieć z innymi nieagresywnych gatunków ryb akwariowych. To dziecko mieszkał przez dwa lata. Żywi się głównie na małych żywego pokarmu: Daphne grindalyu i nicieni. I może mieć rozdrobnione ćmę. Być może użycie wysokiej jakości suchej karmy.

Długość rasbora Galaxy – zaledwie 2-3 cm. Jednak jego jasny kolor, są bardziej niż skompensować niewielkie rozmiary. Malowanie samice są znacznie skromniejsze niż u mężczyzn: są matowe, przezroczyste mają płetwy, które mają czerwone oznaczenia u podstawy. Mężczyzna – zwycięzca żeberek z jasnym czerwonym paskiem i pomalowane na bokach w kolorze szarym i czarnym tle z blond pasemkami.

Od rasbora – ryba jest bardzo mała, to jest konieczne, aby utrzymać stado 28-32 sztuk.

Treść i nawyki są one nieco podobny do gupików. akwarium przemieszczenie nie ma znaczenia: może to być zarówno cztery litra i pięć set. Optymalna temperatura wody dla tych niemowląt w zakresie od 25 do 28 ° C

Ryby rasbora klinopyatnistaya

Gatunek ten jest również nazywany rasbora klin lub razbora klinowa. W warunkach naturalnych żyje w Malezji, Indonezji i Tajlandii. Ponadto, można je znaleźć u wybrzeży półwyspu Java.

W tej ryby został przywieziony do Rosji w 1991 roku i aktywnie rasy rozpoczęła się w latach 50-tych ubiegłego wieku.

Razem kolorze nadwozia klinopyatnistoy rasbora złoto-srebro lub złoto. Długość ciała od 4 do 4,5 cm. Ogonowy przezroczysty i ma głęboką wnękę. Kolor – żółty, ma czerwone obramowanie. Ciało ona przetoczyła trójkątny klin fioletu, który rozpoczyna się w środku ciała, a kończy w pobliżu płetwy ogonowej.

Z tego miejsca mężczyźni różnią się od kobiet. Zatem u mężczyzn, ma wyraźnych i ostrych kątów, kończąc na brzuchu koło płetwy odbytu, podczas gdy u kobiet stopniowo zaokrągla się przed dotarciem do podbrzusza.

Dla tych wód ryb bronić przynajmniej trzy lub cztery dni. Najbardziej optymalna temperatura 23-25 ° C, Do akwarium warunkach jak najbliżej ich naturalnym środowisku, pod ziemią, która składa się z piasku lub żwiru, kamyków, które można umieścić przegotowanej torfu. Niektóre odcinki są najlepsze akwarium gęsto porośnięty roślinnością.

Są rasbora dieta składa się głównie z żywego pokarmu, takiego jak ćma, rozwielitki, cyklopa, E.albidus lub ATEM. Można zrobić specjalną dietę i granulowanego suchej karmy, ale lepiej jest wolą życia.

Klinopyatnistaya rodzaj rasbora będzie wyglądać świetnie w zbiorniku, którego tło jest dostatecznie ciemno.

taśma rasbora

Ten rodzaj ryb jest rzadkim mieszkaniec akwariów domowych. Pojawienie się tych dzieci zróżnicowane w kolorze, a ich wielkość wynosi nie więcej niż trzy centymetry. Przy nasadzie ogona płetwy ma czarny miejscu. Ciało jest 12-14 poprzeczne pasy złotym kolorze.

Rasbora pożądane utrzymanie taśmy ze stad 8-10 szczurów. Najlepiej przechowywać je w gatunku akwariowych, ponieważ są one bardzo nieśmiały, a jeśli sąsiedzi niespokojny, będzie starał się ukryć w zaroślach roślin wodnych.

Na mocy może być używany jako mrożonych i suchej karmy, o ile były one dobrej jakości. Temperatura wody do tych okruchów wynosi od 24 do 25 ° C Potrzeby światło do umiarkowanej jasności i ciągłej filtracji akwarium.

Brigitta

Ten rodzaj ryb jest również nazywany rasbora komarom. W warunkach naturalnych, można je znaleźć głównie w wodach Azji Południowo-Wschodniej. Ryba ta jest uważana za karłem, ponieważ jego maksymalna długość wynosi mniej niż trzy centymetry, ale średnia długość fizycznych – około dwóch centymetrów.

Brigitte szybko przystosować się do nowych warunków życia, nieprocesowym i bezpretensjonalny. Optymalne – stad treści z dużą ilością ryb. Oświetlenie jest zorganizowany tak, że nie były jasno oświetlone i mocno zacienione obszary. Akwarium musi być rośliny, które płynęły na powierzchnię.

gatunek o nazwie mieszka około 2-4 lat. Długość życia zależy od warunków. Woda w akwarium być korzystna temperatura – 26-28 ° C Pożądane jest, aby je dodać przegotowanej torfu. Nie na miejscu w akwarium środowiska roślina będzie jawajski mech, w zaroślach, gdzie małe ryby zazwyczaj tarło. Fry rasbora później także ukrywanie tam.

Kolumnę potrzebne akwarium nie jest bardzo silny, ale ciągłe filtrowanie. Częściowa podmiana wody (1/3) należy przeprowadzać raz w tygodniu.

Jeżeli ryby jasny kolor czerwony, a wzdłuż korpusu przechodzi zielonkawy ciemna linia, która kończy się na czarnych punktów w pobliżu ogona, Pipsqueak – mężczyźni. Wokół pasa może przekazać jasne czerwone lub pomarańczowe linie. Kobiety są o wiele grubsze i większe niż u mężczyzn. Ich barwy dominują barwy pomarańczowo-różowy.

feed jakość popycha te ryby do rozrodu, ale także zwiększa ich kolor. niemowlęta karmione można zamrozić lub na żywo jedzenie w porządku. Na przykład, idealny Daphnia cyklop, koretra, Bloodworms solanką krewetek. Ewentualnie suchy pokarm granulowany wysokiej jakości pasza.

rasbora Hengel

Te dzieci w środowisku naturalnym można znaleźć na Sumatrze, Borneo, a także w Tajlandii. Wolą stojącej wody w stawach i rowach z zacienionych banków, zarośla roślinnych i grząskim gruncie.

W końcu oni są około 3 centymetrów i żyją nie dłużej niż trzy lata. Wolą żyć lub mrożone pasza o wysokiej jakości. Dla optymalnego melkograviyny siedlisk lub piaszczystej glebie. Wymaga tygodniowe częściowej wymiany wody (część 1/4), z których temperatura wynosi od 23 do 28 ° C Można umieścić kilka małych kawałków torf w filtrze wody.

Światło w akwarium powinna być rozproszony. Konieczne jest, aby nie były zacienione obszary w postaci pływających roślin i drobnych zarośli roślinnych. Pamiętaj, aby bezpiecznie zamknąć pokrywę akwarium, jak te ryby mogą łatwo wyskoczyć z niego.